KočkyPLAMENY KOČEK

Mainská mývalí – Chov a péče

Mainská mývalí. Pokud hledáte vhodné plemeno kočky pro svou domácnost, možná byste měli zvážit mainskou mývalí kočku. Tato masožravá zvířata jsou známá svou velikostí a hebkou srstí, ale také inteligencí a přátelskou povahou. V tomto článku se dozvíte více o chovu a péči o mainské mývalí kočky.

Mainská mývalí

Mainská mývalí

 

Mainské mývalí kočky pocházejí z amerického státu Maine a pro svou velikost a přátelskou povahu jsou známé jako „jemní obři“. Jsou to velké kočky s měkkou srstí, která vyžaduje pravidelnou péči. Pokud se rozhodnete pro chov mainských mývalích koček, musíte věnovat čas péči o jejich srst, zdraví a výživu.

Při péči o mainské mývalí kočky je důležité věnovat pozornost jejich srsti. Tato kočka má tři typy srsti, které se mohou zamotávat a vyžadují pravidelné kartáčování. Kromě toho je také důležité věnovat pozornost jejich zdraví a výživě, aby byly zdravé a spokojené. Pokud se chcete dozvědět více o chovu a péči o mainské mývalí kočky, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Historie plemene

Historie plemene

 

Mainská mývalí kočka je plemeno kočky, které pochází z amerického státu Maine. O jejím původu existuje mnoho legend, ale jedna z nich říká, že křížení místních divokých koček s angorami nebo peršankami, které na lodě přivezl kapitán Coon, dalo vzniknout těmto kočkám. Podle druhé legendy jsou mainské mývalí kočky potomky norských lesních koček, které přišly do Ameriky s Vikingy.

Ve skutečnosti však není přesně známo, jak a kdy toto plemeno vzniklo. První zmínky o něm pocházejí z přelomu 19. a 20. století. V roce 1895 byl v New Yorku založen Central Maine Cat Club, který uspořádal první výstavu koček a na které se objevily první mainské mývalí kočky.

Své jméno získalo plemeno podle podobnosti s mývalem, který žije ve státě Maine. Některé další legendy říkají, že mainští mývalové jsou kříženci kočky a rysa, nebo dokonce kočky, které patřily Marii Antoinettě a byly dovezeny do Ameriky.

V roce 1976 byla mainská mývalí uznána americkou CFA, celosvětově FIFe až v roce 1983. Dnes je toto plemeno velmi oblíbené po celém světě a je známé svou velikostí, silnou kostrou, hranatým tělem a dlouhým vrtícím ocasem. Jeho srst je hustá a může mít různé barvy a vzory. Mainská mývalí kočka je také známá svou přátelskou a věrnou povahou.

Vzhled mainské mývalí zvěře

Vzhled mainské mývalí zvěře

 

Mainská mývalí kočka je plemeno koček, které se vyznačuje svou velikostí a hustou, hrubou srstí. Tyto kočky jsou velmi velké a hmotnost dospělých jedinců se může pohybovat od 4,5 do 9 kg. Mají dlouhé nohy a tlapky, které jsou dobře osvalené a na spodní straně mají hustou srst. Jejich hrudník je široký a mohutný, což jim dodává robustní vzhled.

Srst mainské mývalí kočky je velmi hustá a hrubá, s delší ochrannou srstí a krátkou podsadou. Jejich srst tak může mít různé barvy, včetně černé, modré a strakaté. Mají velké a špičaté uši s hustou srstí na vnitřní straně. Jejich oči jsou velké a kulaté a jejich barva se může měnit od zelené po zlatou.

Mainská mývalí kočka má také velmi dlouhý ocas, který je hustě pokrytý srstí. Mají silné a svalnaté nohy s velkými tlapami pokrytými hrubou srstí. Jejich vzhled je drsný a mohutný, mají velké, krásné oči a hustou, huňatou srst.

