KočkyPÉČE O KOČKY

Držet kočku venku nebo na bytě ?

Chov koček venku nebo v bytě?Zatímco mnoho z těchto koček je chováno uvnitř, jiné mohou přicházet a odcházet, jak se jim zlíbí, nebo se dokonce pohybovat venku na plný úvazek. Zatímco mnohé z těchto koček jsou chovány uvnitř, jiné mohou přicházet a odcházet, jak se jim zlíbí, nebo se dokonce pohybovat venku na plný úvazek.

Jaká je správná odpověď pro majitele koček? Držet kočku venku nebo na bytě ?

Jaká je správná odpověď pro majitele koček? Chovat kočku venku nebo v bytě ?

Majitelé koček by měli své mazlíčky držet doma, aby chránili volně žijící zvířata. Domácí kočky žijí podstatně déle než kočky venkovní, protože nejsou vystaveny provozu, nemocem a jiným zvířatům.

Mnozí majitelé koček – včetně odborníků na zvířata – však i přes tato rizika nadále nechávají své mazlíčky venku a mají pro to své pádné argumenty.

Za prvé, domácí kočky zůstávají geneticky velmi podobné svým předkům, což znamená, že si stále zachovávají mnoho svých divokých instinktů. Na rozdíl od našich psích společníků si naše kočky zachovaly svou divokou povahu. Vidět kočku venku znamená vidět zvíře v jeho živlu. Kočku můžete chovat doma a dopřát jí pohodlný a bezpečný život. Ale je to jako nechat závodní auto v garáži. Držet kočku venku nebo na bytě ?

Kromě toho existuje mnoho důkazů o tom, že pobyt uvnitř může být pro některé kočky nezdravý. Kočky, které stráví devět životů uvnitř, mohou trpět zdravotními problémy, jako je obezita a cukrovka, a mohou se u nich projevovat i problémy s chováním související s nudou, jako je agresivita a vyměšování mimo kotec. Nakonec je však na každém majiteli kočky, aby se rozhodl, co je pro jeho mazlíčka nejlepší.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete svou kočku udržet fyzicky aktivní a duševně stimulovat – uvnitř i venku – a zároveň chránit místní divokou přírodu.

Bezpečné procházky

 

Bezpečné procházky Držte kočku venku nebo na rovině ?

Pokud vaše kotě touží po pobytu venku, nechte ho venku pod dohledem. Mnoho koček se dokáže přizpůsobit postroji a chůzi na vodítku – některé prostě vyžadují více výcviku než jiné. Ne všechny kočky budou chtít chodit na procházky jako pes, ale mohou si užívat prozkoumávání zahrady, okusování trávy a lenošení na slunci. Držet kočku venku nebo na bytě ?

 

Stejně jako pes může být i kočka na oplocené zahradě nebo v jiném prostoru připoutána na dlouhém vodítku, ale měla by být neustále pod dohledem, aby se do něj nezapletla nebo nezamotala.

 

Dalším bezpečným způsobem, jak umožnit kočce, aby si užívala venku, je umožnit jí přístup na zastíněnou verandu nebo do jiného uzavřeného venkovního prostoru.

 

Pokud se rozhodnete vzít kočku ven, ujistěte se, že je čipovaná a má obojek s identifikačními štítky. Ujistěte se také, že je vaše kočka zajištěna a chráněna proti blechám, klíšťatům, srdečním červům a střevním parazitům.

 

Zvýšení aktivity v interiéru Držte kočku venku nebo v bytě ?

Zvýšit aktivitu kočky vnitřní venku nebo v bytě

I když příroda nabízí kočičkám nekonečné množství příležitostí k pohybu a zábavě, vaše kočka nemusí nutně chodit ven, aby si je užila. Existuje mnoho způsobů, jak můžete své kočce dopřát podobnou radost, jakou jí poskytuje příroda.

Největší kočky : 10 největších plemen koček

Obohaťte prostředí své kočky. Kočky potřebují místo, kde mohou šplhat, škrábat a schovávat se, proto svůj domov vybavte kočičím nábytkem, kartonovými krabicemi a škrabadly. Vertikální prostor je důležitý zejména pro kočky, proto zvažte koupi nebo stavbu kočičího stromu. „Poskytnutí vertikálního prostoru zvětšuje relativní velikost kočičího prostředí a pomáhá uspokojit její okamžitou potřebu bezpečného prostoru nad zemí.

 

Kočičí životní prostor můžete dále obohatit zřízením „kočičí televize“. Umístěte krmítko nebo ptačí vaničku tak, aby byly na dohled od okna. Pokud máte úzké okenní parapety, zvažte instalaci krytu uvnitř, aby se vaše kočka mohla slunit a užívat si výhled.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Hrajte si s kočkou. Hra je pro kočku důležitá, protože jí umožňuje přirozené chování, jako je lov a vrhání se na kořist. Pro kočky a jejich majitele není nic podnětnějšího a přitažlivějšího než interaktivní hra .Chovat kočku venku nebo v bytě ? 

 

Mějte na paměti, že když zapojujete kočku do hry, je stejně důležité, jak si hrajete, jako jaké hračky používáte.

 

Držet kočku venku nebo na bytě ? Kočky jsou šťastnější a zdravější, když musí pracovat, aby získaly potravu. Proto zvažte krmení kočky pomocí krmné skládačky, což je zařízení, které uvolňuje granule, když se kočka snaží.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button