O PŘÍRODĚŽivotní styl

Drahé kameny 10 nejcennějších drahých kamenů na světě

Drahé kameny patří mezi nejvzácnější přírodní poklady na Zemi. Lidé na celém světě si jich v historii z různých důvodů vážili. Ačkoli se nejčastěji používají jako dekorativní ozdoby, jsou známé také pro svou náboženskou symboliku. Tyto drahé kameny byly vždy ceněny pro své údajné léčivé schopnosti. Ať už se jedná o diamant, rubín nebo safír, všechny drahé kameny mají zvláštní krásu. Díky tomu je každý z nich svým způsobem výjimečný. Přesto je faktem, že některé drahokamy jsou vzácnější než jiné. To je faktor, který výrazně ovlivňuje jejich hodnotu. Mezi další důležité faktory patří velikost, jakost a barva. Zde je seznam 10 nejcennějších drahých kamenů na světě.

 

Který drahokam je nejcennější?

Zde je seznam 10 nejdražších drahých kamenů na světě:

 • Tanzanit – 1 200 EUR za karát
 • Černý opál – 9 500 EUR za karát
 • Červený velbloud – 10 000 EUR za karát
 • Musgravit – 35 000 EUR za karát
 • Alexandrit – 70 000 EUR za karát
 • Smaragd – 305 000 EUR za karát
 • Rubín – 1,18 milionu eur za karát
 • Růžový diamant – 1,19 milionu EUR za karát
 • Nefrit – 3 miliony EUR za karát
 • Modrý diamant – 3,93 milionu EUR za karát

 

Drahé kameny

 

Drahé kameny 10 nejcennějších drahých kamenů na světě
Drahé kameny z celého světa.

 

Prohlédněte si 10 nejvzácnějších drahokamů na světě:

 • Taaffeite
 • Benitoit
 • Tanzanit
 • Poudretteit
 • Jade
 • Červená berle
 • Černý opál
 • Grandidierit
 • Benitoit
 • Tanzanit
 • Poudretteit

 

Které kameny jsou cennější než diamanty?

Zde je 10 drahých kamenů, které jsou vzácnější než diamanty:

 • Tanzanit
 • Červená berle
 • Barmský rubín
 • Jade
 • Benitoit
 • Kašmírský safír
 • Přírodní perla
 • Paraíba turmalín
 • Alexandrit
 • Ammolit

 

10 nejcennějších drahých kamenů na světě

Tyto drahé kameny se na seznam dostaly proto, že mají nejvyšší ceny za karát.

 

Tanzanit – 1 200 EUR za karát

 

Tanzanit - 1 200 EUR za karát

 

Náš seznam začínáme tanzanitem, drahokamem, který byl poprvé objeven v roce 1967. Tanzanit se vyskytuje pouze v severní Tanzanii, na úpatí hory Kilimandžáro, jak jste se možná dovtípili z jeho názvu. Tanzanit se stal populárním poté, co společnost Tiffany and Co. začala používat ve svých špercích. Tento drahokam se vyznačuje sytě modrofialovým odstínem, který je odlišný od jednoho ze safírů. Ačkoli se částka 1 200 eur nemusí zdát tak vysoká (zejména ve srovnání s ostatními skvosty na tomto seznamu), trh očekává, že v příštích 20-25 letech prudce vzroste. Důvodem jsou především vyčerpávající se zásoby tanzanitu.

 

Drahé kameny  Černý opál – 9 500 EUR za karát

 

Drahé kameny  Černý opál - 9 500 EUR za karát

Černé opály jsou nejžádanější a nejcennější opály na světě. Kámen má tmavé tělo, které je dokonalým pozadím pro mimořádnou hru barev. Drahé kameny. Černé opály pocházejí téměř výhradně z oblasti Lightning Ridge v Novém Jižním Walesu. Jsou skutečně považovány za jeden z australských národních pokladů. „Royal One“ je nejvzácnější černý opál na světě, jehož hodnota se odhaduje na 3 miliony dolarů. Tento nepolapitelný drahokam váží 306 karátů. Ve skutečnosti byl 14 let neohlášený, dokud se ho horník, který ho objevil, nerozhodl prodat. Akvarijní kameny – 8 nejlepších kamenů do akvária.