Celkově je mainská mývalí kočka velké plemeno s mohutným vzhledem a hustou, hrubou srstí. Jejich velikost a hmotnost jsou charakteristické pro toto plemeno a jejich srst je velmi hustá a silná. Jejich vzhled je drsný a mohutný, mají velké, krásné oči a hustou, huňatou srst. Mainská mývalí kočka a péče o kočku

Povaha a temperament

Povaha a temperament

 

Mainská mývalí kočka je známá svou přátelskou a láskyplnou povahou. Jsou to velmi společenské kočky, které dobře vycházejí s dětmi, jinými domácími zvířaty a dokonce i s cizími lidmi. Mají velkou schopnost přizpůsobit se různým situacím a prostředím, takže jsou skvělými společníky pro lidi s různým životním stylem.

Tyto kočky jsou také velmi inteligentní a mají skvělou paměť. Dají se velmi snadno vycvičit a naučit různým trikům a povelům. Jsou velmi aktivní a rádi si hrají, což z nich dělá skvělé společníky pro děti a aktivní lidi.

Mainská mývalí kočka je také velmi věrná a láskyplná. Rádi jsou v blízkosti svého majitele a často se chtějí mazlit. Některé kočky to však mohou přehánět a příliš vyžadovat pozornost. Obecně však můžeme říci, že mainská mývalí kočka je skvělým společníkem pro každého, kdo má rád mazlivá a společenská zvířata.

Vzhledem ke své velikosti a aktivní povaze potřebuje mainská mývalí kočka dostatek prostoru a volnosti. Nejsou vhodné pro lidi, kteří žijí v malých bytech nebo nemají dostatek prostoru pro volný pohyb kočky. Pokud však máte dostatek prostoru a máte rádi aktivní zvířata, může pro vás být mainská mývalí kočka skvělou volbou. Nejlepší plemena koček Top 10 plemen koček

Péče a chov mainské mývalí kočky

Péče a chov mainské mývalí kočky

 

Jelikož je mainská mývalí kočka velká a aktivní, vyžaduje řádnou péči a chov. Zde je několik základních informací, které byste měli znát, abyste se mohli o svou kočku postarat:

Veterinární péče

Je velmi důležité, abyste pravidelně navštěvovali veterináře a dodržovali doporučené očkovací a odčervovací plány. Pokud si všimnete jakýchkoli změn v chování nebo zdravotním stavu vašeho zvířete, neprodleně kontaktujte svého veterinárního lékaře.

Péče o kabát

Srst mainské mývalí kočky je hustá a snadno se zamotává, proto je třeba ji pravidelně kartáčovat, aby se netvořily uzlíky. V období línání, které probíhá dvakrát ročně, je nutné častější vyčesávání.

Výživa a cvičení

Mainská mývalí kočka potřebuje kvalitní stravu s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem sacharidů. Může mít sklony k přibírání na váze, proto je důležité sledovat její stravu a zajistit jí dostatek pohybu. Kočka by měla mít po celý den přístup k čisté vodě. Šampon na hnojení vlasů

Hra a zábava Maine Coon

Mainská mývalí kočka je velmi aktivní a potřebuje spoustu zábavy a hry. Můžete jí poskytnout různé hračky, například laserová ukazovátka, míčky nebo házecí hračky. Kočka by také měla mít dostatek prostoru k pohybu a může být velmi pohodlná na kočičím stromě.

Zdravotní péče

Je důležité, abyste pravidelně kontrolovali zdravotní stav svého zvířete a sledovali jeho chování. Pokud si všimnete jakýchkoli změn, neprodleně kontaktujte svého veterináře.

Ostatní mainské mývalí

Kromě těchto základů lze mainskou mývalí kočku naučit chodit na vodítku a používat postroj. Kočka se také může cítit velmi dobře při hlazení a kousání.

Dodržování těchto základních pravidel a poskytování dostatečné péče a zábavy vám pomůže zajistit, že vaše mainská mývalí kočka bude zdravá a šťastná.

