KočkyPLAMENY KOČEK

Nejlepší plemena koček Top 10 plemen koček

Nejlepší plemena koček Top 10 plemen koček .Pokud se rozhodujete pro plemeno kočky, určitě byste si měli přečíst tento seznam 10 nejlepších plemen a podle toho se rozhodnout. Nejlepší plemena koček

10. Devon Rex – Nejlepší plemena koček

Devon Rex


Devonský rex je relativně novější plemeno kočky, které bylo náhodně objeveno v 60. letech 20. století v anglickém Devonshiru.Je o nich také známo, že se chovají spíše jako psi než jako kočky. Díky svému jedinečnému vzhledu si toto plemeno získalo pozornost milovníků koček po celém světě – a srdce jejich rodin – svou milou, svéráznou a rošťáckou povahou.

Tři nejstarší plemena koček na světě

9. Habešská kočka

Habešská kočka


Abys, jak se jim s oblibou říká, jsou elegantní a královsky vypadající, snadno se o ně pečuje a jsou ideálním domácím mazlíčkem.

Habešské kočky jsou živé a výrazné, mají mírně klínovitou hlavu, poloviční uši, středně dlouhé tělo a dobře vyvinuté svalstvo. Mají dlouhé štíhlé nohy a jejich srst je krátká a přiléhá k tělu. Jejich celkový vzhled připomíná staroegyptské kočky. Habešané jsou milí, věrní a obvykle dobře vycházejí s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Jsou známé svou zvědavostí, hravostí a potřebou prozkoumávat své okolí, jsou to kočky orientované na lidi, které se rády účastní aktivit kolem sebe.

8. Sphynx (Sphynx kočka) – Nejlepší plemena koček

Sphynx (Sphynx kočka)


Sphynx, bezsrstá, vrásčitá kočka s velkýma ušima a očima a výraznými lícními kostmi, je jedním z novějších plemen koček. Podle CFA se první sphynx narodil v Kanadě v roce 1966. Nedostatek vlasů, genetická anomálie, je výsledkem působení matky přírody a vyskytuje se přibližně jednou za 15 let.

6 receptů na výrobu domácích kondicionérů pro každý typ vlasů

Od té doby byl sphynx křížen s tradičními krátkosrstými kočkami a poté zpětně šlechtěn na srst, aby vzniklo geneticky zdravé plemeno. Jedinečný vzhled tohoto plemene upoutal pozornost mnoha milovníků koček. Ačkoli se jedná o vzácné plemeno , v poslední době se stalo jednou z nejžádanějších koček. Sphynx je rozhodně „lidová kočka“. Jsou energičtí a hraví a rádi jsou středem pozornosti. Sphynx není venkovní kočka. Kočky sphynx je třeba chránit před povětrnostními vlivy, protože jejich kůže je náchylná. To neznamená, že nemohou chodit ven, ale že by neměli žít venku.

7. Scottish Fold – Nejlepší plemena koček

Skotská skládaná kočka (Scottish Fold)


Mnohé skotské kočky jsou milé a odměřené a mají jiné rysy než ostatní kočky: sklopené uši, které jim dodávají vzhled sovy.

Skotské kočky jsou známé tím, že mají pohodovou povahu a jsou velmi laskavé a přátelské k lidem i ostatním domácím zvířatům. Toto láskyplné a hravé plemeno má tendenci být obzvláště vázáno na jednoho člena rodiny. Skotská kočka je také známá svým jemným hlasem a schopností „mluvit“ různými zvuky a mňoukáním, které u mnoha jiných plemen koček nejsou běžně slyšet.

6. Americká krátkosrstá kočka – Nejlepší plemena koček

Americká krátkosrstá kočka (American Shorthair) Nejlepší plemena koček


Americká krátkosrstá kočka má pověst „amerického plemene“. První kočky tohoto typu byly přivezeny z Evropy s prvními osadníky. Dnes je americký krátkosrstý ohař poměrně oblíbený. Stále patří mezi 10 nejoblíbenějších plemen koček. Toto plemeno je známé velmi vyrovnaným temperamentem, dobrou povahou a bystrou inteligencí. O jemné povaze krátkosrsté kočky svědčí i to, že se dokáže sžít s ostatními domácími zvířaty a je mírná k dětem. Krátkosrstá kočka je považována za ideální zvíře pro pracující rodinu s dětmi.Nejlepší plemena koček .

