PENÍZE A PODNIKÁNÍZajímavosti

Jak nejlépe investovat peníze 11 možných způsobů

eurJak nejlépe investovat své peníze – 11 možných způsobů. Investování je pro většinu lidí naprosto nezbytné, aby se mohli těšit z pohodlné finanční budoucnosti. Jak ukázala pandemie, zdánlivě stabilní ekonomika se může rychle obrátit vzhůru nohama a ti, kteří nebyli připraveni na těžké časy, budou muset bojovat o příjem.

 

Jak nejlépe investovat peníze

 

Jak nejlépe investovat peníze

 

Jaké jsou však nejlepší investice pro investory v letošním roce, kdy se ekonomika potýká s vysokou inflací? Jedním z nápadů je kombinovat bezpečnější investice a rizikovější investice s vyššími výnosy.

 

Nejlepší investice roku :

 • Nejlepší investiční produkty: spořicí účty s vysokým výnosem
 • Krátkodobé vkladové certifikáty
 • Fondy krátkodobých státních dluhopisů
 • Dluhopisy série I
 • Fondy krátkodobých podnikových dluhopisů
 • Indexové fondy S&P 500
 • Jasně dividendové akciové fondy
 • Hodnotové akciové fondy
 • Indexové fondy Nasdaq-100
 • Nájemní bydlení
 • Kryptoměny – Jak nejlépe investovat peníze

 

Proč investovat?

 

Proč investovat

 

Investování vám může poskytnout dodatečný zdroj příjmů, financovat váš důchod nebo vás dokonce dostat z finanční tísně. Investování především zvyšuje vaše bohatství – pomáhá vám plnit vaše finanční cíle a zvyšuje vaši kupní sílu v čase. Nebo jste nedávno prodali dům či přišli k penězům. Je moudré nechat tyto peníze pracovat pro vás.

 

Přestože investování může přinést bohatství, je třeba vyvážit potenciální zisky a související rizika. A budete chtít být v takové finanční situaci, abyste toho byli schopni, což znamená, že budete potřebovat zvládnutelnou míru zadlužení, mít dostatečný pohotovostní fond a být schopni přečkat vzestupy a pády trhu, aniž byste museli sáhnout do svých peněz. Jak vydělat 40 eur denně

 

Existuje mnoho způsobů investování – od velmi bezpečných možností, jako jsou CD a účty peněžního trhu, přes středně rizikové možnosti, jako jsou podnikové dluhopisy, až po rizikovější možnosti, jako jsou akciové indexové fondy. To je skvělá zpráva, protože to znamená, že můžete najít investice, které nabízejí různé výnosy a vyhovují vašemu rizikovému profilu. To také znamená, že můžete kombinovat investice a vytvořit tak komplexní a diverzifikované, a tedy bezpečnější portfolio.

 

1. Spořicí účty s vysokým výnosem

 

Spořicí účty s vysokým výnosem

 

Vysoce výnosný spořicí účet online vám vyplatí úrok z vašeho peněžního zůstatku. Stejně jako spořicí účet, který vydělává drobné v kamenné bance, jsou i vysoce výnosné online spořicí účty cenově dostupným nástrojem pro vaše peníze. Díky nižším režijním nákladům můžete v online bankách obvykle získat mnohem vyšší úrokové sazby. Jak nejlépe investovat své peníze. Kromě toho se k penězům obvykle dostanete rychlým převodem do své primární banky nebo třeba prostřednictvím bankomatu.

 

Spořicí účet je vhodným nástrojem pro ty, kteří potřebují mít v blízké budoucnosti přístup k hotovosti.

 

Nejlepší investice pro

 

Spořicí účet s vysokým výnosem je vhodný pro investory, kteří se nebojí riskovat, a zejména pro ty, kteří potřebují peníze v krátkodobém horizontu a chtějí se vyhnout riziku, že se jim peníze nevrátí.

