KočkyPÉČE O KOČKY

10 důvodů, proč jsou kočky lepšími domácími mazlíčky než psi

10 důvodů, proč jsou kočky lepšími domácími mazlíčky než psi . Proč jsou kočky lepšími domácími mazlíčky než psi ? Zde jsou důvody, proč je život s kočkami hezčí než se psy .Při rozhodování, zda si pořídit domácího mazlíčka, může být volba kočky nebo psa obtížná. Ačkoli jsou oba druhy chlupatých přátel, oba druhy zvířat se od sebe velmi liší. Kočky mají mnoho příznivých vlastností, včetně snadné péče, čistotnosti a rozkošného dovádění, což z nich činí skvělé domácí zvíře pro každou rodinu.

 

 

10. Kočky nezabírají mnoho místa –

proč jsou kočky lepší než psi

Zkoušeli jste někdy sdílet postel se zlatým retrívrem – nebo dokonce s malým psem – víte, že zabírají hodně místa. Ať už se jedná o psí pelíšek , osobní prostor, ale i hračky, které jsou často jen tak pohozené na podlaze.Pes potřebuje ke zdravému a spokojenému životu prostor.

 

proč jsou kočky lepší než psi

Kočky však nepotřebují mnoho prostoru, aby se jim dobře dařilo. Pokud se vám podaří někam do rohu umístit jejich základní potřeby, jako je kočičí toaleta a misky na vodu a jídlo , můžete v podstatě zaručit, že vaše kočička bude spokojená.

9. Vlastnictví kočky je cenově dostupnější

V průběhu života jsou kočky obecně cenově dostupnější než psi. Přestože pořízení určitého plemene kočky může být drahé, adopční poplatky za koťata a kočky jsou nižší než za štěňata nebo psy – zvláště když je koťat hodně nebo když je v útulku velký příliv koťat. Některé útulky mohou dokonce od poplatků upustit .

Největší kočky : 10 největších plemen koček

Jakmile si pořídíte domácího mazlíčka, budete muset vynaložit spoustu výdajů, od spotřebního materiálu až po ošetřovatele. Protože psi mají tendenci své hračky ničit, musí být vyrobeny z mnohem tvrdších (a dražších) materiálů – nebo je třeba je často vyměňovat. Hračky pro kočky se dají pořídit poměrně levně a pro kutily jsou ještě levnější.

 

Dostatek pohybu je pro zdraví psa naprosto zásadní, ale absolvovat dvě nebo tři procházky denně může být náročné, pokud pracujete na plný úvazek. Kočky však mohou v klidu odpočívat, podřimovat a hrát si s hračkami samy doma a vy můžete spokojeně pracovat . Ještě lepší je, když máte dvě kočičky, protože si užívají vzájemnou společnost. Zvíře na f

8. Kočky jsou v interiéru naprosto spokojené

Je prakticky nemožné, aby psi žili pouze uvnitř; ke spokojenému a zdravému životu potřebují dostatek pohybu, procházek a času stráveného venku. Pokud však nemáte zahradu nebo přístup do parku, může to být problém.

 

spokojenost kočky v interiéru

 

Nejenže jsou kočky mnohem bezpečnější uvnitř, ale jsou také naprosto spokojené, když sedí u okna nebo leží na slunném místě na gauči. Stačí otevřít okno, abyste se dostali na čerstvý vzduch (ale ujistěte se, že není otevřené natolik, aby kočka mohla utéct), a vaše kočka bude celý den spokojeně pozorovat ptáky.

7. Kočky jsou tišší

I ti největší milovníci psů musí uznat: Ať už váš pes štěká na kolemjdoucí, na jiné zvíře nebo jen proto, že se jeho oblíbená hračka zasekla pod gaučem, neustálé štěkání může být pěkně otravné.

