KočkyPLAMENY KOČEK

Hypoalergenní kočky 14 plemen koček

Hypoalergenní kočky 14 plemen koček . Kočky vhodné pro alergiky . Hypoalergenní kočky . Plemena koček vhodná pro alergiky .Rádi byste si pořídili kočku, ale vy, váš manžel nebo děti jste na kočky alergičtí. Nebojte se, kočku si můžete adoptovat. Možná jste už slyšeli o „hypoalergenních“ kočkách. To neznamená, že jsou všechny 100% bez alergenů. To prostě neexistuje. Je prokázáno, že výrazně snižují výskyt alergických reakcí.

Co je činí hypoalergenními? Nazývají se hypoalergenní, protože produkují méně alergenů než běžné kočky, které známe. Ve slinách koček se nachází protein Fel D1. Tento protein obvykle způsobuje, že alergik užívá antihistaminika, kýchá, svědí ho oči nebo dokonce dostává astmatický záchvat. Následujících 14 plemen koček však produkuje méně těchto bílkovin než ostatní, takže jsou hypoalergenní. Nyní se můžete pokusit přesvědčit členy své rodiny, že skutečně existují hypoalergenní kočky!

Orientální krátkosrstá kočka

Orientální krátkosrstá kočka

Orientální krátkosrsté kočky mají krátkou srst, která velmi málo vypadává.

CORNISH REX – Hypoalergenní kočky

CORNISH REX

Velmi vhodná kočka pro alergiky, protože má pouze jednu podsadu, která se nazývá podsada.

SPHYNX – Hypoalergenní kočky

SPHYNX

Toto plemeno koček je bezsrsté. Proto nemají chlupy, které by zachycovaly alergeny ve slinách.

Ruská modrá kočka

Ruská modrá kočka

Jedná se o překvapivě hypoalergenní kočku. Přestože má trochu srsti. Toto plemeno je známé svou modrošedou barvou srsti, díky níž je srst lesklá.

Největší kočky : 10 největších plemen koček

Bengálská kočka

Bengálská kočka

Hypoalergennost tohoto plemene nespočívá v tom, že by produkovalo méně bílkovin, které způsobují alergie, ale v tom, že jejich srst je hypoalergenní. Jejich pochvy vyžadují méně údržby, takže se v nich nenachází tolik slin.

Balinéská kočka – Hypoalergenní kočky

Balijská kočka

Toto plemeno koček produkuje ve slinách méně proteinu Fel D1, takže je vhodným kandidátem pro alergiky.

Sibiřská kočka

Sibiřská kočka

Je to skvělá volba pro milovníky koček, kteří dávají přednost dlouhosrstým kočkám.

DEVON REX

DEVON REX Hypoalergenní kočky Plemena koček

Stejná rodina jako cornish rex, devonské plemeno má méně srsti a kratší srst než cornish rex.

Jávská kočka – Hypoalergenní kočky

Jávská kočka Hypoalergenní kočky Plemena koček

Jávské kočky mají pouze jednu ze tří vrstev srsti, které mají běžné kočky, podobně jako cornwallské a devonské rexy. Rozdíl je v tom, že toto plemeno koček má místo podsady pouze vrchní vrstvu srsti, kterou má většina koček.

LaPerm – Hypoalergenní kočky

LaPerm Hypoalergenní kočky Plemena koček

Hypoalergenní kočky , plemena koček. Díky své kudrnaté, strukturované srsti línají lapermy mnohem méně chlupů než většina kočičích plemen.

6 receptů na výrobu domácích kondicionérů pro každý typ vlasů

Siamská kočka

Siamská kočka Hypoalergenní kočky Plemena koček

Siamská kočka je považována za hypoalergenní kočku. Ve skutečnosti tato kočka obvykle líná mnohem méně než jiná plemena koček. Ačkoli krátká srst můževyvolat alergickou reakci, nalezení mnohem menšího množství srsti ve srovnání s jiným plemenem. Lidem citlivým na kočičí alergeny skutečně pomáhá, aby se u nich neobjevily příznaky. Siamská kočka: popis, vlastnosti a péče

Barmská kočka

Barmská kočka Hypoalergenní kočky Plemena koček

Hypoalergenní kočky , plemena koček. Barmské kočky mají krátkou, velmi hedvábnou srst a obvykle pískovou barvu. Toto plemeno má i jiné barvy, ale poznáte je podle krásných zlatých očí. Mají velmi rádi lidi a někteří lidé si myslí, že jejich osobnost se podobá psí. Je také známo, že produkují méně alergenů.

Colorpoint krátkosrstý

Krátkosrstá kočka Colorpoint Hypoalergenní kočky Plemena koček

Krátkosrsté plemeno colorpoint je variantou siamské kočky, která vznikla křížením siamské kočky a amerického krátkosrstého plemene. Naštěstí pro alergiky sdílejí některé vlastnosti siamských koček. Línají podstatně méně než jiná plemena koček. Pokud si tedy vyberete krátkosrsté plemeno colorpoint, budou vaše alergické příznaky mírné nebo žádné.

7 nejkrásnějších zvířat z Himálaje

OCICAT

OCICAT Hypoalergenní kočky Plemena koček

Ocicati. Tyto leopardí kočky jsou vzdálenými příbuznými siamských koček. Ze stejného důvodu, který byl uveden výše u jejich siamského bratrance, je toto plemeno vhodnější pro alergiky, kteří hledají kočičího přítele. Vypadají velmi podobně jako bengálské kočky, ale jsou o něco menší. Jsou to společenské a inteligentní kočky, které se dokonce naučí chodit za vámi na vodítku! Jsou proto ideálními hypoalergenními společníky.

Ano, téměř pro každého se najde kotě, dokonce i pro alergiky! Doufáme, že informace o hypoalergenních kočkách povzbudí vás nebo vaše blízké při hledání nového kočičího přítele. Hypoalergenní kočky , plemena koček.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button