 

Riziko

 

Banky, které tyto účty nabízejí, jsou pojištěny u FDIC, takže se nemusíte obávat ztráty vkladu. Ačkoli jsou spořicí účty s vysokým výnosem považovány za bezpečné investice, stejně jako CD, pokud jsou sazby příliš nízké, hrozí, že v důsledku inflace časem ztratíte kupní sílu.

 

Kde si založit spořicí účet

 

Spořicí účty nabízejí banky a družstevní záložny, i když na nich nemusíte získat nejlepší úrokovou sazbu.

 

2. Krátkodobé vkladové certifikáty

 

Krátkodobé vkladové certifikáty

 

Vkladové certifikáty neboli CD jsou vydávány bankami a obvykle nabízejí vyšší úrokovou sazbu než spořicí účty. Krátkodobé CD mohou být lepší volbou, pokud očekáváte růst sazeb, protože vám umožní reinvestovat za vyšší sazby po splatnosti CD.

 

Tyto federálně pojištěné termínované vklady mají konkrétní data splatnosti, která se mohou pohybovat od několika týdnů až po několik let. Protože se jedná o „termínované vklady“, nemůžete si peníze po určitou dobu vybrat bez sankce.

 

U CD vám finanční instituce vyplácí úroky v pravidelných intervalech. Na konci doby splácení získáte zpět původní jistinu a naběhlý úrok. Při hledání nejlepších sazeb se vyplatí porozhlédnout se po internetu.

 

Vzhledem k bezpečnosti a vyšším výplatám mohou být CD vhodnou volbou pro důchodce, kteří nepotřebují okamžitý příjem a mohou své peníze na určitou dobu uzamknout.

 

Nejlepší investice pro

CD jsou vhodné pro investory, kteří se nebojí riskovat, zejména pro ty, kteří potřebují peníze v určitém časovém okamžiku a mohou vázat svou hotovost výměnou za o něco vyšší výnos, než jaký by našli na spořicím účtu.

 

Riziko

CD jsou považovány za bezpečné investice. Nesou však s sebou reinvestiční riziko – riziko, že při poklesu úrokových sazeb investoři vydělají méně tím, že reinvestují jistinu a úroky do nových CD s nižšími sazbami, jak jsme viděli v letech 2020 a 2021. Opačné riziko spočívá v tom, že sazby porostou a investoři je nebudou moci využít, protože své peníze již uzamkli v CD. Vzhledem k tomu, že se v roce 2022 očekává další růst sazeb, může být rozumné držet krátkodobé CD, abyste je mohli v blízké budoucnosti reinvestovat za vyšší sazby.

 

Je důležité mít na paměti, že inflace a daně mohou výrazně snížit kupní sílu vaší investice.

 

3. Fondy krátkodobých státních dluhopisů

 

Fondy krátkodobých státních dluhopisů

 

Fondy státních dluhopisů jsou podílové fondy, které investují do dluhových cenných papírů vydaných vládou a jejími agenturami. Stejně jako krátkodobé CD, ani fondy krátkodobých státních dluhopisů vás nevystavují velkému riziku, když úrokové sazby rostou, jako tomu bylo na začátku roku 2022. Kde hledat zlato na Slovensku? – rady, tipy, zkušenosti

 

Tyto fondy investují do státních dluhopisů a cenných papírů krytých hypotékami vydaných státem sponzorovanými podniky. Jak nejlépe investovat své peníze. Tyto fondy státních dluhopisů jsou vhodné pro investory s nízkým rizikem. Fondy mohou být také dobrou volbou pro začínající investory a ty, kteří hledají peněžní tok.

 

Nejlepší investice pro

 

Fondy státních dluhopisů mohou dobře fungovat pro investory, kteří se nebojí riskovat, ačkoli některé typy fondů (např. fondy dlouhodobých dluhopisů) mohou kvůli změnám úrokových sazeb kolísat mnohem více než fondy krátkodobých dluhopisů.

