Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KočkyPÉČE O KOČKY

Jak koupat kočku – 10 tipů pro koupání kočky

Jak koupat kočku? Tipy pro koupání kočky nebo kotěte. Kočky jsou známé svými zvyky při péči o srst. Díky svým jazykům, zubům a tlapkám se obvykle dokáží udržovat v čistotě a svěžesti bez jakéhokoli vnějšího zásahu. Někdy však může vaše kočka potřebovat pomoc s udržováním čistoty. Pokud je váš kočičí kamarád pokrytý něčím nebezpečným, páchnoucím nebo lepkavým, nebo pokud chytil nějaké parazity, může být dobré ho vykoupat. Zde naleznete návod, jak vykoupat kočku s minimálním stresem pro vás oba.

 

Jak koupat kočku

 

Jak koupat kočku

 

1. Stříhejte kočce nehty na nohou. Rozrušená kočka může při koupání drápat kohokoli v okolí, včetně vás. Kočičí škrábance se mohou snadno zanítit, proto je ve vašem vlastním zájmu, abyste kočce před koupelí ostříhali drápky. Jak koupat kočku.

 

2. Předtím si ho vyčistěte: Kočky línají často, po celý rok. Tyto nadbytečné chlupy vaší instalaci neprospívají a ztěžují kočce její skutečnou čistotu. Pokud můžete, kočku před koupáním důkladně vykartáčujte, abyste odstranili všechny uvolněné chlupy a rohože. Do uší můžete také jemně vložit vatové tampony, aby se do nich nedostala voda.

 

Praní koček

 

Jak koupat kočku

 

3. Správné načasování: Kočky obecně nemají rády pobyt ve vodě. Kočka, která je plná energie, bude proti koupání protestovat silněji. Naplánujte koupel na dobu, kdy je kočka unavená a uklidněná, například po dlouhém dni stráveném hraním s kočičí tanečnicí nebo kočičím šidítkem. Pokud si koupání kočky můžete naplánovat tak, aby byl poblíž někdo jiný, kdo vám pomůže, je to ještě lepší. Mytí kočky.

4. Zajistěte si trakci: vaše kočka ocení trakci stejně jako vy ve sprše. Dejte kočce na dno vany složený ručník nebo gumovou podložku do vany, aby se mohla postavit a nepanikařila, když se nemůže snadno postavit. Jakmile je podložka ve vaně, nalijte do vany tři až čtyři centimetry příjemně teplé vody a požádejte pomocníka, aby kočku do vany vložil. Možná bude nutné, aby váš pomocník kočku po celou dobu koupele držel, aby nedošlo k poškrábání. Největší kočky : 10 největších plemen koček

Poznámka: Kočky se nepotí jako lidé. Parní horká voda, kterou možná preferujete při sprchování nebo koupání, může vašeho mazlíčka přehřát. Místo toho se snažte o teplotu o několik stupňů vyšší než vlažnou.

 

Koupat nebo nekoupat kočku

 

Koupat nebo nekoupat kočku

 

5. Vyzkoušejte metodu přemokření: je nepravděpodobné, že by vaše kočka šla dobrovolně pod vodu. Místo toho použijte ruční rozprašovač, džbán nebo plastový kelímek a jemně ji polévejte vodou, dokud nebude důkladně mokrá. Koupání kočky nebo nekoupání. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

6. Použití šamponu pro kočky: Nepoužívejte na kočku lidský šampon. Nejsou bezpečné, pokud je kočka olízne, a mohou poranit jemnou kůži kočky. Místo toho používejte šampon určený pro kočky. Začněte u krku kočky a jemně vmasírujte šampon směrem k ocasu. Vyhněte se obličeji, očím a uším.

 

Kdy mohu kotě vykoupat

 

Kdy mohu kotě vykoupat

 

7. Dobře je opláchněte. Ujistěte se, že je všechno mýdlo pryč; vše, co zůstane, vaše kočka spolkne, až se bude později znovu mýt. Může také dráždit jejich pokožku a přitahovat nečistoty. Kdy mohu kotě vykoupat.

 

8. Vyčistěte si obličej: Pokud váš mazlíček potřebuje vyčistit i obličej, nelijte na něj vodu ani nepoužívejte šampon. Místo toho ji jemně otřete teplou vlhkou žínkou. Buďte obzvláště opatrní v okolí kočičích očí a uší, které jsou citlivé a mohou se snadno poškodit. Pokud potřebujete použít něco víc než jen obyčejnou vodu, můžete na žínku použít jen kapku nebo dvě šamponu pro kočky, abyste odstranili cokoli lepkavého nebo nebezpečného.

 

Jak koupat kočku

 

Jak koupat kočku

 

9. Důkladně vysušte:

Nejdůležitější částí koupání kočky je její následné osušení. Co nejrychleji ji osušte velkým ručníkem a uchovávejte ji v teplé místnosti, dokud nebude zcela suchá. Pokud vám to kočka dovolí, můžete pro urychlení procesu použít také fén na nejnižší stupeň teploty. Pokud má vaše kočka dlouhou srst, věnujte jí čas a vyčesejte ji hřebenem se širokými zuby, abyste předešli pozdější tvorbě rohoží. Jak koupat kočku. Kočka do bytu – 9 plemen koček do bytu

 

Jak vykoupat kočičí kotě

 

10. Čas na odměnu: Po skončení koupání nezapomeňte kočku za její chování odměnit. Pamlsky, pochvala a následné hraní mohou pomoci vaší kočce, aby si koupání oblíbila a příště se mu tolik nebránila.

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button