DesignRADY PRO DOMÁCNOST

Jak čistit šperky – 7 domácích způsobů

Jak čistit šperky? Šperky mohou být drahé a vy chcete, aby vypadaly stejně krásně jako v den, kdy jste si je koupili. Své šperky můžete udržovat lesklé a zářivé pomocí produktů, které již máte doma. Přečtěte si, jak vyčistit šperky pomocí každodenních surovin a našich tipů.

 

Jak čistit šperky

 

Jak čistit šperky

 

K údržbě šperků nemusíte kupovat drahé čisticí prostředky. Stačí trocha času a nahromadění správných ingrediencí, aby se vaše diamanty třpytily a zlato zářilo.

 

 • Čpavek
 • Ocet a diatomitová zemina
 • Zubní pasta
 • Uvařte si šperk
 • Antacida
 • Hliníková fólie
 • Mýdlo a voda
 • Obyčejný čistič šperků

 

Čpavek

 

Čpavek na šperky

Mnoho lidí používá čpavek k čištění podlah, ale je vhodný i k čištění diamantů, aniž by je poškodil.

 

Čištění šperků čpavkem

 • 1/4 šálku čpavku
 • 1 šálek teplé vody
 • Nádoba nebo miska

 

Ve sklenici nebo misce smíchejte čpavek a vodu. Vložte diamanty do nádoby a nechte je asi 15 minut odstát. Po namočení šperku vezměte kartáček s měkkými štětinami a jemně šperk vydrhněte, abyste odstranili zbytky nečistot.

Ujistěte se, že jste se zaměřili na zasazení a otvory na šperku, protože na těchto místech často ulpívají nečistoty a zbytky. Opláchněte šperk vodou a důkladně jej osušte měkkým hadříkem.

 

Jak čistit šperky Ocet a diatomitová zemina

 

 

Ocet čistí téměř vše, ale je obzvláště vhodný pro zlato a drahé kameny.

Jak čistit šperky? Použijte pouze bílý ocet, nalijte jej do nádoby nebo mísy a zcela jím pokryjte čištěné šperky. Při čištění šperků octem nechte šperky asi 15 minut namočené a každých několik minut je promíchejte, aby se rozrušily.

Po skončení namáčení šperky jemně vydrhněte kartáčkem s měkkými štětinami, abyste odstranili nečistoty a zbytky. Opláchněte je čistou vodou a osušte. Pokud šperky posypete diatomitovou zeminou, zabráníte tím také jejich dehtování.

 

Jak čistit šperky Zubní pasta

 

Jak čistit šperky Zubní pasta

Zubní pasta je velmi účinný čisticí prostředek na šperky a je skvělou volbou pro čištění šperků na cestách. Smíchejte polévkovou lžíci teplé vody a centimetr zubní pasty a vytvořte sypkou pastu.

 

Je mírně abrazivní, takže odstraní nečistoty ze šperků, a pro zvýšení čisticího účinku jej můžete nanést na zubní kartáček s měkkými štětinami. Přestože je zubní pasta mírně abrazivní, nepoškrábe vaše šperky. Důkladně je opláchněte.

 

Zubní pastou můžete také vyčistit světlomety automobilů a zbavit je nebezpečného oparu, který je může časem pokrýt. K drhnutí špinavých světlometů použijte hadr a k jejich opětovnému lesku rovnou negelovou zubní pastu.

 

Uvařte si šperk

 

Ne všechny šperky lze vyvařit, například jemné drahé kameny, ale pro masivní zlato můžete použít vroucí vodu. Před vložením zlata do vroucí vody se ujistěte, že žádné části nejsou slepené a že zlato není studené. Toto řešení se lépe osvědčuje u šperků, které nelze vyčistit jiným způsobem.

 

Vložte šperk do mísy a pomalu jej zalévejte vroucí vodou, dokud voda šperk zcela nezakryje. Nechte ji stát, dokud voda nevychladne, a každý šperk pečlivě vydrhněte kartáčkem s měkkými štětinami. Důkladně vysušte.

Jak čistit šperky Antacidy

 

Antacida, která užíváte na pálení žáhy, také udržují vaše šperky zářivě čisté.

Jak čistit šperky. Používejte antacida, například vilin, která působí jako šumivý roztok, protože bublají a šumí, aby vyčistila šperky. Dvě tablety antacid vložte do šálku teplé vody a nechte vyšumět.

 

Přidejte šperky do nádoby a nechte je několik minut působit, než je vyjmete. Šperky opláchněte a osušte měkkým hadříkem. Jak nejlépe investovat své peníze 11 možnými způsoby.

 

Hliníková fólie

Očistěte zašlé stříbrné šperky pomocí hliníkové fólie. Jedná se o ideální způsob domácího čištění stříbra.

Vyložte plech čistou fólií a rozložte na ni šperky. Posypte každý šperk jedlou sodou tak, aby byl každý kus pokryt. Převařte několik šálků vody a opatrně ji nalijte na šperky.

 

Fólie zachytí zašlý povlak ze šperku, odstraní ho a vyčistí. Použijte tuto metodu s dobrým domácím čisticím prostředkem na šperky a vaše stříbro bude opět zářit.

 

Je vhodné nejprve vyčistit jednu stranu šperku, otočit ji a poté vyčistit druhou stranu, abyste ji vyčistili rovnoměrně. Opláchněte ji teplou vodou a poté ji jemně osušte.

 

Jak čistit šperky – Mýdlo a voda

 

Jak čistit šperky - Mýdlo a voda

Stará dobrá voda a mýdlo fungují na šperky stejně dobře jako na téměř cokoli jiného k odstranění nečistot a špíny. Pivo na vlasy.

Je ideálním čisticím prostředkem pro pórovité a měkké kameny, jako je tyrkys nebo perly. Smíchejte dva šálky teplé vody a tři kapky jemného pracího prostředku nebo mýdla na nádobí.

 

Rychle ponořte šperk do roztoku a měkkým hadříkem jej otřete a osušte. Před uložením nechte šperky přes den uschnout na vzduchu.

 

Obyčejný čistič šperků

 

Obyčejný prací prostředek

Vždy existuje komerční alternativa čištění šperků vynikajícím čisticím prostředkem na šperky.

Děkujeme, že jste si přečetli informace o čištění šperků pomocí předmětů, které již máte doma. Podělte se o tyto tipy na čištění šperků s ostatními na Facebooku, aby z nich měli užitek všichni.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button