 

Riziko

Fondy, které investují do státních dluhových nástrojů, jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších investic, protože dluhopisy jsou kryté plnou důvěrou a úvěrem vlády.

 

Pokud úrokové sazby rostou, ceny stávajících dluhopisů klesají, a pokud úrokové sazby klesají, ceny stávajících dluhopisů rostou. Úrokové riziko je však vyšší u dlouhodobých dluhopisů než u krátkodobých. Krátkodobé dluhopisové fondy budou růstem sazeb ovlivněny minimálně a fondy budou postupně zvyšovat svou úrokovou sazbu s tím, jak se budou zvyšovat převládající sazby.

 

Pokud však inflace zůstane vysoká, úroková sazba nemusí držet krok a vy ztratíte kupní sílu.

 

Kde ji získat

 

Dluhopisové fondy můžete nakupovat u mnoha online brokerů, zejména u těch, kteří umožňují obchodování s ETF nebo podílovými fondy. Většina makléřů, kteří nabízejí ETF, umožňuje jejich nákup a prodej bez poplatku, zatímco u podílových fondů můžete platit poplatek nebo minimální nákup, i když ne vždy.

 

4. Dluhopisy série I

 

Dluhopisy série I

 

Ministerstvo financí vydává spořicí dluhopisy pro individuální investory a dluhopisy série I jsou v roce 2022 stále oblíbenější variantou. Tento dluhopis pomáhá zakotvit ochranu proti inflaci. Vyplácí základní úrokovou sazbu a poté přidává složku založenou na míře inflace. Výsledek: pokud se zvýší inflace, zvýší se i výplata. Platí to však i naopak: pokud inflace klesá, úrokové sazby klesají. Inflační úprava se obnovuje každých šest měsíců.

 

Dluhopisy série I jsou úročeny po dobu 30 let, pokud nejsou splaceny v hotovosti.

 

Nejlepší investice pro

 

Stejně jako ostatní státní dluhopisy jsou dluhopisy série I atraktivní pro investory, kteří se vyhýbají riziku a nechtějí podstupovat riziko nesplacení. Tyto dluhopisy jsou také dobrou volbou pro investory, kteří chtějí své investice chránit před inflací. Investoři jsou však omezeni na nákup 10 000 EUR v kalendářním roce, ačkoli na nákup dluhopisů série I můžete použít i dalších 5 000 EUR z ročního vrácení daně.

 

Riziko

Dluhopisy série I chrání vaši investici před inflací, která je hlavní nevýhodou investic do většiny dluhopisů. Stejně jako ostatní státní dluhopisy jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších na světě, pokud jde o riziko nesplacení.

 

5.Nejlepší fondy krátkodobých podnikových dluhopisů

 

Nejlepší fondy krátkodobých podnikových dluhopisů

 

Korporace někdy získávají peníze vydáváním dluhopisů investorům a ty mohou být sdruženy do dluhopisových fondů, které drží dluhopisy vydané potenciálně stovkami korporací. Krátkodobé dluhopisy mají průměrnou splatnost jeden až pět let, takže jsou méně náchylné k výkyvům úrokových sazeb než střednědobé nebo dlouhodobé dluhopisy.

 

Jedinečné fondy korporátních dluhopisů mohou být vynikající volbou pro investory, kteří hledají peněžní toky, například pro důchodce, nebo pro ty, kteří chtějí snížit celkové riziko svého portfolia, ale přesto dosáhnout výnosů.

 

Nejlepší investice pro

Fondy krátkodobých podnikových dluhopisů mohou být vhodné pro investory, kteří se nebojí riskovat a chtějí o něco vyšší výnos než fondy státních dluhopisů.

 

Riziko

Podobně jako jiné dluhopisové fondy nejsou ani fondy krátkodobých podnikových dluhopisů pojištěny u FDIC. Fondy krátkodobých dluhopisů investičního stupně často přinášejí investorům vyšší výnosy než fondy státních a komunálních dluhopisů.

