KočkyPLAMENY KOČEK

10 nejnebezpečnějších plemen koček

Když se řekne kočka, většinou si představíme hravé chlupaté kuličky, které nám dělají společnost a baví nás svou zvědavostí. Někteří lidé mají rádi status, který jim přináší vlastnictví exotického plemene kočky, ale pozor, ne všechna plemena koček jsou vhodná jako domácí mazlíčci. Níže uvádíme 10 typů kočkovitých šelem, na které si musíte dávat pozor, pokud je chcete mít jako domácího mazlíčka.10 nejnebezpečnějších kočičích plemen:

1. Rys červený

 

kreslení

Tato exotická vousatá kočka se špičatýma ušima a skvrnami na břiše je silně spojována s lidmi, ale jakkoli je někdy krotká, má i agresivní stránku a může dospělého člověka zabít.

Jsou známí tím, že jsou nepředvídatelní a náladoví. Mají krásné odstíny od zlaté po kouřově modrou, ale nenechte se zmást jejich krásou. Tyto divoké kočkovité šelmy ničí váš nábytek a obtěžují vaše návštěvníky. Nejlépe je držet je mimo dosah dětí.

2. Pixie-bob

 

pixiebob

Menší a bezpečnější verze modelu Lynx . Pixie jsou aktivní a dobrodružné kočkovité šelmy. Mají zvláštní mutaci známou jako polydaktylismus, což znamená, že mohou mít prsty navíc . Mohou mít krátké nebo dlouhé vlasy. Jsou to společenské kočky, i když v menší míře k cizím lidem. 10 nejnebezpečnějších plemen koček.

3. Bengálská kočka

 

Bengálská kočka

Tato kočka vznikla v průběhu mnoha generací křížením domestikovaných koček s asijskými leopardími kočkami. Prodávají se jako kočky domácí, ale v jádru jsou stále divoké. Jsou krásní, zvláštní a velmi inteligentní a jsou popisováni jako „psí“.Své teritorium si značí močí.

 

4. Savanská kočka

 

Savanská kočka

Tato věrná kočka je největší kříženec kočky. Je to kříženec servala a kočky domácí, a proto je menší než serval. Jsou vnímány jako psí kočky a jsou poměrně velké, váží až 10 kg. Chov těchto koček jako domácích mazlíčků je v mnoha zemích protizákonný.

5. Kresba karakala

 

Rys karakal

Tyto těžko čitelné kočky sdělují emoce pomocí pohybů uší a syčivých zvuků, které jsou pro mnoho lidí obtížně dešifrovatelné.

 

Jsou poměrně společenští, ale extrémně energičtí a mohou být destruktivní, pokud mají kolem sebe neznámé prostředí. Dospělí karakalové váží 12 až 22 kg a měří přibližně 40 až 45 cm.

6. Chausie

 

chausie nejnebezpečnějších plemen koček

 

Tato kočka pochází z jižní a střední Asie a váží přibližně stejně jako středně velký pes, což z ní dělá těžkou váhu mezi domácími kočkami.

Jedná se o křížence, který vznikl křížením savanové a bengálské kočky s habešskými kočkami. Tato kočkovitá šelma, je atletická s krátkým ocasem , , dokáže skočit 2 metry. Kočka je velmi společenská, proto ji nenechávejte dlouho samotnou. Nepouštějte k této kočce malé děti. Jsou zcela domestikované, a proto mají status kočky domácí.

7. Kanadský rys

 

Lynx Nejnebezpečnější plemena koček v Kanadě

Top 10 nejnebezpečnějších plemen koček .Tyto huňaté kočkovité šelmy jsou poddruhem rysa ostrovida a vypadají podobně jako rys červený. Jsou poměrně velké a mohou vážit až 30 kg.

 

Mají huňatý ocas a špičaté uši a díky dlouhým zadním a krátkým předním nohám mají šikmou chůzi. Jeho srst je v zimě delší a šedivější než v létě a může být červenohnědá nebo šedá.

8. Ocelot Veliký

 

Ocelot velká nejnebezpečnější plemena koček

Ocelot vyžaduje zvláštní péči, stejně jako všechny exotické kočky, protože vyžaduje zvláštní péči představuje pro svého majitele skutečné riziko. Oceloti si značkují své teritorium močí a výkaly, které mají velmi silný zápach. Potřebují hodně prostoru a je třeba je chovat uvnitř. Rádi lezou po stromech a plavou. Jejich čelisti jsou stejně silné jako čelisti pitbulů, jsou obecně ničivé a rozkoušou téměř cokoli. Při útoku se zaměřují na měkké části těla, jako jsou podpaží a krk, a jsou nebezpečné, pokud na ně útočí opakovaně.

9. Kočka malá

 

9. Malá skvrnitá kočka z nejnebezpečnějších plemen koček

Tato malá jihoamerická kočka váží od 1 do 6 kg . Jsou rychlí a energičtí, a přestože je lze vycvičit, je třeba opatrnosti. Nevztahují se k více než jedné nebo dvěma osobám a mohou být bojovné a agresivní. To znamená, že všichni ostatní jsou vnímáni jako hrozba a hrozí jim útok. Nervozita zvyšuje riziko agrese, protože se mohou snadno cítit ohroženi.

10. Serval

 

Servalová kočka nejnebezpečnější plemena koček

Servalové mají nejdelší nohy a největší uši ze všech kočičích plemen. Není snadné mít Servala jako domácího mazlíčka. Potřebuje určitý typ prostředí, má speciální stravovací potřeby a loví v noci (nejlepší lovci v kočičím světě). Při hře má vyceněné zuby a drápy, což z nich dělá špatnou volbu pro domácnosti s malými dětmi. Při hře jsou také drsní a přehánějí to. Viz také
10 největších plemen koček

Závěrečné myšlenky

 

Pro mnoho lidí je myšlenka vlastnit krásné exotické divoké zvíře velmi lákavá a někteří ji považují za symbol bohatství, ale je s ní spojeno mnoho rizik a odpovědnosti. Kříženci koček, jako je savanská kočka , se prodávají jako kočky domácí, které jsou považovány za domestikované. Slovo „ochočený“ není totéž co „ochočený“, což si lidé často pletou.

 

Ano, nejsou tak divoké jako generace divokých koček , ale výchova několika generací „nevymaže“ divokou historii, která leží v jejich srdci. Tyto exotické kočkovité šelmy jsou sice nádherné, ale rozhodně nejsou dobrou volbou pro domácí mazlíčky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button