Kočky

Jak rozeznat kočku od kocoura: poznejte rozdíly

Jak rozeznat kočku od kocoura: poznejte rozdíly. Kočky jsou oblíbenými domácími mazlíčky, kteří svým majitelům přinášejí mnoho radosti. Jednou z věcí, která může nové majitele zmást, je rozdíl mezi kočkou a kocourem. I když se to může zdát jednoduché, je třeba si dát pozor na některé rozdíly. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak rozeznat kočku od kocoura.

Jak rozeznat kočku od kocoura

 

Jak rozeznat kočku od kocoura

 

Pokud se chystáte adoptovat kočku nebo kocoura, nezapomeňte zvážit své potřeby a životní styl. Kočky jsou obvykle vhodnější pro lidi, kteří si potřebují užívat vlastní společnost, zatímco kočky jsou vhodnější pro rodiny s dětmi nebo pro lidi, kteří si potřebují užívat aktivní společnost se svými domácími mazlíčky.

Rozdílnost výrazů

 

Rozdílnost výrazů

 

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak rozeznat kočku od kocoura, je podívat se jim do obličeje. Kočky mají obvykle jemnější a ženskější rysy obličeje, zatímco kocouři mají větší a robustnější rysy obličeje. Kočky mají také větší a oválnější oči, zatímco kocouři mají větší a hranaté oči.

 

Rozdíl ve velikosti

 

Kočky a kocouři se liší také velikostí. Kočky jsou obvykle o něco větší a robustnější než kocouři. Pokud máte kočku a kocoura, kočka bude obvykle o něco těžší a větší než kocour.

 

Rozdíly v chování – Jak rozeznat kočku od kocoura

 

Rozdíly v chování - Jak rozeznat kočku od kocoura

 

Kočky a kocouři se liší také chováním. Takže  kočky jsou obvykle klidnější a samostatnější než kočky, které bývají mrzutější a hravější. Kočky si rády hrají, ale spíše samy se sebou, zatímco kocouři si rádi hrají se svými páníčky. Kdy začne kočka chytat myši

 

Rozdíl v barvě srsti

 

Rozdíl v barvě srsti
 

 

Kočky a kocouři se liší také barvou srsti. Samozřejmě existují výjimky, ale obvykle jsou kočky barevnější a mají jemnější srst než kocouři. Kočky mají obvykle hustší a hrubší srst. Žehlička na vlasy

 

Přehled – Jak rozeznat kočku od kocoura

 

Rozlišit kočku od kocoura může být někdy náročné, ale existuje několik způsobů, jak to udělat správně. Jak jsme již zmínili, kočky mají obvykle jemnější rysy obličeje, větší a oválnější oči, jsou menší a mají jemnější srst. Kočky mají naopak větší a hranatější oči, větší a robustnější rysy obličeje, hustší a silnější srst a jsou větší a těžší.

 

Ať už se rozhodnete pořídit si kočku nebo kocoura, láska, péče a pozornost, kterou jim věnujete, vám jistě přinese mnoho radosti a štěstí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button