KočkyPÉČE O KOČKY

Jak vycvičit kočku : 5 věcí, které by měla znát každá kočka

Je možné kočku vycvičit? Ano! Kočku můžete naučit přijít na povel, používat odpadkový koš a mnoho dalšího – a je to mnohem jednodušší, než jste si mysleli. Zde je 5 triků, jak kočku vycvičit:

 

První věc: Nikdy netrestejte

Kočky se prostě neučí tomu, co někteří majitelé považují za „disciplínu“. Ještě horší je, že „trestání“ kočky může způsobit stres, který vede k poruchám chování a zdravotním problémům. Nezapomeňte, že trpělivost a pozitivní přístup jsou základními vlastnostmi, pokud se učíte kočku cvičit.

Další: Koupit clicker

 

clicker

Při učení výcviku kočky vám mohou pomoci klikyháky, které se běžně používají jako výcvikové pomůcky pro nejrůznější zvířata. (Můžete použít i obyčejné pero s klikátkem – důležité je, aby okamžitě vydalo zřetelný zvuk.)
Nebezpečí pro kočku v zimě

Většina výcviku koček spočívá v tom, že kočce za odměnu nabídnete pamlsek, který má ráda, když na něj klikne. Tato taktika funguje, i když musíte kočce dát prášky. Bez kliknutí může být kočka zmatená, proč je odměňována: pokud poslechne a splní povel, uslyší kliknutí a poté dostane pamlsek, je pravděpodobnější, že to pochopí.

Jak naučit kočku přijít na povel?

 

Jak naučit kočku přijít na povel

Kočky se mohou naučit reagovat na hlasové signály. Tento krok, jak naučit kočku přijít, začíná vydáním zřetelného zvuku před krmením. Vaše zvíře se naučí spojovat tento zvuk s něčím pozitivním (jídlem) a přijde k vám, když ho uslyší. Pak toto chování podporujte i mimo běžnou dobu krmení. Začněte s krátkými vzdálenostmi. Vydejte nějaký zvuk (ale musí být vždy stejný, aby si na něj kočka zvykla), a když kočka přijde, odměňte ji pamlskem. Postupem času přivolejte kočku z větší vzdálenosti. Doporučují se maximálně dvě cvičení koček denně po dobu pěti minut nebo kratší. Kočka domácí a její chov

Jak naučit kočku chodit na záchod?

 

Jak naučit kočku používat toaletu

Naučit kočku chodit do záchodové mísy dá jistě trochu práce, ale myslete na výhody: ušetříte za stelivo a budete mít čistší domov.

3 důvody, proč kočky nesnášejí vodu

.

Nejprve umístěte odpadkový koš vedle toalety. Pak ji postupně přibližujte k horní části sedadla. Až si váš mazlíček zvykne používat záchodovou mísu nahoře na toaletě, přejděte na speciální záchodovou mísu, která se vejde dovnitř samotné toalety. Postupně používejte méně a méně steliva, aby si kočka zvykla na jeho absenci, a pak stelivo úplně odstraňte. 10 hlavních důvodů, proč milujeme koně

Jak vycvičit kočku, aby vám dala packu?

 

Jak vycvičit kočku, aby vám dala packu

Tento výcvik pro kočky je jednodušší, než byste čekali: Připravte si pamlsek a pak si klekněte na stejnou úroveň jako kočka. Klepněte na kočičí tlapku a řekněte „pac“. K pohybu tlapky použijte klikr. Trénink opakujte tak dlouho, dokud kočka na povel „pac“ nenabídne packu, aniž by na ni poklepala. Stejně jako trik „přijď na povel“ může trvat několik tréninků v průběhu několika dní.

 

cat

Jak naučit kočku prosit?

 

Jak naučit kočku prosit

Je to podobný trik jako „podání ruky“. Držte pamlsek těsně nad kočičí hlavou a dejte povel „pros“. Vaše zvíře by se mělo postavit na zadní nohy a natáhnout se pro svačinu. Cvičte tak dlouho, dokud si kočka neřekne o povel, aniž by potřebovala pamlsek. Pokud se opravdu chcete naučit dobře cvičit kočku, vždy ji odměňujte – ale nikdy jí nedávejte mléko. Jméno pro kočku

Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky proti řídnutí vlasů

 

Koťátko

Jak naučit kočku chodit na vodítku?

 

Jak naučit kočku chodit na vodítku

Pořiďte si postroj s vodítkem, které se připevňuje na hřbet kočky, nikoli na krk. Organizace Doporučuje se nechat ji několik dní mimo prostor, kam kočka chodí, například místo krmení nebo oblíbené místo na spaní, aby si zvíře zvyklo na její přítomnost. Zdravotní problémy koček : 6 nejčastějších problémů

Poté připevněte postroj na kočku (aniž byste ho úplně připevnili). Nakonec přejděte k upevnění postroje kolem kočky bez vodítka – nejprve jej nechte na kočce několik minut, pak dobu prodlužujte. Jakmile se váš mazlíček s postrojem sžije, připevněte k němu vodítko a nechte ho volně běhat. Po několika dnech začněte vodítko při výcviku držet. Dejte kočce čas na prozkoumání nového prostoru. Začněte někde v klidu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button