 

Vyšší výnosy jsou však spojeny s vyšším rizikem. Vždy existuje možnost, že společnostem bude snížen úvěrový rating nebo se dostanou do finančních problémů a nesplatí své dluhopisy. Chcete-li toto riziko snížit, ujistěte se, že váš fond je tvořen vysoce kvalitními podnikovými dluhopisy.

 

Kde je získat

Fondy podnikových dluhopisů můžete nakupovat a prodávat u jakéhokoli makléře, který umožňuje obchodování s ETF nebo podílovými fondy. Většina makléřů umožňuje obchodovat s ETF bez poplatku, zatímco mnoho makléřů může vyžadovat poplatek nebo minimální nákup podílového fondu.

 

6. Indexové fondy S&P 500 – Jak nejlépe investovat své peníze

 

Indexové fondy S&P 500 - Jak nejlépe investovat své peníze

 

Pokud chcete dosáhnout vyšších výnosů než u tradičních bankovních produktů nebo dluhopisů, je dobrou alternativou indexový fond S&P 500, i když je spojen s větší volatilitou.

 

Tento fond je založen na přibližně pěti stech největších společnostech, což znamená, že zahrnuje mnoho nejúspěšnějších společností na světě. Mezi nejvýznamnější členské společnosti indexu patří například Amazon a Berkshire Hathaway.

 

Jako téměř každý fond nabízí i indexový fond S&P 500 okamžitou diverzifikaci, takže můžete vlastnit část všech těchto společností. Fond zahrnuje společnosti ze všech odvětví, takže je odolnější než mnoho jiných investic. V průběhu času dosahoval index výnosu přibližně 10 % ročně. Tyto fondy lze koupit s velmi nízkými poměry nákladů (kolik si správcovská společnost účtuje za vedení fondu) a patří mezi nejlepší indexové fondy.

 

Indexový fond S&P 500 je vynikající volbou pro začínající investory, protože poskytuje širokou a diverzifikovanou expozici na akciovém trhu.

 

Nejlepší investice pro

 

Indexový fond S&P 500 je dobrou volbou pro každého akciového investora, který hledá diverzifikovanou investici, která může zůstat investována po dobu nejméně tří až pěti let.

 

Riziko

Fond S&P 500 je jedním z méně rizikových způsobů investování do akcií, protože je složen z nejlepších společností na trhu a je vysoce diverzifikovaný. Samozřejmě stále obsahuje akcie, takže bude volatilnější než dluhopisy nebo jakékoli bankovní produkty. Není také pojištěn státem, takže můžete přijít o peníze na základě kolísání hodnoty. V průběhu času se však index vyvíjel poměrně dobře.

 

Po propadu způsobeném pandemií v březnu 2020 index prudce vzrostl, ale v roce 2022 ho čeká těžký start, takže investoři by měli postupovat opatrně a držet se svého dlouhodobého investičního plánu.

 

Kde ji získat

 

Indexový fond S&P 500 si můžete koupit u jakéhokoli makléře, který umožňuje obchodování s ETF nebo podílovými fondy. ETF jsou obvykle bez poplatků, takže neplatíte žádné další poplatky, zatímco u podílových fondů se mohou poplatky měnit a vyžadovat minimální nákup.

 

7. Zavedení dividendových akcií

 

Zavedení dividendových akcií

 

Vaše investice na akciovém trhu mohou být o něco bezpečnější také díky akciím vyplácejícím dividendy.

 

Dividendy jsou části zisku společnosti, které mohou být vyplaceny akcionářům, obvykle čtvrtletně. S akciovým fondem vyplácejícím dividendy můžete nejen získat na své investici díky dlouhodobému zhodnocení na trhu, ale také vydělat peníze v krátkodobém horizontu. Jak vydělat peníze – 40 snadných způsobů

 

Nákup jednotlivých akcií, ať už vyplácejí dividendy nebo ne, je vhodný spíše pro středně pokročilé a pokročilé investory. Můžete si však koupit jejich skupinu v akciovém fondu, abyste snížili své riziko.