Červený velbloud – 10 000 EUR za karát

 

Červený velbloud - 10 000 EUR za karát

Červený beryl byl nalezen v oblastech Utahu, Nového Mexika a Mexika, ale pouze ty, které byly vytěženy v pohoří Wah Wah v Utahu, mají drahokamovou kvalitu. Vyznačují se několika různými odstíny tmavší červené, které jsou všechny stejně fascinující. Tato odrůda je jednou z nejvzácnějších v rodině berylů, kam patří také smaragdy. Z tohoto důvodu sběratelé někdy označují červený beryl jako „červený smaragd“. Stejně jako smaragdy se i červené beryly často vyznačují inkluzemi a zlomy. Ceny tohoto neobvyklého drahokamu mohou dosáhnout až 10 000 EUR za karát, ale pouze v případě, že se vám podaří takový drahokam najít na prodej.

Musgravit – 35 000 EUR za karát

 

Musgravit - 35 000 EUR za karát

Musgravit je další drahokam, který byl poprvé objeven v Austrálii v roce 1967. Název pochází z oblasti Musgrave, kde byl nalezen. V roce 2005 bylo vytěženo pouze osm musgravitů drahokamové kvality. To přesně ukazuje, jak je to vzácné. Drahý kámen. Těch několik málo nalezených mělo barvy od průsvitné olivově zelené až po šedofialovou. Vzhledem k jeho mimořádné vzácnosti je obtížné určit cenu tohoto drahého kamene. Ačkoli odborníci ji obecně oceňují na téměř 35 000 eur za karát.

Drahé kameny  Alexandrit – 70 000 EUR za karát

 

Drahé kameny  Alexandrit - 70 000 EUR za karát

Alexandrit je vzácný drahokam, který mění barvy. Díky tomu je alexandrit nejen neuvěřitelně krásný, ale také cenný. Ačkoli se vyskytují hlavně v Rusku (objeveny v roce 1833), byly těženy také na Srí Lance, v Tanzanii a Indii. Zajímavé je, že se téměř vždy vyskytují ve velikostech menších než jeden karát. Když se tedy objeví větší kámen, jeho cena exponenciálně roste. Například může stát 15 000 eur za karát, ale až 70 000 eur za karát, pokud se jedná o větší kámen. Smithsonian Institution vlastní pravděpodobně největší fasetovaný alexandrit na světě, polštářkovitě broušený kámen o hmotnosti 65,08 karátů, jehož hodnota přesahuje 4 miliony eur. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, které zabraňují vypadávání vlasů.

Smaragd – 305 000 EUR za karát

 

Smaragd - 305 000 EUR za karát

Smaragdy jsou jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů na světě, známé pro své exotické zelené odstíny. Vyskytují se především ve čtyřech různých zemích: v Brazílii, Kolumbii, Zimbabwe a Zambii. Většina smaragdů dostupných na trhu má drobné nedokonalosti. Pokud se tedy naskytne vzácná příležitost prodat přírodní smaragd bez vad, může vynést závratné částky. Když aukční síň Christie’s oznámila, že se bude dražit historický „Rockefellerův smaragd“, odborníci věděli, že bude lámat rekordy. Drahokam o váze 18,04 karátu zakoupil John D. Rockefeller pro svou ženu. Později přešel na jejich syna a poté byl prodán do soukromých rukou. V aukci Christie’s byl zakoupen za 5,5 milionu eur, což je 305 000 eur za karát. Tím se stal nejdražším smaragdem v přepočtu na karát, jaký byl kdy prodán.

