KočkyPÉČE O KOČKY

Nebezpečí pro kočku v zimě

Jaká jsou největší nebezpečí pro kočku v zimních měsících? Nebezpečí pro kočku v zimě . Úskalí zimních měsíců v zimě .Kočka v zimě .Zima může být pro naše kočky zvláštním obdobím. V zimním období je jejich obvyklé domácí prostředí obvykle plné neobvyklých věcí, jako jsou stromy a květiny , objevují se také zvláštní zvuky, například ohňostroje nebo čokoládové pokrmy. Chladné počasí s sebou přináší i další rizika pro kočky žijící uvnitř i venku. 

 

 

Sestavili jsme seznam hlavních nebezpečí, na která je třeba si dát pozor.

Pokud se obáváte, že je vaše kočka nemocná nebo zraněná kvůli některému z těchto problémů, kontaktujte co nejdříve svého veterináře nebo vyhledejte nejbližší pohotovostní kliniku pro zvířata.

omrzlé tlapky Nebezpečí pro kočku v zimě

1. Nebezpečné potraviny – Nebezpečí pro kočku v zimě 

Čokoláda, cibule, ořechy, niva, ovocné koláče a pudinky mohou být pro kočky toxické. Dávejte pozor na krůtí a kuřecí kosti, protože mohou způsobit dušení, zácpu nebo v nejzávažnějších případech poškození střev vaší kočky. Nebezpečí pro kočku v zimě .

kočka v zimě Nebezpečí pro kočku v zimě

2. Dopravní nehody – Nebezpečí pro kočku v zimě 

Nebezpečí pro kočku v zimě . V zimních měsících se kočky mohou náhle ocitnout na cestách. Mohou vyskočit zpoza hromady sněhu přímo pod kola auta. Pokud kočku pouštíte ven, ujistěte se, že se vrací za denního světla a vyhýbá se dopravní špičce.

3. Otrava nemrznoucí kapalinou

Nejhorší ze všech zimních úniků chemikálií je nemrznoucí směs, která může unikat z chladiče automobilu. Požití ethylenglykolu, hlavní složky nemrznoucí směsi, je pro kočky velmi nebezpečné.

A co hůř, je velmi chutný a i relativně malé množství může způsobit potenciálně smrtelné poškození ledvin. Prvními příznaky intoxikace je často to, že kočka vypadá opilá.

Pokud víte, že vaše kočka požila nemrznoucí směs, nebo máte jakékoli obavy, okamžitě kontaktujte svého veterináře. Prognóza se zhoršuje, čím delší je interval mezi požitím a léčbou.

 

kočka a sníh Nebezpečí pro kočku v zimě

4. Led, sníh a posyp – nebezpečí pro kočku v zimě 

 

Nebezpečí pro kočku v zimě . Pravidelně kontrolujte tlapky své kočky, zda nevykazují známky poranění. Mohou se vyskytnout omrzliny na uších a tlapkách, ale také meziprstní dermatitida, bolavé tlapky způsobené podrážděním silniční solí a pískem.

 

5. Cvičení a obezita

Možná zjistíte, že se vaše kočka v zimních měsících nevyhýbá pohybu tak dobře jako v létě. Je dobré sledovat její váhu a příjem potravy, protože je možné, že budete muset snížit množství krmiva, které kočce dáváte. Stejně jako u lidí je obezita u domácích zvířat rostoucím problémem a může mít vážné nepříznivé zdravotní následky. Patří mezi ně cukrovka, onemocnění jater a zvýšené chirurgické a anesteziologické riziko.

Vánoce

6. Baterie – nebezpečí pro kočku v zimě 

Nebezpečí pro kočku v zimě . V tomto ročním období je požití baterií běžné. Pokud by došlo k rozkousání a propíchnutí baterie, mohlo by to způsobit chemické popáleniny a otravu těžkými kovy. Pokud ji kočka spolkne celou, může dojít k ucpání dýchacích cest . Všechny baterie jsou potenciálně toxické, takže pokud máte podezření, že je vaše kočka rozkousala nebo spolkla, vyhledejte veterinární pomoc.

Největší kočky : 10 největších plemen koček

7. Vánoční stromky a sváteční pokojové rostliny

Většina druhů vánočních stromků je málo toxická, ale může způsobit mírné žaludeční potíže. Nebezpečí pro kočku v zimě .
Jasně zbarvené listy poinsettie obsahují dráždivou mízu. Rostlina je při požití většího množství jedovatá, ale vzhledem k chuti a dráždivosti šťávy je nepravděpodobné, že by jí kočka snědla tolik, aby měla vážné problémy. Pro jistotu uchovávejte poinsettii mimo dosah kočky. Všechny části lilie jsou jedovaté a mohou způsobit selhání ledvin. Pokud vaše kočka lilii rozkousala nebo snědla, obraťte se na veterináře. Stejně jako pro psy jsou rostliny jedovaté i pro kočky více informací 

 

sníh a kočka

8. Horká místa

Kočky rády leží na teplých místech. Chraňte svou kočku před otevřenými krby, kamny a topnými tělesy. Předejdete tak případným popáleninám a požárům.

 

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Teplé motory jsou oblíbeným místem venkovních koček. Než tedy v chladném zimním ránu nastartujete auto, zatrubte nebo zabušte na kapotu.Stalo se, že řidiči objevili kočku v autě, když přijeli do práce.Je dobré se ujistit, že vaše kočka má identifikační známku nebo mikročip s aktuálními kontaktními údaji, aby se zvýšila pravděpodobnost, že se v případě ztráty znovu setká se svými majiteli.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button