 

Nejlepší investice pro

 

Dividendové akciové fondy jsou dobrou volbou pro téměř všechny typy akciových investorů, ale mohou být vhodnější pro ty, kteří hledají příjem. Pro ty, kteří potřebují příjem a mohou investovat delší dobu, mohou být atraktivní.

 

Riziko

Stejně jako u každé investice do akcií existuje i u dividendových akciových fondů riziko. Jsou považovány za bezpečnější než růstové akcie nebo jiné nedividendové akcie, ale měli byste si pečlivě vybrat své portfolio.

 

Dbejte na to, abyste investovali do společností s dobrou historií zvyšování dividend, a ne do společností s nejvyšším aktuálním výnosem. To by mohlo být znamením blížících se potíží. Krize však může postihnout i dobře hodnocené společnosti, takže dobrá pověst nakonec není ochranou před tím, aby společnost snížila nebo úplně zrušila dividendu.

 

Mnohá z těchto rizik však můžete eliminovat nákupem dividendového akciového fondu s diverzifikovaným souborem aktiv, čímž snížíte svou závislost na jedné společnosti.

 

Kde ji získat

Nejlepší fondy jsou k dispozici jako ETF nebo podílové fondy u každého makléře, který s nimi obchoduje. ETF mohou být výhodnější, protože často nemají minimální nákupní částku a obvykle jsou bez poplatků. Naopak podílové fondy mohou vyžadovat minimální nákup a váš makléř si může účtovat provizi v závislosti na makléři.

 

8. Hodnotové akciové fondy – Jak nejlépe investovat své peníze

 

Hodnotové akciové fondy - Jak nejlépe investovat své peníze

 

Vzhledem k tomu, že růst mnoha akcií v posledních letech potenciálně vedl k jejich výraznému nadhodnocení, mnoho investorů se ptá, kam mohou investovat svá eura. Dobrou volbou mohou být hodnotové akciové fondy. Tyto fondy investují do hodnotových akcií, tj. akcií, které mají lepší cenu než ostatní akcie na trhu. Kromě toho mají hodnotové akcie tendenci dosahovat lepších výsledků, když se zvyšují úrokové sazby.

 

Mnoho hodnotových akciových fondů také vyplácí dividendy, což je pro mnoho investorů dalším lákadlem.

 

Nejlepší investice pro

Hodnotové akciové fondy jsou vhodné pro investory, kterým nevyhovuje volatilita spojená s investováním do akcií. Investoři do akciových fondů musí mít také dlouhodobější investiční horizont, alespoň tři až pět let, aby mohli přečkat případné výkyvy na trhu.

 

Riziko

Hodnotové akciové fondy jsou obecně bezpečnější než jiné typy akciových fondů díky své výhodné ceně, ale stále jsou tvořeny akciemi, takže budou kolísat mnohem více než bezpečnější investice, jako jsou krátkodobé dluhopisy. Státem nejsou pojištěny ani hodnotové akciové fondy.

 

Kde je získat

Hodnotové akciové fondy mohou mít dva hlavní typy: ETF nebo podílové fondy. ETF jsou obvykle k dispozici bez poplatků a bez požadavku na minimální nákup u většiny hlavních online brokerů. Podílové fondy však mohou vyžadovat minimální nákup a online makléři si za obchodování s nimi mohou účtovat provizi.

 

9. Indexové fondy Nasdaq-100

 

Indexové fondy Nasdaq-100

 

Indexový fond založený na indexu Nasdaq-100 je skvělou volbou pro investory, kteří chtějí mít přístup k největším a nejlepším technologickým společnostem, aniž by museli vybírat vítěze a poražené nebo analyzovat konkrétní společnosti.

