RADY PRO DOMÁCNOSTZdraví

Jak zjistím tvrdost vody – Test tvrdosti vody

Jak zjistím tvrdost vody? Jednoduché způsoby testování vody. Jak jednou provždy přijít na kloub problémům s vodou? Jakmile zjistíte příznaky tvrdé vody ve vaší domácnosti, je přirozené, že chcete určit další kroky k odstranění problémů – a to rychle. A pro rychlou připomínku, tvrdá voda se obvykle projevuje následujícími způsoby:

  • potřísněné, špinavé nádobí
  • Mýdlo nepění
  • Vany a sprchy se obtížně čistí
  • Suchá, vrzavá kůže
  • usazování bílé krusty kolem kohoutků, odtoků a sprchových hlavic.

 

Jak zjistím tvrdost vody

 

Jak zjistím tvrdost vody

 

Prvním krokem při řešení problémů s tvrdou vodou je provedení testu tvrdosti vody, abyste mohli najít nejlepší řešení změkčovače vody. Zde je několik způsobů, jak začít:

  • Informujte se ve svém městě Jak zjistím tvrdost vody.
  • Můžete požádat svého dodavatele vody o papírové nebo online oznámení o krátké zprávě o důvěře spotřebitelů nebo o kvalitě pitné vody. V přehledu se dozvíte, odkud voda pochází a co obsahuje, a některé přehledy obsahují také údaje o tvrdosti vody. Pokud to vaše zpráva neobsahuje, můžete zavolat místní vodárenskou společnost, která by vám měla být schopna poskytnout informace. Zajímavosti o vodě – více než 100 zajímavostí

 

Rychlé testování tvrdosti vody

 

Rychlé testování tvrdosti vody

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit tvrdost vody, je použít čistou prázdnou láhev s uzávěrem, čisté tekuté mýdlo a vodu přímo z kohoutku, aniž byste museli chodit daleko. Naplňte lahvičku do jedné třetiny, přidejte několik kapek čistého tekutého mýdla a několik sekund intenzivně protřepávejte.

Pokud se ve vodě objevují nadýchané bublinky a voda se zdá zakalená a/nebo mléčná, je voda tvrdá. Měkká voda by měla hojně bublat a zbytek vody na dně láhve by měl být čirý. Mějte na paměti, že většina mýdel obsahuje detergenty, a proto pění bez ohledu na typ vody. Nejlepších výsledků dosáhnete použitím základního mýdla, například kastilského mýdla, které neobsahuje barviva, parfémy a detergenty.

 

Pokročilé metody testování vody

 

Pokročilé metody testování vody

Test z láhve s vodou může dobře posloužit jako základní posouzení, ale není to nejpřesnější způsob, jak určit tvrdost vody. To vyžaduje složitější test tvrdosti vody. Proč je moře slané a modré? Zde jsou odpovědi.

Sada pro testování tvrdé vody obsahuje testovací proužky a barevnou tabulku. Testovací sadu můžete zakoupit v obchodě s domácími potřebami za 5 až 10 eur. Jak zjistím tvrdost vody.

 

Po naplnění sklenice studenou vodou z koupelnového umyvadla vložte na několik sekund testovací proužek a poté jej vyjměte. Je také důležité si uvědomit, že byste neměli strkat proužek pod tekoucí vodu, protože to může vést k nepřesným výsledkům. Když proužek změní barvu, porovnejte ji s barevnou tabulkou, která je součástí sady. Každá barva v tabulce odpovídá tvrdosti vaší vody, přičemž výsledky se měří v grainech na galon (gpg).

 

Velké obchody s domácími potřebami a mnoho internetových obchodů prodává další testovací sady, které mohou poskytnout komplexnější posouzení vody. Testují nejen tvrdost, ale také alkalitu, chlór, železo, dusičnany a/nebo pH.
Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

Chcete-li získat co nejdůkladnější analýzu vody, můžete vzorek poslat do laboratoře třetí strany, která může testovat speciální kontaminanty, jako jsou těžké kovy a bakterie. Obvykle to není nutné, protože domácí sada poskytuje okamžité informace a výsledky pro většinu problémů s vodou. Celkově vám znalost profilu vody pomůže vybrat vhodné řešení případných problémů s vodou.

 

Jaké je vaše číslo? Jak zjistím tvrdost vody?

 

Jaké je vaše číslo Jak zjistím tvrdost vody?

Více než 85 % všech domácností se potýká s určitým stupněm tvrdosti vody, takže znalost vašeho „čísla“ vám umožní zjistit, jaká je vaše tvrdost. Po otestování vody pomocí testovacího proužku nebo sady je dalším krokem zjištění tvrdosti vody pomocí „čísla“. Jak zjistím tvrdost vody.

 

Průměrná tvrdost je přibližně 13 zrn, což je považováno za „velmi tvrdé“. Voda obsahující více než 14 zrn je považována za „extrémně tvrdou“. I když nežijete v oblasti s vysokou tvrdostí, domácnost začíná pociťovat účinky tvrdé vody přibližně při 7 grainech tvrdosti. Pokud znáte číslo tvrdosti, je nalezení správného změkčovače pro vaši domácnost snadné díky tomuto nástroji, který vás provede krok za krokem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button