AUTO A MOTOŽivotní styl

Japonská auta – 12 nejlepších aut z Japonska

Japonská auta – 12 nejlepších aut z Japonska. Jedná se o nejlepší japonské vozy. Japonské vozy se staly oblíbenými díky své spolehlivosti, hospodárnosti a praktičnosti a tyto vlastnosti si lidé oblíbili i dnes. Automobilové značky jako Honda, Mazda, Toyota a Lexus jsou dodnes na výsluní a všechny vyrábějí skvělá vozidla, která dobře konkurují konkurentům ze Severní Ameriky, Evropy a Koreje.

 

Japonská auta

 

Japonská auta

 

V současné době je v prodeji obrovské množství japonských vozů, což může ztěžovat výběr modelu, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a přáním. Prošli jsme náš žebříček a našli japonské modely, které mají nejvyšší celkové hodnocení.

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra

 

Toyota Supra má sice hodně DNA BMW, ale nelze popřít, že je to rychlý a dravý sportovní vůz s výjimečným designem.

Supra je k dispozici se dvěma přeplňovanými motory. Základní model je vybaven 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 255 k a točivém momentu 295 Nm. Supra 3.0 dostala přeplňovaný řadový šestiválec o objemu 3,0 litru, který dosahuje výkonu 382 koní. Oba motory jsou pro vůz skvělými společníky a čtyřválec dosahuje času z nuly na 100 km/h 5 sekund. U turbodieselu se tento čas zkrátí na 3,9 sekundy.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o sportovní vůz, nikoli o rodinný minivan, je bezpečnostní výbava modelu Supra většinou volitelná. V roce 2022 nebyl podroben nárazovým zkouškám.

 

Lexus ES 2022 – Japonská auta

 

Lexus ES 2022 - Japonská auta

 

Úctyhodný Lexus ES možná není nejzajímavějším vozem na světě, ale nabízí vynikající hodnotu, luxusní kabinu a pohodlné cestování až pro pět osob.

 

Standardní pohonná jednotka modelu ES zahrnuje 2,5litrový čtyřválcový motor o výkonu 203 k a točivém momentu 184 Nm. K dispozici je 3,5litrový motor V6 s výkonem 302 koní. Oba motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol.

 

Ačkoli je ES málo vzrušující nebo poutavé, jeho jízda je vynikající a interiér je vstřícný. V autě je dostatek místa pro pět osob a díky plynulé a tiché jízdě je jízda příjemná. Technologie Lexusu se v posledních letech zdokonalily a automobilka nabízí řadu standardních bezpečnostních technologií.

 

2022 Acura NSX

 

2022 Acura NSX

 

Acura NSX je kultovní japonský sportovní vůz, ale jeho konkurence je tak dobrá, že je pro ni těžké se prosadit. Modelový rok 2022 bude pro model NSX posledním.

 

NSX pohání dvakrát přeplňovaný motor V6 o objemu 3,5 litru spárovaný se třemi elektromotory. Kombinovaný výkon je 600 k a točivý moment 492 Nm a elektromotory zajišťují vektorování točivého momentu na všechna kola. Standardem je devítistupňová dvouspojková automatická převodovka.

 

Jak si jistě dokážete představit, veškerý výkon a točivý moment umožňují bleskové zrychlení a pohon všech kol pomáhá vozu efektivně přenášet výkon na zem. Přesto není NSX uvnitř tak luxusní a prostorný jako konkurenti, jako je Chevrolet Corvette, a jeho technologie mohou být neohrabané a obtížně použitelné. Je také mnohem dražší než většina konkurentů.

 

2022 Toyota Avalon – Japonská auta

 

2022 Toyota Avalon - Japonská auta

 

Modelový rok 2022 je posledním modelovým rokem modelu Avalon na trhu, ale i nadále se jedná o luxusní a pohodlný velký sedan.

Toyota prodává Avalon s motorem V6 o objemu 3,5 litru, který dosahuje výkonu 301 k a točivého momentu 267 Nm. Výkon je na přední kola přenášen prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Řízení Avalonu je uvolněné a pohodlné. Převodovka je kultivovaná a hnací ústrojí je v každodenním provozu většinou nenápadné. Vůz poskytuje plynulou jízdu a jeho řízení a brzdy vzbuzují důvěru.

Každý Avalon je standardně vybaven 9palcovou dotykovou obrazovkou, na které běží Apple CarPlay a Android Auto. Toyota do standardní výbavy zahrnuje také řadu dalších technických prvků, včetně dvouzónové automatické klimatizace, satelitního rádia a Bluetooth.

 

2022 Toyota GR86

 

2022 Toyota GR86

 

Toyota přepracovala model GR86 pro rok 2022 a aktualizovala jej tak, aby vyřešila výtky, které měli nadšenci k jeho předchůdci. Díky vyššímu výkonu, lepším technologiím a většímu vnitřnímu prostoru je Toyota vynikající volbou pro milovníky jízdy. Na tomto seznamu je také téměř identické Subaru BRZ. Nejrychlejší auto světa – 10 nejrychlejších aut na světě

GR86 je jedním z mála dnes prodávaných vozů s manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Toyota aktualizovala pohonnou jednotku modelu GR86, která má lepší výkon a zrychlení. Výkon nyní dosahuje 228 koní. Výkon je přenášen na zadní kola prostřednictvím šestistupňové manuální nebo šestistupňové automatické převodovky.