 

Základem fondu je 100 největších společností na burze Nasdaq, což znamená, že patří mezi nejúspěšnější a nejstabilnější. Mezi takové společnosti patří Apple a Meta Platforms, které tvoří velkou část celkového indexu. Další významnou členskou společností je Microsoft.

 

Indexový fond Nasdaq-100 vám nabízí okamžitou diverzifikaci, takže vaše portfolio není vystaveno riziku selhání jedné společnosti. Nejlepší indexové fondy Nasdaq mají velmi nízký nákladový poměr a představují levný způsob, jak vlastnit všechny společnosti v indexu.

 

Nejlepší investice pro

Fond Nasdaq-100 Index Fund je dobrou volbou pro akciové investory, kteří chtějí růst a jsou ochotni se vyrovnat se značnou volatilitou. Jak nejlépe investovat své peníze.  Investoři by se měli zavázat, že ji budou držet alespoň tři až pět let. Použití průměrování nákladů v eurech k nákupu indexového fondu obchodovaného na historických maximech může pomoci snížit vaše riziko ve srovnání s nákupem za jednorázovou částku.

 

Riziko

Jako každá veřejně obchodovaná akcie se i tento soubor akcií může pohybovat směrem dolů. Přestože index Nasdaq-100 obsahuje některé z nejsilnějších technologických společností, jsou tyto společnosti obvykle také jedny z nejvíce oceněných. Toto vysoké ocenění znamená, že v případě poklesu, k němuž došlo na začátku roku, budou pravděpodobně náchylné k rychlému poklesu, ačkoli během hospodářského oživení mohou opět vzrůst.

 

Kde ji získat

Indexové fondy Nasdaq-100 jsou k dispozici jako ETF i podílové fondy. Většina makléřů umožňuje obchodovat s ETF bez poplatků, zatímco podílové fondy si mohou účtovat poplatky a mají minimální nákupní částku. Jak nejlépe investovat své peníze.

 

10. Nájemní bydlení – Jak nejlépe investovat své peníze

 

Nájemní bydlení - Jak nejlépe investovat své peníze

 

Nájemní bydlení může být skvělou investicí, pokud jste ochotni spravovat vlastní nemovitost. A přestože úrokové sazby hypoték stoupají vzhůru, může být stále vhodná doba pro financování nákupu nové nemovitosti, i když nestabilní ekonomika může ztěžovat její skutečné provozování.

 

Pokud se chcete vydat touto cestou, musíte si vybrat správnou nemovitost, financovat ji nebo ji rovnou koupit, udržovat ji a jednat s nájemníky. Jak nejlépe investovat své peníze Pokud nakupujete moudře, můžete si vést velmi dobře. Nebudete však moci snadno nakupovat a prodávat aktiva na burze jedním kliknutím nebo klepnutím na zařízení s přístupem k internetu. V horším případě budete muset občas ve tři hodiny ráno vydržet telefonát kvůli prasklému potrubí.

 

Pokud však budete dlouhodobě udržovat svůj majetek, postupně splácet dluhy a zvyšovat nájemné, budete mít pravděpodobně silný peněžní tok, až přijde čas odejít do důchodu.

 

Nejlepší investice pro

Nájemní bydlení je dobrou investicí pro dlouhodobé investory, kteří chtějí spravovat vlastní nemovitosti a vytvářet pravidelný peněžní tok.

 

Riziko

Stejně jako u jiných aktiv, i u bydlení můžete přeplatit, jak zjistili investoři v polovině roku 2000. Díky nízkým úrokovým sazbám a omezené nabídce bydlení ceny bydlení v letech 2020 a 2021 prudce vzrostly, a to navzdory problémům v ekonomice. Nedostatek likvidity může být problémem i v případě, že se potřebujete rychle dostat k hotovosti. Na některé výdaje, jako je nová střecha nebo klimatizace, budete muset v případě potřeby získat velkou hotovost, přičemž náklady na výměnu těchto položek může dramaticky ovlivnit inflace. Samozřejmě se vystavujete riziku, že nemovitost bude stát prázdná a vy budete stále splácet hypotéku. Jak si vybrat správný apartmán ? Na co si dát pozor

 

Kde ji získat

Při hledání nájemního bydlení budete možná muset spolupracovat s realitním makléřem, nebo si můžete vybudovat síť, která vám zajistí lepší nabídky ještě předtím, než se dostanou na trh.

