KočkyPLAMENY KOČEK

Tři nejstarší plemena koček na světě

Zajímá vás, které druhy koček jsou nejstarší ? Jaká je historie koček? Odkud se vzaly kočky? Podívejte se na 3 nejstarší plemena domácích koček na světě.

 

Siamská kočka

 

SIAMSKA MAČKA

Tyto kočky jsou potomky starobylých posvátných chrámových koček v Siamu (dnešní Thajsko). Thajský rukopis ze 14. století „Tamra Maew“ („Kniha kočičích básní“) uvádí kočky s tmavými špičkami a tmavými maskami. To svědčí o tom, že siamská kočka je velmi staré plemeno a byla velmi blízká srdcím králů a buddhistických mnichů. Siamská kočka: popis, vlastnosti a péče

Norská lesní kočka

 

Norská lesní kočka Viking

Předky těchto koček přivezli do Evropy kolem roku 1000 n. l. Vikingové. Vikingové chovali tyto velké kočky na svých lodích, aby se postarali o populaci hlodavců. Bez těchto věrných společníků by byla nemocnost mnohem vyšší a bylo by obtížné udržet potravu dlouho poživatelnou.Nepochybně se jedná o jedno z nejstarších kočičích plemen.

Egyptské mau

 

Egyptská Mau nejstarší plemena koček

Dokud nebude vynalezeno cestování časem, nelze s jistotou určit, které plemeno koček bylo domestikováno jako první. Obecně se však soudí, že nejstarším domestikovaným plemenem koček na světě je egyptská mau. Je to proto, že egyptský Maus byl nalezen mumifikovaný spolu s faraony, aby jim dělal společnost a poskytoval bezpečí a vedení v posmrtném životě. To znamená, že byli oblíbenými domácími mazlíčky dávno před rokem 1500 př. n. l. L. a dokonce až 10 000 let př. n. l. l. Jako důvěryhodní a ušlechtilí společníci jsou také zobrazováni v mnoha starověkých spisech, obrazech a hieroglyfech.
10 největších plemen koček

 

mumie egyptské Mau nejstarší plemena koček

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button