 

Přestože kočky určitě dělají hluk – zejména v noci, kdy je mnoho koček nejaktivnějších – mňoukání a vrnění bývá poměrně tiché. Mňoukání a vrnění je roztomilé, ale ještě lepší je, že začnete poznávat, co kočičí mňoukání skutečně znamená. Naučíte se rozlišovat mňoukání, které znamená „mám hlad“, od mňoukání, které znamená „pohlaď mě!“.

6. Koťata vyžadují méně práce než štěňata

Štěňata i koťata vyžadují neuvěřitelné množství času, energie a pozornosti. Mezi učením nového člena rodiny v novém domově, seznamováním se stravou a zahájením předběžného výcviku můžete být během prvních týdnů s novým štěnětem nebo koťátkem trochu podráždění, Proč jsou kočky lepšími domácími mazlíčky než psi . Zvíře na n

 

péče o koťata

 

Štěňata potřebují neustálý trénink (zejména v případě nácviku chození na nočník), ale jakmile jsou koťata odstavena od matky a zvládnou základy používání toalety, mohou být přes den ponechána bez dozoru.Chcete být v bezpečí? Umístěte kotě do místnosti, kde nemůže dělat neplechu, když jste pryč.

5. Kočky ničí Skoty

Kočky jsou od přírody lovci, takže mají v DNA zakódováno pronásledování, lov a vrhání se na kořist. I když byste nikdy neměli nechat kočku sníst myš, kterou chytí, domov bez škůdců je jen jednou z mnoha výhod vlastnictví kočky. Kromě toho může samotný pach vaší kočky odradit hlodavce od vašeho domu; pokud hlodavci zjistí, že je v domě lovec, je mnohem méně pravděpodobné, že se do něj dostanou.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

4. Čištění kočičí toalety je jednodušší než neustálé procházky

I když je možná trochu divné, že vaše kočka kličkuje a kaká do strategicky rozmístěných boxů po celém domě, čištění boxu na stelivo je mnohem jednodušší než chodit na procházky pozdě v noci, v horkých letních dnech nebo v mrazivém sněhu, no a při tom vybírat psí hovínka s igelitovým sáčkem přes ruku.

 

kočičí toaleta

 

Kočky jsou od přírody velmi čistotná zvířata a jedním z jejich instinktů je zahrabávat výkaly. Tím se jejich teritorium skrývá před predátory, kteří stejně jako kočky používají k vyhledávání kořisti čich. Přestože domácí kočky nejsou nutně loveny predátory, lidé mohou využívat výhod čistého a zcela skrytého záchodku.

3. Kočky se čistí –

proč jsou kočky lepší než psi

Psi milují věci, které zapáchají – od odpadků přes mrtvá zvířata až po výkaly – a rádi se v nich válejí. Psi se proto musí pravidelně koupat a ošetřovat, což vás může stát spoustu peněz.

 

Kočky jsou v podstatě samočisticí stroje. Možná ji budete chtít jednou za čas ostříhat a podle potřeby zastřihnout drápky. Ale jinak se kočky udržují v čistotě.

2. Kočky chápou osobní prostor –

proč jsou kočky lepší než psi

Někdy se může stát, že po dlouhém stresujícím dni v práci nemáte náladu na to, aby vám byl pes v patách, chodil za vámi po domě a pobízel vás, abyste si s ním hráli. I když mají kočky špatnou image, protože vypadají chladně nebo odtažitě, skutečně chápou (a oceňují) koncept osobního prostoru. Kočky nevyžadují vaši neustálou pozornost ani energii, což vám poskytne spoustu příležitostí k posezení a odpočinku po dlouhém pracovním týdnu. proč jsou kočky lepšími domácími mazlíčky než psi .

 

sání kočky

1. Kočky jsou zdraví prospěšné – proč jsou kočky lepší než psi

Říká se, že přítomnost domácího mazlíčka může snížit stres a prodloužit život, ale existují i zdravotní výhody, které kočky svým majitelům poskytují. Například šněrování má léčebné účinky na lidské svaly a kosti. Bylo prokázáno, že frekvence vibrací má pozitivní vliv na pohyblivost kloubů po zranění.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button