KočkyPÉČE O KOČKY

Zdravotní problémy koček : 6 nejčastějších problémů

Zdravotní problémy koček : 6 nejčastějších problémů. Zdravotní problémy koček, které se nejčastěji vyskytují u koček . Zdraví koček .Kočky jsou samotářské, ale ani vaše nenápadná kočka nemůže zabránit některým z těchto nejčastějších kočičích nemocí a zdravotních problémů.

 

 

1. Zvracení – Zdravotní problémy koček

Zvracení je u koček velmi častým problémem, který má mnoho příčin. Jde o různé příčiny, od snědení něčeho jedovatého nebo nepoživatelného (např. provázku) až po infekci, onemocnění močových cest nebo cukrovku.

Příznaky jsou obvykle zjevné a zahrnují slinění a břišní potíže. Zvracení může kočku rychle dehydratovat, takže pokud kotě zvrací dál nebo je mu špatně, okamžitě zavolejte veterináře. Můžete si vzít vzorek zvratků své kočky a vzít ho s sebou k veterináři.

 

nemoci koček

 

2. Onemocnění dolních močových cest u koček (FLUTD) – Zdravotní problémy koček

Podle některých odhadů trpí až 3 % koček u veterinářů onemocněním dolních močových cest koček (FLUTD), což je ve skutečnosti více onemocnění koček s více příčinami.

 

Kočky i koťata mohou onemocnět FLUTD a často se vyskytuje u koček s nadváhou nebo se suchou stravou. Stres, domácnost s více kočkami a náhlé změny mohou zvýšit riziko FLUTD u kočky a léčba závisí na typu FLUTD u vaší kočky.

Mezi příznaky FLUTD patří:

 • Pití více
 • Krvavá moč
 • Močení na neobvyklých místech
 • Pláč při močení
 • Olizování okolí močových cest (často z důvodu bolesti)
 • Deprese
 • Dehydratace
 • Nedostatek chuti k jídlu
 • Zvracení

Největší kočky : 10 největších plemen koček

Pokud máte podezření, že má vaše kočka problémy s močovými cestami, okamžitě zavolejte veterináře.

 

příznaky onemocnění koček Zdravotní problémy koček

3. Blechy – Zdravotní problémy koček

Blechy jsou velmi častým vnějším zdravotním problémem koček. Je to však onemocnění, které můžete snadno léčit. Mezi příznaky, které se u kočky projevují, když má blechy , patří:

 • skvrnité nečistoty na kůži (vypadají jako malé černé tečky).
 • Neustálé škrábání
 • Časté olizování
 • Zarudlá nebo podrážděná kůže
 • Vypadávání vlasů
 • Kožní infekce nebo horká místa
 • Blechy mohou žít déle než rok, a pokud se problém stane vážným, hrozí vaší kočce anémie, proto nezapomeňte problém s blechami léčit a předejít budoucímu napadení.

Poraďte se se svým veterinářem, jaký přípravek proti blechám by byl pro vaši kočku nejvhodnější. Léčba zahrnuje perorální léky, prášky, pěny a šampony. Zdravotní problémy koček.

4. Tasemnice – Zdravotní problémy koček

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u koček je tasemnice, která žije v tenkém střevě kotěte a někdy dorůstá až 60 cm . to znamená, že tasemnice jsou segmentované a při vylučování se obvykle rozpadají. Je velmi nepravděpodobné, že byste viděli celého červa. Zpravidla se zobrazují segmenty ( části ).

 

spící kočka Zdravotní problémy koček

 

Příznaky infekce tasemnicí mohou být nenápadné, ale mohou zahrnovat zvracení a hubnutí. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda má vaše kočka tasemnici, je prohlédnout si její výkaly v okolí řitního otvoru a v záchodové míse. Tasemnice obvykle vycházejí z konečníku kočky, když spí nebo je uvolněná. Pokud vidíte malé bílé červy nebo něco, co vypadá jako zrnka rýže nebo sezamová semínka, vaše kočka má pravděpodobně tasemnici. Zdravotní problémy koček .

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Možnosti léčby zahrnují injekční, perorální nebo lokální léky. Protože však kočky téměř vždy dostávají tasemnici v důsledku požití blech, nezapomeňte vyřešit všechny problémy s blechami, které vaše kočka má, než začnete bojovat s tasemnicí . Zdravotní problémy koček .

 

5. Průjem

Průjem u koček může způsobit mnoho věcí, včetně střevních parazitů, zkaženého jídla, alergií, infekcí, onemocnění jater, rakoviny a dalších.

 

Příznaky průjmu jsou řídká, vodnatá nebo tekutá stolice. Průjem může trvat den, týden nebo měsíce, záleží na jeho příčině. Zdravotní problémy koček. 

 

Pokud má kočka průjem, nabídněte jí dostatek čerstvé čisté vody, abyste zabránili dehydrataci. Poté připravte kočičce jídlo na dobu maximálně 12 hodin. Vezměte kočku k veterináři, pokud má průjem i po jednom dni, nebo okamžitě, pokud si všimnete zvracení, tmavé nebo krvavé stolice, horečky, letargie nebo ztráty chuti k jídlu nebo pokud se kočka snaží vyprázdnit.

 

Jaká je správná odpověď pro majitele koček? Zdravotní problémy koček

 

6. Problémy s očima

Problémy s očima u koček mohou být způsobeny mnoha příčinami, například zánětem spojivek, vředy rohovky, šedým zákalem, glaukomem, úrazem, viry, zánětem a onemocněním sítnice. Zdravotní problémy koček.

 

Některé příznaky toho, že vaše kočka může mít problémy s očima, jsou slzení, slzící srst, zákal, červené nebo bílé výstelky víček, skvrny v koutcích očí, mžourání.Problémy s očima by měly být považovány za naléhavou situaci, proto se ihned objednejte k lékaři.

 

Zdravotní problémy kočky Ragdoll

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button