Drahé kameny  Rubín – 1,18 milionu eur za karát

 

Drahé kameny  Rubín - 1,18 milionu EUR za karát

Rubíny, běžně označované jako „král drahých kamenů“, se vyznačují spektrem zářivě červených odstínů. Mají barvu od růžové po tmavší červenou. Drahé kameny. Tento ohnivý drahokam je symbolem vášně a chuti do života. Tento význam se přenesl ze starověkých kultur, které věřily, že tato barva představuje krev. V roce 2015 vydražila aukční síň Sotheby’s v Ženevě mimořádně vzácný barmský rubín za více než 30 milionů eur. Znamenalo to, že 26karátový drahokam, pojmenovaný „Sunrise Ruby“ podle básně legendárního básníka ze 13. století. století Rumi, byl prodán za 1,18 milionu eur za karát. To je ohromující číslo, které z něj dělá nejdražší rubín, jaký byl kdy prodán. Léčivé kameny – 10 léčivých kamenů a jejich použití.

Růžový diamant – 1,19 milionu EUR za karát

 

Růžový diamant - 1,19 milionu EUR za karát

Ačkoli jsou všechny barevné diamanty vzácné, růžové diamanty jsou pravděpodobně nejvzácnější ze všech. V celosvětové roční produkci diamantů tvoří tyto růžově zbarvené drahokamy méně než 0,1 % celkové produkce! Když se elegantní růžové drahokamy objeví v aukci, jejich cena za karát pravidelně překračuje hranici jednoho milionu eur. Drahé kameny .V roce 2017 se na aukci Sotheby’s v Hongkongu prodal úžasný 59,60karátový růžový diamant za rekordních 71,2 milionu eur. To je 1,19 milionu eur za karát. Tento diamant, známý jako „Pink Star“, je největším diamantem Fancy Vivid Pink, který kdy Gemologický institut Ameriky označil za vnitřně bezchybný.

Drahé kameny Nefrit – 3 miliony EUR za karát

 

Drahé kameny Nefrit - 3 miliony EUR za karát

Nefrit je nejčistší, nejvzácnější a nejzářivější drahokam z rodiny nefritů. Ačkoli je k dispozici v různých barvách včetně červené, žluté a černé, nejčastěji se setkáte s tímto kamenem v zelené barvě. Specifický odstín poloprůhledné smaragdově zelené barvy známý jako „císařský nefrit“ je nejvyhledávanější na světě. Nefrit hraje v čínské kultuře mimořádně důležitou roli, protože symbolizuje prestiž a postavení. V roce 2014 všichni očekávali, že nefritový náhrdelník, který kdysi patřil americké dědičce Barbaře Huttonové, vytvoří rekord jako nejdražší prodaný nefritový šperk. Náhrdelník „Hutton-Midivani“, který se skládá z 27 velkých nefritových korálků nejvyšší kvality, to dokázal. Po dvaceti minutách intenzivního přihazování osmi potenciálních kupců se šperk prodal za 27,44 milionu eur společnosti Cartier, která náhrdelník původně navrhla.

Modrý diamant – 3,93 milionu EUR za karát

 

Modrý diamant - 3,93 milionu EUR za karát

Náš seznam uzavíráme jedním z nejlegendárnějších drahých kamenů na světě, modrým diamantem. Kdykoli se modrý diamant objeví v aukci, stojí o něj kvůli jeho vzácnosti světová sběratelská špička. Jsou ochotni utratit miliony dolarů, aby to dokázali.

Ozdobné kameny

10 nejkrásnějších kamenů do zahrady. Tak tomu bylo i v roce 2016, kdy se na aukci Christie’s Magnificent Jewels v Ženevě objevil ohromující 14,62karátový diamant Vivid Blue se smaragdovým brusem. Diamant, pojmenovaný na počest svého předchozího majitele „Oppenheimer Blue“, se prodal za konečnou cenu 57,5 milionu eur. Zatímco diamant Pink Star překonal svůj vlastní rekord nejdražšího prodaného šperku, modrý diamant drží rekord nejdražšího karátu za 3,93 milionu eur.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button