Dodatečný výkon byl pro GR86 přesně to, co si lékař přál, protože vůz lépe projíždí zatáčky a nabízí mnohem poutavější zážitek než předchozí modely.

 

2022 Honda Insight – Japonská auta

 

2022 Honda Insight - Japonská auta

 

Svérázná Honda Insight nabízí ohromnou spotřebu paliva, jednoduchou a použitelnou kabinu za rozumnou cenu a skvělou kvalitu jízdy.

Každý Insight je vybaven 1,5litrovým čtyřválcovým motorem a elektromotorem, které dohromady dosahují výkonu 151 koní. Standardem je pohon předních kol a jednostupňová převodovka. Motor může být hlučný a hnací ústrojí nepůsobí tak kultivovaně, ale Honda provedla úpravy, díky kterým je Insight poutavější a jistější v řízení.

Insight nedávno dostal novou úpravu brzd, která zlepšila pocit z rekuperačního brzdového systému. Pedál je nyní mnohem bližší standardnímu spalovacímu vozidlu a Honda působí při zastavování mnohem jistěji. Podobných vylepšení se dočkal i plynový pedál, který reaguje mnohem citlivěji a lineárněji než dříve.

 

2022 Toyota Camry

 

2022 Toyota Camry Hybrid - Japonská auta

 

Toyota Camry je stálicí mezi sedany a v posledních letech se vymanila z pověsti spotřebního vozu. Camry 2022 nedostalo žádné zásadní aktualizace, ale stále má prostorný interiér, skvělé technologie a pohodlnou jízdu.

Standardním motorem je 2,5litrový čtyřválec s výkonem až 204 koní a točivým momentem 186 Nm. Standardem je osmistupňová automatická převodovka a pohon předních kol, ale Toyota u tohoto úctyhodného rodinného sedanu nabízí také pohon všech kol. Camry je ve většině situací pohodlné a tato Toyota dokáže na požádání poskytnout slušné jízdní vlastnosti.

 

Díky standardní bezpečnostní výbavě získalo Camry v roce 2022 označení Top Safety Pick+. Vůz je standardně vybaven systémem sledování mrtvého úhlu, varováním při vybočení z jízdního pruhu, asistentem pro udržování v jízdním pruhu, upozorněním na křížící se provoz vzadu a automatickým nouzovým brzděním.

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

2022 Toyota Avalon Hybrid

 

Toyota ukončí výrobu modelu Avalon po modelovém roce 2022 a s ním i vynikající a úsporný Avalon Hybrid. Vůz nabízí velký prostor pro cestující, luxusní kabinu a pohodovou jízdu, která zpříjemní i stresující dojíždění. Jak vybrat zimní pneumatiky – 9 důležitých rad

Avalon Hybrid je vybaven 2,5litrovým čtyřválcovým motorem spojeným se dvěma elektromotory o kombinovaném výkonu 215 k a točivém momentu 163 Nm. Standardem je pohon předních kol a bezstupňová převodovka.

Avalon Hybrid má slušné zrychlení a výkon, ale není tajemstvím, že Toyota upřednostnila efektivitu a luxus před výkonem; vůz je pohodlný a plyšový, ale jeho řízení není zrovna vzrušující.

 

2022 Mazda3 – Japonská auta

 

2022 Mazda3 - Japonská auta

 

Mazda3 je jedním z mála vozů, které v sobě spojují výkon, praktičnost a styl v balení, které si může dovolit většina lidí. Díky živé jízdní dynamice a špičkovému interiéru je radost s ním jezdit.

 

Mazda nabízí v modelu Mazda3 2022 tři pohonné jednotky. Základním motorem je 2,0litrový čtyřválec o výkonu 155 k a točivém momentu 150 Nm. K dispozici je 2,5litrový čtyřválec s výkonem 227 k a na přání je k dispozici také 2,0litrový přeplňovaný motor s výkonem až 250 k, který používá prémiové palivo. Přeplňovaný motor má zdaleka nejlepší výkon a točivý moment, ale ani další dvě varianty pohonu nejsou tak slabé.

 

Mazda3 Sedan získala ocenění Top Safety Pick+ pro rok 2022 a je dobře vybavena bezpečnostní výbavou. Standardní bezpečnostní technologie zahrnují varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před vybočením z jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění a další.

 

2022 Toyota Camry Hybrid – Japonská auta

 

2022 Toyota Camry Hybrid - Japonská auta

 

Jak vylepšit jeden z nejlepších rodinných sedanů všech dob? Dejte mu hybridní pohon a všechny ostatní vychytávky nechte na místě.

 

Camry Hybrid 2022 je vybaveno 2,5litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem a elektromotorem, které společně dosahují výkonu 208 k a točivého momentu 149 Nm. Má pohon předních kol a bezstupňovou převodovku.

 

Camry Hybrid nabízí pohodlnou jízdu a prostorný interiér až pro pět osob. Zrychlení je slušné a jízda předvídatelná, ale není tu téměř nic, co by vás nadchlo.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button