5. Mainská mývalí (Maine Coon)

Mainská mývalí kočka (Maine Coon) Nejlepší plemena koček


Mainské mývalí kočky, jedno z nejstarších přírodních plemen v Severní Americe, jsou známé svou inteligencí a hravostí, stejně jako svou velikostí. Jedno z největších plemen domácích koček je láskyplně nazýváno „něžnými obry“. Mainská mývalí kočka a péče o kočku

Mainští mývalové jsou také známí svou huňatou srstí a drsným vzhledem. Dospělí mainští mývalové mohou dorůst až 15 kg. Samice váží o něco méně. Tito mírní obři obvykle dosahují plné velikosti mezi třetím a pátým rokem života. Mainští mývalové jsou orientovaní na lidi, energičtí a vysoce inteligentní, takže se snadno cvičí. Jsou také známé svým psím chováním: následují své majitele z místnosti do místnosti, přijdou na zavolání a hrají si se svými majiteli. Mainská mývalí – Chov a péče

4. Perská kočka

Perská kočka (Perská kočka) Nejlepší plemena koček
Perské kočky jsou známé pro svou jemnou, klidnou povahu, milou tvář a kulaté oči, jsou to laskavá, tichá a krásná stvoření, která jsou mezi milovníky koček nejoblíbenějším plemenem.

Perské kočky jsou nejen nejoblíbenějším plemenem koček, ale také nejdražším. Ve skutečnosti hieroglyfy odkazují na jejich vznik již v roce 1684 před naším letopočtem. L. Kočky pocházející z Persie (dnešního Íránu) byly pojmenovány podle „země původu“. Ačkoli se plemeno v průběhu času vyvíjelo, co se týče zbarvení a typu těla, jedna věc zůstala stejná: hustá a plná srst. V ideálním případě by se peršané měli upravovat alespoň jednou denně, aby se zabránilo zauzlování a zacuchávání srsti. Peršany je také třeba občas vykoupat, aby si udrželi čistou a zdravou srst. Nejlepší plemena koček .

3. Britská krátkosrstá kočka

Britská krátkosrstá kočka (British Shorthair) Nejlepší plemena koček


Předpokládá se, že Římané přivezli britskou krátkosrstou kočku do Anglie během prvního století, kdy toto plemeno existovalo a bylo kříženo s divokými kočkami pocházejícími z Anglie. O mnoho let později byla britská krátkosrstá kočka zkřížená s perskou kočkou, čímž se mírně změnil její vzhled a zlepšila se hustota její srsti.

Nejenže je to jedno z nejoblíbenějších plemen koček, ale často se objevuje i v televizi, ve filmech a dokonce i v knihách. Kočku možná poznáte v mnoha reklamách na Whiskas. Nejlepší plemena koček .

2. Ragdoll

Ragdoll Nejlepší plemena koček


Láskyplné ragdoll kočky dostaly své jméno podle toho, že mají tendenci se po zvednutí uvolnit a ochabnout v náručí. Ragdollové, jedno z největších kočičích plemen, jsou také jedním z nejmazlivějších plemen, často označovaných jako „štěňata“, protože mají psí povahu.

Jsou velmi mírní a přátelští a často vyhledávají lidskou společnost, například chodí za lidmi po domě, ale také rádi spí se svými majiteli. Toto plemeno se obzvláště dobře snáší s dětmi a ostatními domácími zvířaty, snadno se cvičí a je schopno naučit se stejné triky jako psi, jako je aportování, převalování nebo žebrání.

1. Exotická kočka (exotická krátkosrstá)

1. Exotická kočka (Exotická krátkosrstá) Nejlepší plemena koček
Exotická kočka byla potřetí za sebou vyhlášena nejoblíbenější registrovanou kočkou a po 31 letech opět sesadila perskou kočku z trůnu. Exotická (některá sdružení koček ji nazývají také exotická krátkosrstá) je kříženec perské a americké krátkosrsté kočky. Nejlepší plemena koček .

Exotické kočky jsou chovány tak, aby téměř ve všech ohledech splňovaly perské standardy, s jednou výjimkou: jejich srst. Na rozdíl od svých perských protějšků mají krátkou, hustou a hustou srst, díky čemuž jsou oblíbení mezi lidmi, kteří mají rádi perskou povahu, ale nepotřebují čas potřebný k jejich každodenní péči. Exotická povaha má tendenci napodobovat perskou povahu: je milá, láskyplná a hravá. Exotické kočky jsou známé tím, že projevují více náklonnosti a věrnosti než jiná plemena koček a běžně následují své majitele po celém domě. Nejlepší plemena koček .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button