DesignRADY PRO DOMÁCNOST

Jak vyčistit žehličku: 11 způsobů, jak si pomoci

Jak čistit žehličku? Pokud spodní část vaší žehličky začíná vypadat méně svěže nebo je úplně spálená, pravděpodobně přemýšlíte, jak vyčistit žehličku… aniž byste si spálili prsty. Je to docela možné.

 

Jak vyčistit žehličku

 

Jak vyčistit žehličku

 

Jak vyčistit teflonovou žehličku. Správným přístupem můžete obnovit spodní část žehličky a zachovat její funkčnost jako v první den, kdy jste ji dostali. Přečtěte si 11 tipů, jak vyčistit žehličku – bez použití náročných čisticích prostředků.

 

1. Rozpusťte tylenol v horké železné podložce.

 

Rozpusťte tylenol v horké železné podložce , pálené železo
Pálené železo

Jeden z nejlepších tipů na vyčištění žehličky se spálenými zbytky je poměrně nečekaný: Tylenol. Nemusí se jednat o značkový výrobek – postačí jakákoli tableta paracetamolu. Zapněte žehličku na nejvyšší stupeň. Když je tableta horká, přiložte ji přímo na popálené místo. Tableta se rozpustí a změní se v gel, který rozpustí popálené místo. Žehlicí plochu očistěte vlhkým hadříkem nebo papírovou utěrkou a podle potřeby opakujte, dokud nebude spálenina zcela odstraněna. Pálené železo.

 

Samozřejmě je důležité chránit si prsty, proto při této metodě používejte kuchyňskou chňapku nebo rukavice chránící před teplem. Nepokoušejte se však držet tabletu kleštěmi nebo pinzetou – stačí jedno uklouznutí a žehličku poškrábete a už to nepůjde opravit. Stačí, když si nasadíte něco na ochranu rukou, a vše bude v pořádku.

 

2. Vyrobte si pastu na čištění žehličky pomocí jedlé sody

 

Vyrobte si pastu na čištění žehličky pomocí jedlé sody Jedlá soda na žehlení
Jedlá soda na žehlení

Jak čistit keramickou žehličku. Jedlá soda na žehličku. Jedlá soda je zázračný čisticí prostředek, který vyčistí vše od trouby (
Jak vyčistit troubu za 5 minut
) do myčky nádobí. Může také vyčistit žehličku. Připravte si pastu proti skvrnám z pouhých dvou lžic jedlé sody a jedné lžíce vody. Opatrně ji rozprostřete po žehlicím prkně, ale snažte se, aby se soda nedostala do otvorů pro páru. Pokud se vám do parních otvorů dostane pasta, nezapomeňte je vyčistit… To mě přivádí k dalšímu tipu na čištění žehličky.

 

3. K čištění parních otvorů použijte vatový tampon.

 

K čištění parních otvorů použijte vatový tampon.

Bavlněné tampony jsou ideálním nástrojem, jak se dostat dovnitř parních otvorů a vyčistit je. Před vložením je namočte do destilovaného bílého octa, aby se vyrovnala jejich síla v boji se špínou.

 

4. Namočení ručníku do octa – Jak vyčistit žehličku

 

Namočení ručníku do octa - Jak vyčistit žehličku

Dalším způsobem, jak použít ocet k čištění žehlicího prkna, je namočit ručník do octa a poté na něj položit žehličku žehlicí plochou dolů. Nechte ji působit 30 minut a poté ji setřete, samozřejmě studenou žehličkou. Je jako nové! Tato metoda je užitečná zejména v případě, že je železo zkorodované. Přečtěte si také článek
jak prát ručníky
.

 

5. Přidejte do nádrže na vodu ocet

Pokud máte napařovací žehličku, dalším způsobem, jak vyčistit parní otvory žehličky, je naplnit zásobník na vodu směsí poloviny destilovaného bílého octa a poloviny vody. Pak vezměte starý hadr nebo ručník a napařte žehličku. Při napařování budou zbytky vytékat z otvorů spolu s octem.

 

6. Kouzlete s kouzelnou gumičkou

Magická guma dokáže s vaší žehličkou zázraky, zejména pokud je vaše žehlička znehodnocená tvrdou vodou. Navlhčete kouzelnou gumu a pak s ní třete vychladlou žehličku, dokud se skvrny neodstraní. V případě potřeby houbu znovu navlhčete.

 

7. Žehlení přes noviny a sůl – Jak vyčistit žehličku

 

Žehlení přes noviny a sůl - Jak vyčistit žehličku
Jak čistit keramickou žehličku

Věřte tomu nebo ne, ale i sůl a noviny mohou udělat svou práci. Nastavte žehličku na nejvyšší teplotu a položte noviny na žehlicí prkno. Noviny posypte pořádnou dávkou soli a žehlete je stále dokola, dokud nebudou čisté. Pokud nemáte po ruce noviny, můžete použít hnědý papírový sáček – funguje stejně dobře.

 

8. K odstranění roztaveného plastu použijte kostky ledu a nůž na plast.

 

K odstranění roztaveného plastu použijte kostky ledu a nůž na plast.

Pokud se žehlička dostane do kontaktu s něčím plastovým, budete mít trochu nepořádku, ale ten se dá snadno odstranit. Jakmile se žehlička dostane do kontaktu s plastem, odpojte ji ze zásuvky a nechte ji vychladnout.

Naplňte kovovou misku nebo pánev kostkami ledu a položte železnou desku na led, aby plast rychle ztuhl (tento krok můžete vynechat, pokud plast na vychladlé žehličce již ztuhl). Nyní vezměte nůž na plast a plast seškrábněte, poté povrch otřete octovým sprejem nebo vlhkým hadříkem. Před dalším použitím žehličky je velmi důležité odstranit veškerý plast – jinak se plast v oblečení roztaví.

 

9. Přepněte žehličku na nízkou teplotu a vyčistěte ji čisticími prostředky.

Je to tak jednoduché, jak to jen jde: když je žehlička nastavena na nejnižší stupeň, otřete prkno suchým hadříkem. Jakmile je prostěradlo do sušičky příliš horké, vyhoďte ho a sáhněte po jiném. Opakujte, dokud nebude žehlička čistá.
Účesy pro tenké vlasy
.

 

10. Vytáhněte podložku Brillo – Jak vyčistit žehličku

Pokud vám na žehličce ulpělo lepidlo z řemeslného projektu, například z lepení záplat, můžete účinně odstranit zbytky lepidla pomocí podložky Brillo, aniž byste poškrábali žehlicí prkno.

 

11. Odstraňte zbytky laku na nehty pomocí odlakovače.

Poslední tip na čištění žehličky: Použijte odlakovač na nehty! Vezměte vatový tampon a namočte jej do acetonového odlakovače. Pomocí kuchyňské rukavice nebo rukavice chránící před teplem přejeďte vatovým tamponem po povrchu horké žehličky. Zbytky se okamžitě rozpustí. Pokud se chystáte použít tuto metodu čištění žehličky, měli byste ji provádět venku, abyste se vy (nebo vaše rodina či domácí zvířata) nenadýchali chemických výparů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button