OBECNÝ ZÁJEMSPORTZajímavosti

Největší fotbalové stadiony na světě – Top 10

Největší fotbalové stadiony na světě – Top 10. Fotbal je jedním z nejpopulárnějších sportů na světě a pro mnoho fanoušků je návštěva zápasu na fotbalovém stadionu opravdovým zážitkem. Proto jsme se rozhodli shromáždit informace o největších fotbalových stadionech na světě. Zde je 10 největších fotbalových stadionů na světě:

 

Největší fotbalové stadiony na světě

 

Největší fotbalové stadiony na světě

 

Tyto fotbalové stadiony jsou místem, kde se odehrávají důležité fotbalové zápasy a události, ale také místem, kde si fanoušci mohou užít nezapomenutelné zážitky. Největší fotbalové stadiony na světě. Každý z těchto stadionů má svou vlastní historii a kulturu, kterou si fotbaloví fanoušci jistě užijí.

1. Rungrado 1. Květnový stadion, Severní Korea

 

Rungrado May 1 Stadium, Severní Korea

 

Rungrado s kapacitou neuvěřitelných 150 000 diváků je 1. Květnový stadion v Severní Koreji největší fotbalový stadion na světě. Kromě fotbalových zápasů se zde konají i další akce, například gymnastická vystoupení a masové akce.

 

2. Camp Nou, Španělsko

 

Camp Nou, Španělsko

 

Camp Nou je domácím stadionem FC Barcelona a má kapacitu 99 354 diváků. Je to největší fotbalový stadion v Evropě a druhý největší na světě. Jak se stát fotbalovou hvězdou – 10 kroků, jak na to

 

3. Estadio Azteca, Mexiko – největší fotbalový stadion na světě

 

Estadio Azteca, Mexiko - největší fotbalové stadiony na světě

 

Estadio Azteca v Mexiku má kapacitu 95 500 diváků a je domovským stadionem dvou fotbalových týmů – Club América a Club Universidad Nacional. Je to také jeden z nejslavnějších fotbalových stadionů na světě, který hostil některé z nejdůležitějších zápasů fotbalové historie, včetně finále mistrovství světa v letech 1970 a 1986.

 

4. Stadion FNB, Jihoafrická republika

 

Stadion FNB, Jihoafrická republika

 

Stadion FNB, někdy nazývaný Soccer City, je největším fotbalovým stadionem v Jihoafrické republice a během mistrovství světa v roce 2010 měl významný dopad. Má kapacitu 94 736 diváků a je domovským stadionem jihoafrické fotbalové reprezentace.

 

5. Stadion Rose Bowl, USA – Největší fotbalové stadiony na světě

 

Stadion Rose Bowl, USA - Největší fotbalové stadiony na světě

 

Stadion Rose Bowl v kalifornské Pasadeně má kapacitu 90 888 diváků a byl domovským stadionem fotbalového týmu Los Angeles Galaxy. Kromě toho se zde konaly i další sportovní akce, například mistrovství světa v americkém fotbale, mistrovství světa žen, koncerty a kulturní akce. Je pot pro vlasy nebezpečný?Jak proti němu bojovat?

 

6. Stadion Wembley, Anglie

 

Stadion Wembley, Anglie

 

Stadion Wembley v Londýně má kapacitu 90 000 diváků a je domovským stadionem anglické fotbalové reprezentace. Je také dějištěm důležitých fotbalových zápasů, včetně finále Ligy mistrů nebo finále Anglického poháru.

 

7. Národní stadion Bukit Jalil, Malajsie

 

Národní stadion Bukit Jalil, Malajsie

 

Národní stadion Bukit Jalil je s kapacitou 87 411 diváků největším fotbalovým stadionem v Malajsii. Je domovským stadionem malajsijské fotbalové reprezentace a často se na něm konají koncerty a další akce.

 

8. Stadion Gelora Bung Karno, Indonésie – největší fotbalové stadiony na světě

 

Stadion Gelora Bung Karno, Indonésie - největší fotbalové stadiony na světě

 

Stadion Gelora Bung Karno v indonéské Jakartě má kapacitu 88 083 diváků a je největším fotbalovým stadionem v zemi. Je také dějištěm důležitých fotbalových zápasů a dalších sportovních událostí.

 

9. Stadion Azadi, Írán

 

Stadion Azadi, Írán

 

Stadion Azadi v íránském Teheránu má kapacitu 84 412 diváků a je domovským stadionem íránské fotbalové reprezentace. Kromě fotbalových zápasů se zde konají i další akce, jako jsou koncerty a politická shromáždění.

 

10. Stadion Santiaga Bernabéua, Španělsko

 

Stadion Santiago Bernabéu, Španělsko

 

Největší fotbalové stadiony na světě. Stadion Bernabéu ve španělském Madridu má kapacitu 81 044 diváků a je domovským stadionem fotbalového klubu Real Madrid. Je také dějištěm důležitých fotbalových zápasů, jako je El Clásico proti Barceloně.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button