DesignO PŘÍRODĚ

Okrasné kameny top 10 nejkrásnějších kamenů pro zahradu

Okrasné kameny top 10 nejkrásnějších kamenů pro zahradu
Sortiment dekorativních kamenů zahrnuje více než 20 různých dekorativních kamenů.  Podívejte se na naši nabídku dekorativních kamenů.  Pokud se nemůžete rozhodnout, který kámen vybrat, postupujte podle našeho seznamu níže.

 

Okrasné kameny top 10 nejkrásnějších kamenů pro zahradu

 

Okrasné kameny top 10 nejkrásnějších kamenů pro zahradu

 

Letošní rok přinesl několik překvapivých výsledků, včetně „nováčka“, jednoho z našich kamenů nové edice.

10. Tifton

 

kámen do zahrady

Růžový Tifton je kámen s drsnou strukturou a zubatými hranami. Ozdobné kameny. Barevná škála směsi Pink Tifton. Ozdobné kameny se pohybují od růžové po fialovou a mnoho dalších odstínů mezi nimi. Celkový vzhled se vyznačuje leskem, který lze nalézt jak ve velkých, tak v malých velikostech.

Ozdobné kameny  9. Rozložená žula

 

Ozdobné kameny

Rozložená žula obsahuje širokou škálu velikostí kamenů od přibližně 1/8″ nebo 1/4″ na nejmenší straně až po maximálně 1″ na největší straně. Tvary kamenů jsou většinou hrubé. V rámci tohoto dekorativního kamene jsou odstíny převážně oranžové a hnědé zvýrazněny některými tmavými, téměř černými kameny.

8. Padající hvězda

 

kámen do zahrady

Tento okrasný kámen je v naší nabídce úplnou novinkou a už nás překvapil tím, že se dostal do první desítky!  Je to výrazný šedý kámen s různými odstíny od světle šedé až po téměř černou. Stejně jako u většiny dekorativních kamenů je barva nejvýraznější za mokra. Jedinečný kámen Shooting Star má také mírný lesk. Tyto kameny mají nepravidelný tvar s nerovnými hranami a průměr přibližně 1-1/2″.

7. Velké kousky kůry

 

skalní zahradní kamna

Velké kusy kůry mají vzhled zvětralé dřevní štěpky a zbarvení převážně hnědé s několika odstíny šedé. Kameny jsou poměrně lehké a obvykle mají velikost golfového míčku, ale běžné jsou i kusy velikosti desetníku. Tento kámen je podobný kameni Podzimní kouř (viz níže).

6. Křemenný kámen

 

okrasné štěrky

Křemenný kámen se skládá ze sytých, výrazných a sytých odstínů rezavě červené, vínové, hnědé, střední a tmavě šedé. Kameny jsou většinou hladké s několika nepravidelně tvarovanými zubatými kusy. Tento barevný kámen by byl skvělým akcentem pro nenáročnou, převážně zelenou krajinu. Flint Stone se dodává ve středních a velkých velikostech. Pro nejlepší srovnání si vzorky prohlédněte osobně.

5. Břidlicové lupínky

 

okrasný štěrk

V roce 2019 je na seznamu 8. místa přesunutá společností Slate Chips. Jak název napovídá, tento kámen má vzhled kusů šedé břidlice. Tenké vrstevnaté úlomky tohoto kamene lze také označit za břidlici. Tmavě šedá barva se ve slunečním světle leskne. Vlastnosti tohoto kamene vytvářejí výrazný kontrast a jedinečný, ale zároveň sofistikovaný vzhled. Je to skvělý akcent pro domy s šedou vlečkou nebo střešními šindelemi v šedočerné rodině.

Ozdobné kameny  4. Meramec

 

Ozdobné kameny  4. Meramec

Meramec je rodina kamenů, která se vyrábí ve středních a velkých velikostech, přičemž velká velikost je nejoblíbenější a je větší než golfový míček. Barvy jsou v odvážných odstínech zlaté, karamelové a hnědé. Tyto kameny mají strukturovaný povrch a nekonzistentní tvar, takže v krajině působí rustikálněji.

Ozdobné kameny  3. Podzimní kouř

 

Ozdobné kameny  3. Podzimní kouř

Autumn Smoke je tmavší než Large Bark Nuggets a skládá se převážně z uhlíkově šedé s několika hnědými tóny. Textura je porézní a lehká. Neutrální barevná schémata domů by mohla těžit z hlubokých neutrálních tónů obsažených v podzimním kouři.

Ozdobné kameny  2. Americké dědictví

 

Ozdobné kameny  2. Americké dědictví

American Heritage, který se umístil na druhém místě v letech 2018, 2019 a 2020, je směsicí výrazných a jasných barev, které zahrnují krémově bílé kameny, béžové kameny, šedou žulu a růžovou žulu. Povrch kamenů je většinou hladký, místy s tromlovanými kameny. Velikost kamene American Heritage lze zhruba přirovnat k velikosti vejce.

Ozdobné kameny  1. River Rock

 

Okrasné kameny  1. Říční kámen

Nejlepší vítěz tři roky po sobě! Říční kámen je k dispozici ve velké (průměr přibližně 1-1/2″) a malé (průměr přibližně 3/4″) verzi. Její struktura je obvykle hladká a ve směsi se vyskytuje široká škála barev. Najdete zde tmavě žulově šedou, světle bílou plážovou, zlatou, šedou a dokonce lososově růžovou. Tento typ skály se stylově používá k přeskakování kamenů nad vodou, ale slouží i jako skvělý krajinářský akcent. Můžete ji zvážit v okolí bazénu pro hladké kameny pod bosýma nohama.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button