HISTORIE A DINOSAUŘIZajímavosti

Historická monstra Top 10 historických monster

Historická monstra Top 10 historických monster. Historické příšery z celého světa .Mýty a legendy o příšerách a monstrech .Článek o historických příšerách . 

10. Oni Japan – Historická monstra

 

10. Oni Japonsko Historická monstra

Vyobrazení oni se velmi liší, ale obvykle jsou zobrazováni jako ohavná, obrovská stvoření s ostrými drápy, kudrnatými vlasy a dvěma dlouhými rohy vyrůstajícími z hlavy. Většinou jsou humanoidní, ale občas se u nich objevují nepřirozené rysy, jako je lichý počet očí nebo prsty na rukou a nohou navíc. Jejich kůže může mít různé barvy, ale nejčastější je červená a modrá. Jejich divoký vzhled jen umocňují bederní roušky, které obvykle nosí. V židovsko-křesťanské tradici je také velmi zřejmá podobnost s ďábly.

9. Zlobr Francie – Historické příšery

 

9. Zlobr Francie Historické příšery


Zlobr je velká, zlá a odporná humanoidní příšera. Zlobři jsou často zobrazováni v pohádkách a lidových pověstech jako lovci lidí a objevují se v mnoha klasických literárních dílech. Zlobři jsou často zobrazováni s velkými hlavami, bohatými vlasy a vousy, obrovskými břichy a silnými těly.

Největší jeskyně světa – 8 největších jeskyní světa

8. Slovanský upír – Historické příšery

 

8. Upíří slovanské historické příšery


Upíři jsou mytologická nebo lidová stvoření, která se živí lidskou krví nebo životní silou, ale v některých případech se mohou živit i zvířaty. Ačkoli upíři mají různé charakteristiky v závislosti na tom, kterou tradici čteme, ve většině případů se o nich mluví jako o oživlých mrtvolách, které se živí vysáváním a konzumací krve živých bytostí. Tento termín se rozšířil na počátku 18. století. století a pochází z folklóru jihovýchodní Evropy, zejména z Balkánu a Řecka. Historické příšery Lidoví upíři byli zobrazováni jako nemrtvé bytosti, které navštěvovaly své blízké a způsobovaly neplechu nebo smrt v okolí, kde žily. Nosily závoje, neměly tesáky a často se o nich říkalo, že jsou bledé a mají červené nebo tmavé tváře.

7. Egyptská mumie – Historická monstra

 

7. Historické příšery egyptské mumie


Mumie je mrtvola, jejíž kůže a vysušené maso byly konzervovány působením chemických látek, extrémním chladem, velmi nízkou vlhkostí nebo nedostatkem vzduchu. Existují populární (většinou nepravdivé) pověsti o kletbách spojených s rozbíjením hrobů s mumifikovanými těly nebo samotných mumií. Tyto příběhy o prokletí nakonec vedly k modernímu fiktivnímu pohledu na chodící mumie.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

6. Germánský vlkodlak

6. Vlkodlak Germánská historická monstra


Vlkodlaci jsou mytologičtí nebo folklórní lidé se schopností proměnit se ve vlka nebo vlku podobného tvora, a to buď záměrně pomocí magie, nebo po přijetí kletby.Historické příšery.  Středověký kronikář Gervase z Tilbury spojoval proměnu s úplňkem, nicméně existují důkazy, že tato asociace existovala již u starých Řeků, což se objevuje ve spisech Petronia. Některé moderní spekulace naznačují, že víra ve vlkodlaky (a upíry) může pocházet ze skutečných lékařských případů lidí trpících porfyrií.

5. Anglosaský špaček

5. Anglosaský skřet Historická monstra

Historické příšery Skřet je zlá, zlovolná lidová bytost, často označovaná jako groteskně znetvořený nebo přízračný skřet. Skřeti mohou být různě vysocí, od trpaslíků až po lidi. V závislosti na příběhu a zemi původu jsou jim přisuzovány různé (někdy protichůdné) schopnosti, temperament a vzhled. V některých případech jsou skřítci klasifikováni jako neustále otravná malá stvoření.

4. Ghoul na Blízkém východě

 

4. Ghoul na Blízkém východě Historická monstra

 

Démon je příšera ze starých arabských pověstí, která sídlí na pohřebištích a jiných neobydlených místech. Ve starém arabském folklóru patřili ghúlové k ďábelské třídě džinů (duchů – odtud pochází džinové) a říkalo se, že pocházejí od Iblíse, muslimského knížete temnot (Satana). Dokázali neustále měnit podobu, ale jejich přítomnost byla vždy rozpoznatelná podle neměnného znaku: zadních kopyt. Historické příšery lákaly neopatrné pocestné do pustiny, aby je zabily a sežraly. Tvor lovil i malé děti, vykrádal hroby a jedl mrtvé.

 

3. Banshee Celtic

3. Banshee Celtic

Podle legendy Banshee kvílí kolem domu, pokud má někdo v domě zemřít. Když se objevilo několik banshee najednou, znamenalo to, že zemřel někdo velký nebo svatý. Příběhy někdy vyprávějí o ženě, i když se jí říkalo víla, která byla duchem, často šlo o konkrétní zavražděnou ženu nebo ženu, která zemřela při porodu. Často jsou oblečeni v bílém nebo šedém oblečení a často mají dlouhé světlé vlasy, které češou stříbrným hřebenem. Jiné příběhy je zobrazují v zeleném, červeném nebo černém oblečení s šedým pláštěm.

2. Řecká Gorgona

2. Řecká Gorgona


Historické nestvůry V řecké mytologii byla Gorgona brutální ženská nestvůra s ostrými tesáky a vlasy z živých jedovatých hadů. Gorgony někdy zobrazují jako zlatá křídla, měděné drápy a kančí kly. Podle mýtů pohled do tváře Gorgony proměnil dotyčného v kámen. Homér mluví pouze o jedné Gorgoně, jejíž hlava je v Iliadě zobrazena jako zapuštěná uprostřed Diova zálivu. Hésiodos zvyšuje počet Gorgon na tři: Stheno (mocná), Euryale (extrémní pramen) a Medúza (královna) a činí je dcerami boha moře Forkýse a Keta. Jejich domov je na druhé straně západního oceánu, podle pozdějších úřadů v Libyi. Ze tří Gorgon je smrtelná pouze Medúza.

1. Zombie Latinská Amerika

 

1. Zombie Latinská Amerika

Historická zombie monstra jsou oživená lidská těla bez vědomí. V současných verzích jsou to většinou mrtvoly. Příběhy o zombie mají původ v afrokaribském duchovním systému voodoo. Jiné, hrůznější verze zombie se staly základem moderních hororů, kde jsou oživeny z mrtvých nadpřirozenými nebo vědeckými prostředky a jedí maso nebo mozky živých. Mají velmi omezenou inteligenci a nemusí být pod přímou kontrolou nikoho.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button