Zdraví a možné problémy

Zdraví a možné problémy

 

Při správné péči a výživě se mainská mývalí kočka může dožít až 15 let. Jako u každého zvířete se však i u mainských mývalích koček mohou vyskytnout zdravotní problémy.

Jedním z nejčastějších problémů u mainských mývalích koček je dysplazie kyčelních kloubů. Tento stav může být bolestivý a způsobovat omezení pohybu. Je důležité, abyste pravidelně kontrolovali váhu vaší kočky a dopřáli jí dostatek pohybu, abyste minimalizovali riziko vzniku tohoto problému.

Dalším problémem, se kterým se mainští mývalové mohou potýkat, je hypertrofická kardiomyopatie. Tento stav postihuje srdce a může způsobit problémy s dýcháním a infarkt. U většiny mainských mývalích koček, které touto nemocí trpí, se příznaky projeví až ve středním věku. Je důležité pravidelně navštěvovat veterinárního lékaře, aby bylo možné onemocnění včas odhalit a léčit.

Dalším problémem, který může postihnout mainské mývalí kočky, je spinální svalová atrofie. Tento stav postihuje svaly a může způsobovat problémy s pohybem. Je důležité kočku sledovat a v případě jakýchkoli podezřelých příznaků, jako je slabost, ochabování svalů nebo problémy s koordinací pohybů, okamžitě kontaktovat veterináře.

Je důležité, abyste pravidelně kontrolovali váhu vaší kočky a dopřáli jí dostatek pohybu, abyste minimalizovali riziko zdravotních problémů. Pravidelné návštěvy veterináře jsou pro udržení zdraví mainské mývalí kočky nezbytné.

Pokud se rozhodnete pro chov mainských mývalích koček, je důležité, abyste se snažili získat zdravá zvířata s dobrými genetickými předpoklady. Péče o zdraví vaší kočky by měla být prioritou a případné problémy byste měli konzultovat s veterinářem.

Mainská mývalí v soutěžích

 

Mainská mývalí v soutěžích

 

Mainská mývalí kočka je jedním z nejoblíbenějších plemen koček v soutěžích po celém světě. Toto plemeno je známé svou velikostí, zdravím a krásou srsti. Pokud máte zájem zúčastnit se soutěže s mainskou mývalí kočkou, musíte dodržovat pravidla stanovená pro soutěžní plemena koček.

Asociace chovatelů koček (CFA) je největší organizací zabývající se soutěžemi kočičích plemen. CFA uznává mainskou mývalí kočku jako jedno z nejprestižnějších plemen a stanovuje standardy pro soutěžní plemena koček. Tyto standardy zahrnují velikost, tvar a barvu srsti, tvar hlavy, oči, uši a chování.

Při soutěžích se hodnotí každý prvek standardu, od hlavy až po chování. Výsledek soutěže závisí na tom, jak dobře vaše kočka odpovídá standardům a jaké má vlastnosti.

Chcete-li se se svou mainskou mývalí kočkou přihlásit do soutěže, musíte se zaregistrovat a zaplatit poplatek. Kočku pak budete muset přivést na soutěž, kde ji budou posuzovat odborníci na kočičí plemena.

Je důležité si uvědomit, že soutěžní plemena koček jsou velmi náročná na péči. Musíte se starat o jejich zdraví, výživu a celkovou péči, abyste je udrželi v co nejlepší kondici pro soutěže.

Na soutěžích se hodnotí nejen vzhled kočky, ale také její chování. Mainská mývalí kočka je známá svou přátelskou a společenskou povahou, což je třeba zohlednit při soutěžích.

Při závěrečném hodnocení soutěže se posuzuje celkový dojem z kočky a její soulad s normami. Pokud se vaše mainská mývalí kočka osvědčí, může se stát vítězem soutěže a získat titul nejkrásnější mainské mývalí kočky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button