RADY PRO DOMÁCNOSTŽivotní styl

Kam dát změkčovač do pračky – co byste měli vědět

Kam se do pračky dává změkčovač tkanin? Aviváž je nedílnou součástí praní, protože dodává oblečení příjemnou vůni, změkčuje tkaniny a usnadňuje žehlení. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, je důležité přesně vědět, kam v pračce použít změkčovač tkanin. V tomto článku vám představíme několik šikovných míst, která vám pomohou získat oblečení nejen čisté, ale také osvěžující vůni.

 

Kam dát do pračky změkčovač tkanin

 

Kam dát do pračky změkčovač tkanin

 

Aviváž se obvykle přidává do pračky během posledního cyklu máchání. Existují různé způsoby, jak přidat změkčovadlo do pračky:

1. Zásuvka na aviváž: většina praček má speciální zásuvku na aviváž, která se nachází vedle zásuvky na prášek. Obvykle je označen písmenem „F“ (pro mytí) nebo „II“ (pro oplachování). Do této zásuvky jednoduše nasypte požadované množství změkčovadla a pračka automaticky přidá změkčovadlo během cyklu máchání.

2. Kulička pracího prostředku: některé pračky mají speciální kuličku pracího prostředku, která se vkládá přímo do bubnu s prádlem. Tato perlička uvolňuje změkčovadlo postupně během máchacího cyklu.

3. Ruční přidání: pokud vaše pračka nemá zásuvku nebo kuličku na změkčovadlo, můžete ho přidat ručně. Vezměte požadované množství změkčovadla a nalijte ho do posledního cyklu máchání, když je pračka plná vody. Dávejte pozor, abyste nedávali změkčovadlo přímo na oblečení, protože by mohlo způsobit skvrny.

 

Je důležité dodržovat doporučené množství změkčovadla na obalu, protože příliš velké množství může mít negativní vliv na oblečení nebo funkci pračky.

Před mytím

 

Před zahájením samotného procesu praní je důležité si uvědomit, že změkčovadlo tkanin by se nemělo přidávat přímo do bubnu pračky. Existují však určitá místa, kde ji lze účinně použít.

 

Míč na praní prádla

 

Míč na praní prádla

 

Jedním z nejoblíbenějších míst pro použití změkčovadla tkanin je prací míč. Tato malá plastová kulička je vyrobena tak, aby během praní postupně uvolňovala změkčovadlo. Stačí ji naplnit změkčovadlem a vložit do bubnu pračky spolu s oblečením. Během pracího cyklu se kulička pohybuje, aby zajistila rovnoměrné rozložení změkčovadla v celém prádle.

 

Jednorázový sáček na změkčovač tkanin – kam vložit změkčovač tkanin do pračky

 

Jednorázový sáček na změkčovač tkanin - kam vložit změkčovač tkanin do pračky

 

Pokud váš model pračky nemá praktickou prací kouli, můžete použít sáček na prací prášek. Tento sáček se naplní změkčovadlem a poté se vloží mezi oděvy v bubnu. Během pracího cyklu se změkčovadlo uvolní ze sáčku a rovnoměrně se rozprostře po tkaninách.

 

Přihrádka pro předpírku v pračce 

 

Přihrádka na prádlo v pračce 

 

Kam se do pračky dává změkčovač tkanin? Pokud máte moderní pračku, můžete využít její praktickou přihrádku pro předpírku. Tyto pračky mají oddělenou přihrádku pro použití změkčovače tkanin. Jednoduše naplňte přiloženou přihrádku změkčovadlem a poté ji vložte do bubnu pračky spolu s prádlem. Během praní se změkčovadlo postupně uvolňuje z přihrádky a zajišťuje dokonalé rozložení a absorpci změkčovadla v prádle.

 

Upozornění při použití změkčovadla tkanin v pračce

 

Kam se do pračky dává změkčovač tkanin? Při použití změkčovadla v pračce je důležité dodržovat několik upozornění. Především si vždy přečtěte návod od výrobce změkčovadla tkanin, abyste získali informace o správném dávkování. Nadměrné množství změkčovadla může způsobit nekvalitní výsledky praní a může mít negativní vliv na tkaniny. Jak vyčistit pračku – 7 způsobů praní pračky

 

Pokud máte alergii nebo citlivou pokožku, ujistěte se, že aviváž neobsahuje žádné složky, které by mohly způsobit podráždění. V tomto případě je možné použít hypoalergenní změkčovadla, která jsou šetrná k pokožce. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Zubní kartáček pro lokální aplikaci – Kam dát změkčovač tkanin do pračky

 

Pokud chcete na určité skvrny nebo problematická místa na oblečení aplikovat změkčovač tkanin lokálně, můžete použít zubní kartáček. Naneste na kartáč trochu změkčovadla a jemně potřete místo, kde potřebujete změkčit tkaninu nebo odstranit nepříjemné pachy. Tento postup je nejvhodnější pro malé skvrny a skvrny.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button