 

11. Kryptoměny – Jak nejlépe investovat peníze

 

Kryptoměny - Jak nejlépe investovat peníze

 

Kryptoměna je typ digitální měny určené pouze k elektronické výměně, která slouží jako prostředek směny. Zejména v posledních letech se z něj stalo horké zboží, protože do něj proudí peníze, které zvyšují ceny a přitahují do něj ještě více obchodníků. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů.

 

Bitcoin je nejrozšířenější kryptoměna a jeho cena velmi kolísá, což láká mnoho obchodníků. Například z ceny pod 10 000 eur za minci na začátku roku 2020 se Jak nejlépe investovat peníze do bitcoinu vyšplhala na začátku roku 2021 na přibližně 30 000 eur. Poté se zdvojnásobil nad hranici 60 000 eur, než se propadl zpět.

 

Rok 2022 byl však pro kryptoměny obzvláště obtížný a většina hlavních kryptoměn se propadla. Mnoho kryptoměn, jako například Bitcoin, se však dostává z historických maxim, takže ti, kteří před lety nakoupili a drželi (nebo HODL), mohou i přes nedávný propad stále sedět na pěkných ziscích.

 

Na rozdíl od ostatních zde uvedených aktiv není kryta FDIC ani peněžní silou vlády nebo společnosti. Její hodnota je dána pouze tím, kolik za ni obchodníci zaplatí.

 

Nejlepší investice pro

Kryptoměny jsou vhodné pro investory, kteří vyhledávají riziko a kterým by nevadilo, kdyby jejich investice klesla na nulu výměnou za možnost mnohem vyšších výnosů. Není dobrou volbou pro investory, kteří se nebojí riskovat, ani pro ty, kteří potřebují jakoukoli bezpečnou investici.

 

Riziko

Kryptoměny s sebou nesou velmi významná rizika, včetně těch, která by mohla z každé jednotlivé měny udělat úplnou nulu, jako je zákaz nebo přísná regulace. Digitální měny jsou velmi volatilní a mohou prudce klesat (nebo stoupat) i ve velmi krátkém časovém horizontu a jejich cena závisí výhradně na tom, co obchodníci zaplatí. Vzhledem k některým známým krádežím v minulosti se obchodníci vystavují také určitému riziku hackerského útoku. A pokud investujete do kryptoměn, budete si muset vybírat vítěze, kterým se podaří udržet, zatímco mnohé mohou zcela zmizet.

 

Kde je získat

Kryptoměny jsou k dispozici u mnoha brokerů včetně Interactive Brokers, Webull a TradeStation, ale tyto zdroje mají často výběr omezený na nejpopulárnější mince. Naopak kryptoměnová burza, jako je Binance nebo Coinbase, může mít k dispozici stovky kryptoměn, od těch nejpopulárnějších až po relativně neznámé.

 

Co je třeba zvážit

Při rozhodování o tom, do čeho investovat, je třeba zvážit řadu faktorů, včetně vaší tolerance k riziku, časového horizontu, vašich znalostí o investování, vaší finanční situace a velikosti investice.

 

Pokud chcete zvýšit svůj majetek, můžete se rozhodnout pro méně rizikové investice s mírným výnosem, nebo můžete podstoupit větší riziko a usilovat o vyšší výnos. Při investování obvykle dochází ke kompromisu mezi rizikem a výnosem. Jak nejlépe investovat své peníze.  Nebo můžete zvolit vyvážený přístup a mít naprosto bezpečnou hotovostní investici a zároveň si zachovat možnost dlouhodobého růstu.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button