KočkyPLAMENY KOČEK

Nejvzácnější kočky 9 nejvzácnějších plemen koček

Nejvzácnější kočky .Velcí milovníci koček vědí, že kočkovité šelmy mají různé velikosti, tvary a barvy. Každé plemeno má také obvykle jedinečné vlastnosti, které z něj mohou udělat dokonalého domácího mazlíčka, nebo vás naopak od něj odradit. Najít kočku, která odpovídá vašemu životnímu stylu a osobnosti, může být obtížný úkol a může vyžadovat určité hledání. 9 nejvzácnějších plemen koček.

Většina milovníků koček zná typická plemena koček chovaných jako domácí mazlíčci , takže je na čase osvětlit některá vzácnější plemena, která jsou k dispozici na  . Kdo ví, třeba se některá z těchto jedinečných plemen stane vaší dokonalou kočkou.

1. Scottish Fold Nejvzácnější kočky 

Skotské foldové kočky jsou pojmenovány podle svých roztomilých složených uší a mají jedinečný vzhled. Skotské záhyby jsou způsobeny genem, který ovlivňuje ušní chrupavku, ale protože tento gen není zcela dominantní, ne všichni skotští záhyby mají sklopené uši. V každém případě jsou tyto kočky rozkošné. Původní skotská kočka byla vyšlechtěna ve Velké Británii v 60. letech 20. století pro své charakteristické sklopené uši. let. Nyní jsou oblíbenými domácími mazlíčky celebrit po celém světě, včetně americké zpěvačky Taylor Swift.

2.  Norská lesní kočka Nejvzácnější kočky 

Při pohledu na název tohoto plemene není těžké určit, odkud pochází. Norská lesní kočka, která se v Norsku nazývá Skogkatt, je původním evropským plemenem, které pochází z domácích koček, jež byly poprvé přivezeny starými Římany. Podle norských mýtů žijí kočky v Norsku již stovky let.

3. Sphynx – Nejvzácnější kočky 

Plemeno sphynx je snadno rozpoznatelné podle svých výrazných fyzických znaků – zejména bezsrstosti. Kočky sphynx nemají srst, a proto jsou vynikajícími domácími mazlíčky pro ty, kteří trpí silnými alergiemi. Protože nemají srst, je těmto kočkovitým šelmám téměř vždy zima, což znamená, že se téměř vždy chtějí mazlit. Bezsrsté kočky byly zaznamenány v historii, dokonce i ve starém Egyptě, a současné plemeno amerických sphynxů pochází z koček v Minnesotě a Kanadě, které měly přirozené mutace zabraňující růstu srsti. Ačkoli existují i jiná bezsrstá plemena, plemeno sphynx je jedinečné. Sphynxové jsou výjimečně společenské kočky, které naprosto milují své majitele a dokážou být velmi láskyplné a hravé. Nejvzácnější kočky. 

4. Egyptský Mau (Egyptian Mau)

Nejvzácnější kočky

Egyptská mau je jediným přirozeně domestikovaným plemenem strakaté kočky a je často vyhledávána pro svou úžasnou srst. Kromě vynikajícího vzhledu jsou tyto kočky známé také pro svou kvalitní společnost a lovecké schopnosti. Za domácího mazlíčka je považovali už staří Egypťané před tisíci lety, a proto je egyptská mau možná jedním z nejstarších plemen domácích koček. Nejvzácnější kočky.

5. Korat

5.Korat Nejvzácnější kočky

Koratské kočky jsou v USA populární teprve několik desetiletí, ale jejich historie sahá tisíce let do minulosti. Plemeno pochází z Thajska, kde bylo poprvé nalezeno a zaznamenáno na starověkých artefaktech z roku 13. století. Do Evropy byly přivezeny v 19. století a staly se známými jako „modré siamské“ kočky díky své pevné modré srsti, relativně malému tělu a širokým, zářivým očím.

6 receptů na výrobu domácích kondicionérů pro každý typ vlasů

6. Britská krátkosrstá kočka

6. Britská krátkosrstá kočka Nejvzácnější kočky

Pokud hledáte kočičího společníka, který se bude tvářit jako hloupý a rošťácký, jak to často vidíte v populárních kočičích videích na internetu, britská krátkosrstá kočka nemusí být pro vás ta pravá. Jejich povaha je zcela opačná, protože jsou tiché, klidné a celkově zdrženlivé. Britské krátkosrsté kočky pocházejí z Velké Británie  – i když se předpokládá, že je sem původně přivezli Římané, když v prvním století našeho letopočtu vtrhli do země. Britské krátkosrsté kočky jsou díky své modré barvě známé také jako britské modré kočky. Jedná se o poměrně neobvyklé plemeno, ale je známo, že pro ty, kteří je vlastní, jsou špičkovými společníky. Nejvzácnější kočky .

7. Peterbald – Nejvzácnější kočky

7. Peterbald Nejvzácnější kočky

Peterbaldské kočky nemají dlouhou historii, ale je docela zajímavá. Poprvé byla tato unikátní kočka zaznamenána v 80. letech. let v ruském městě Don, kde jí kvůli její bezsrstosti říkali Donská sfinga. Nové plemeno bylo posláno do ruského Petrohradu, kde v roce 1993 vědci zkřížili jemnou orientální krátkosrstou kočku s donským sphynxem a jedno z jejich koťat se stalo základem peterbaldského plemene. V květnu 2008 přijala ACFA Peterbalda do třídy šampionů. Dnes je toto plemeno vzácným a žádaným domácím mazlíčkem. Nejvzácnější kočky .

8. Minskin – Nejvzácnější kočky

8. Minskin Nejvzácnější kočky

Zkřížíte-li munchkina se sphynxem, získáte minskina. Minxiny mají krátké, zavalité tělo po munchkinovi a extrémně řídkou srst po sphynxovi – mluvíme o výrazném vzhledu kočky! První oficiální minskin byl odchován v červenci 2000 v Bostonu ve státě Massachusetts. Za pět let se narodilo asi 50 minskinů a plemeno bylo zaregistrováno u Mezinárodní asociace koček (TICA). Toto rozkošné a společenské plemeno je současníkem v programu TICA, který sleduje vývoj nových plemen.

Největší kočky : 10 největších plemen koček

9. Americký bobtail

Americký bobtail Nejvzácnější kočky

Přestože se tyto kočkovité šelmy podobají divokým rysům, jsou domestikované a jsou z nich skvělí domácí mazlíčci. Jedinečné plemeno je však těžké najít. Americký bobtail se v Severní Americe vyskytuje od 60. let 20. století. let, ale popularitu si získal až v roce 2000. Původní Bobtail byla kočka nalezená v motelu v Arizoně a odborníci se domnívají, že tam byla opuštěna. Kočka byla považována za křížence rysa a kočky domácí, protože měla divoký vzhled a výrazný bobtail. Tento chlupatý přítel jistě udělá na vaše hosty dojem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button