KočkyPÉČE O KOČKY

Věk vaší kočky v lidských letech

Věk kočky v lidských letech .Zjistěte věk své kočky . 

Věk vaší kočky v lidských letech

Podle lidové legendy odpovídá jeden lidský rok sedmi „kočičím rokům“, ale ve skutečnosti je roční kočka mnohem vyspělejší než sedmileté dítě.Věk kočky v lidských letech.

 

stáří kočky

 

Kolik je mé kočce let v lidských letech?

Ačkoli mezi lidskými a kočičími roky neexistuje stoprocentní vztah , obecně platí, že 2 lidské roky jsou jako 25 kočičích let. Poté je každý další rok jako čtyři kočičí roky.To znamená, že pokud máte kočku starou 6 let, je to jako 41 kočičích let.

věk kočky v lidských letech

 

Jaká je průměrná délka života kočky?

Záleží na tom, zda kočka žije v domě nebo venku. V průměru se má za to, že kočky žijící v domě žijí více . Kočky žijící v domě se dožívají průměrného věku 16-18 let a některé dokonce úctyhodných 20 let.

 

věk kočky Věk kočky v lidských letech

Délka života koček se také liší podle plemene , protože některá plemena koček se přirozeně dožívají vyššího věku než jiná. Nejdelšího života se údajně dožívají například siamská a manská plemena. Nejstarší kočka na světě se dožila 34 let.To je 153 kočičích let!

Průměrná délka života koček se v posledních desetiletích výrazně prodloužila. Zároveň začínáme trávit stále více času se svými domácími mazlíčky.

Jak zjistím věk své kočky?

 

věk koček Věk kočky v lidských letech

Chcete-li zjistit, jak je vaše kočka stará, je nejlepší ji vzít k veterináři. Na jejím těle však stále můžete hledat známky stáří .Přečtěte si také :

Jak pečovat o starší kočku 

 

 

Zuby

Zuby nemohou určit přesné datum narození vaší kočky , ale přesto jsou skvělým ukazatelem jejího věku. Určení stáří kočky podle zubů:

 

  • První zuby se objevují mezi druhým a čtvrtým týdnem života kotěte.
  •  Stálé bílé zuby dostávají kočky kolem čtvrtého měsíce.
  •  Žluté skvrny (i zubní kámen) na několika zubech mohou naznačovat, že kočka může být stará jeden až dva roky.
  • Pokud se skvrny objeví na všech zubech, je kočka pravděpodobně stará nejméně tři až pět let.
  •  Chybějící zuby jsou obvykle známkou toho, že vaše kočka je ve věku 10 až 15 let.

    Mějte však na paměti, že některé kočky mohou mít prostě horší zuby než jiné bez ohledu na jejich věk.

Oči a věk kočky v lidských letech

 

kočičí oči Věk kočky v lidských letech

Po 12. roce věku se na očích kočky obvykle začíná objevovat zakalení. A pokud si všimnete slzení a výtoku z očí, pravděpodobně máte v rukou starší kočku.

Svaly a kosti Věk kočky v lidských letech

Za věkem se může skrývat vzhled, proto věnujte pozornost rysům, které dotvářejí obraz věku vaší kočky. Stejně jako u lidí, i u kočky platí, že vyšší aktivita jí napovídá, že je mladá. Hraní, skákání a běhání je pro mladé kočky. Pokud si tedy všimnete, že vaše kočka ztrácí svalovou hmotu nebo si nerada hraje, může to být příznak stárnutí. Starší kočky mají navíc povislou kůži nebo vystouplé lopatky.

stará kočka Věk kočky v lidských letech

 

Kabát

Kočičí srst se s věkem mění. Jemná srst je obvykle vyhrazena pouze mladým kočkám. Starší kočky mají obvykle hustší srst s šedými skvrnami .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button