SLUŽBY A ZAMĚSTNANOSTŽivotní styl

Jak se připravit na pohovor – 10 tipů

Jak se připravit na pohovor. Tipy k pohovoru: 10 způsobů, jak zlepšit svůj výkon při pohovoru
Umíte se před tazatelem prosadit? Řiďte se těmito 10 tipy pro přijímací pohovory, které zvýší vaše šance na získání zaměstnání.

 

Jak se připravit na pohovor

 

Jak se připravit na pohovor

 

Ten den nastal: Našli jste skvělou práci, podali jste žádost a zavolá vám skutečný člověk, který se s vámi chce setkat. Gratulujeme! Vaše práce však teprve začíná. Právě teď potřebujete několik tipů pro pohovor. Naštěstí pro vás máme několik dobrých tipů. 

Jak se připravit na pohovor? Proč bychom od vás měli přijmout správnou odpověď a jak se obléci na pracovní pohovor? Jak se připravit na pohovor zde.

 

I ti nejinteligentnější a nejkvalifikovanější uchazeči o zaměstnání se musí na pracovní pohovor připravit. Ptáte se proč? Dovednostem při pohovoru se učíme a na to, abychom udělali skvělý první dojem, nemáme druhou šanci. Těchto 10 tipů vám poradí, jak odpovídat na otázky při pohovoru a přesvědčit personalistu, že jste pro danou pozici ten pravý. Často kladené otázky při pohovorech – odpovědi

 

Procvičujte správnou neverbální komunikaci

 

Procvičujte správnou neverbální komunikaci

Jde o to projevit sebedůvěru: stát zpříma, navázat oční kontakt a pevně si potřást rukou. První neverbální dojem může být skvělým začátkem – nebo rychlým koncem – pohovoru.

Oblečte se vhodně do práce nebo do společnosti

 

Oblečte se vhodně do práce nebo do společnosti

Dnešní neformální oblékání vám nedovolí oblékat se na pohovoru jako „oni“. Je důležité vědět, co si vzít na sebe na pohovor, a být dobře upravený. To, zda si na pohovor vezmete oblek, nebo něco méně formálního, závisí na firemní kultuře a pozici, o kterou se ucházíte. Pokud je to možné, zeptejte se před pohovorem telefonicky na pravidla oblékání v dané společnosti.

 

Poslechněte si – Jak se připravit na pohovor

 

Poslechněte si - Jak se připravit na pohovor

Jeden z nejdůležitějších tipů při pohovoru: naslouchejte. Od samého začátku pohovoru vám tazatel poskytuje informace, ať už přímo, nebo nepřímo. Pokud je neslyšíte, propásli jste důležitou příležitost. K dobrým komunikačním dovednostem patří naslouchání a dávání najevo, že jste slyšeli, co bylo řečeno. Pozorujte svého tazatele a přizpůsobte se jeho stylu a tempu.

 

Neříkejte příliš mnoho

 

Neříkejte příliš mnoho

Říct člověku při pohovoru více, než potřebuje vědět, může být osudovou chybou. Pokud jste se předem nepřipravili, může se stát, že se při odpovědích na otázky během pohovoru prořeknete a někdy se necháte přemluvit přímo k přijetí do zaměstnání. Na pohovor se připravte tak, že si přečtete nabídku práce, porovnáte své schopnosti s požadavky na danou pozici a poskytnete pouze tyto informace.

 

Nebuďte příliš známí – Jak se připravit na pohovor

 

Nebuďte příliš známí - Jak se připravit na pohovor

Pohovor je profesní setkání, na kterém se projednávají obchodní záležitosti. Nejde o to, abyste si našli nového přítele. Vaše úroveň důvěrnosti by měla kopírovat chování tazatele. Je důležité, abyste na pohovor přišli s energií a nadšením a kladli otázky, ale nepřekračujte své postavení uchazeče o zaměstnání.

 

Používejte vhodný jazyk

 

Používejte vhodný jazyk

Je samozřejmé, že během pohovoru byste měli používat profesionální jazyk. Dávejte si pozor na nevhodná slangová slova nebo narážky na věk, rasu, náboženství, politiku či sexuální orientaci – tato témata by vás mohla velmi rychle poslat za dveře.

 

Nebuďte nafoukaní – Jak se připravit na pohovor

 

Nebuďte nafoukaní - Jak se připravit na pohovor

Postoj hraje klíčovou roli při úspěchu na pohovoru. Mezi sebedůvěrou, profesionalitou a skromností existuje jemná rovnováha. I když předvádíte výkon, kterým chcete demonstrovat své schopnosti, přílišná sebejistota je stejně špatná, ne-li horší než přílišná zdrženlivost. Všechny tipy na světě vás nezachrání, pokud budete působit jako nepříjemný pracovník.

 

Dávejte si pozor na odpovědi na otázky

 

Dávejte si pozor na odpovědi na otázky

Když se vás personalista ptá na příklad, kdy jste něco udělali, klade otázky týkající se chování, aby získal vzorek vašeho chování v minulosti. Pokud neuvedete konkrétní příklad, nejenže neodpovíte na otázku, ale také propásnete příležitost předvést své schopnosti a hovořit o svých dovednostech. Často kladené otázky při pohovorech – odpovědi

 

Kladení otázek

 

Kladení otázek

Na otázku, zda mají nějaké otázky, většina žadatelů odpovídá: „Ne.“ Špatná odpověď. Součástí znalosti vedení pohovoru je připravenost klást otázky, které prokazují zájem o dění ve společnosti. Kladením otázek také získáte možnost zjistit, zda je to pro vás to pravé místo. Nejlepší otázky vycházejí z toho, že během pohovoru posloucháte, na co se ptáte, a ptáte se na další informace. Zimní pneumatiky – kompletní průvodce výběrem

 

Nevypadejte zoufale – Jak se připravit na pohovor

 

Nevypadejte zoufale - Jak se připravit na pohovor

Když na pohovoru zaujmete postoj „prosím, prosím, prosím, přijměte mě“, působíte zoufale a méně sebevědomě. Během pohovoru dbejte na tři vlastnosti: chladnou hlavu, klid a sebedůvěru.

 

Bonusový tip: Pracujte na svých odpovědích

Víte, že práci zvládnete, ujistěte se, že vám personalista věří. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je připravit si promyšlené odpovědi na otázky, které vám pravděpodobně položí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button