OBECNÝ ZÁJEMZábava

Vánoční koledy – Nejnovější vánoční koledy

Vánoční koledy jsou tradiční písně, které se zpívají během Vánoc. Jsou to písně o narození Ježíše Krista, o rodině, přátelství a lásce. Mezi nejznámější patří „Jingle Bells“, „Stille Nacht“ (Tichá noc) a „We Wish You a Merry Christmas“. Vánoční koledy jsou obvykle doprovázeny klavírem nebo kytarou a zpívají se na svátcích a vánočních večírcích po celém světě.

Vánoční koledy – Top 10

 

Vánoční koledy - Top 10

 

Tento seznam se může lišit v závislosti na zemi a osobních preferencích, ale zde je 10 nejznámějších vánočních koled, které jsou populární po celém světě:

  1. „Rolničky“
  2. „Přejeme vám veselé Vánoce“
  3. „Stille Nacht“ (Tichá noc)
  4. „Hark! The Herald Angels Sing“
  5. „O Come, All Ye Faithful“ (Přijďte všichni věrní)
  6. „O městečku Betlémě“
  7. „Deck the Halls“
  8. „První Noel“
  9. „Tichá noc“
  10. „Radost světu“

Texty vánočních koled

 

Texty vánočních koled

 

Toto je text jedné z nejznámějších vánočních koled „Tichá noc“:

Tichá noc, tichá nocSvatá noc, svatáVšechno spí, všechno sní
Sám jen svatý bdělý intimní párStřežte dítě, dar nebesSladký Ježíšek spí, sníNebeské ticho spí s ním
Tichá noc, nocSvatá noc, nocAndělé odletěli
Nejprve dali pastýřům poselstvíKterá se dnes nechává nést světem.Kristus Spasitel je zdeUtěšitel světa je zde.
 

Vánoční koledy YouTube

 

Vánoční koledy YouTube

 

 

Vánoční koledy jsou oblíbené po celém světě a mnoho z nich je k dispozici na YouTube. Můžete si je poslechnout a prohlédnout si videa s jejich klipy. Stačí zadat do vyhledávacího pole na YouTube „Christmas carols“ a budete mít na výběr z velkého množství vánočních koled. Ty nejznámější, jako jsou „Jingle Bells“ a „Stille Nacht“, jsou k dispozici v několika verzích od různých interpretů. Můžete si vybrat ten, který se vám nejvíce líbí, nebo vyzkoušet něco nového a nevídaného. Vánoční koledy jsou skvělou volbou pro zlepšení nálady během Vánoc.

 

Vánoční koledy pro děti

 

Vánoční koledy pro děti

 

 

Nejkrásnější vánoční koledy jsou oblíbené i mezi dětmi a existuje mnoho koled určených pro děti. Tyto koledy jsou často jednodušší a mají příjemnější melodie, aby se děti mohly snáze zapojit do zpěvu. Mezi nejznámější vánoční koledy pro děti patří „Jingle Bells“, „We Wish You a Merry Christmas“ a „Deck the Halls“. Existují také vánoční koledy, které jsou napsány speciálně pro děti, například „Rudolf, sob s červeným nosem“ a „Santa Claus přichází do města“. Tipy na vánoční dárek pro maminku – 40 tipů

 

Vánoční písně

Vánoční písně

 

Děti také rády zpívají koledy o Santa Clausovi, například „Ježíšku, Ježíšku“. Vánoční přání 100+ vánočních přání a vinět na Vánoce

 

Vánoční koledy slovensky

 

Vánoční koledy slovensky

 

 

Slovenské vánoční koledy jsou tradiční písně, které se zpívají o Vánocích na Slovensku. Mezi nejznámější slovenské vánoční koledy patří „Svatý Václave“ a „Sviatok máme“. Obě tyto koledy vyprávějí o narození Ježíše Krista a oslavují příchod Vánoc. Kromě toho existují i další slovenské vánoční koledy, které se zaměřují na rodinu, přátelství a lásku, například „Zasvěcený den“ a „Kristus Pán přichází“. Vánoční koledy jsou důležitou součástí slovenských Vánoc a jsou doprovázeny hudbou a zpěvem.

 

Vánoční koleda akordy

 

Vánoční koleda akordy

 

Akordy jsou skupiny pražců na kytarových strunách, které se používají při hraní hudby. Chcete-li hrát vánoční koledy na kytaru, budete potřebovat akordy pro každou píseň. Nejznámější vánoční koledy, jako jsou „Jingle Bells“ a „We Wish You a Merry Christmas“, jsou k dispozici na internetu i s příslušnými akordy.

 

Vánoční písně

 

písně

 

Stačí zadat do vyhledávače „Christmas carol chords“ a zobrazí se vám seznamy akordů k různým vánočním koledám. Existují také aplikace a stránky, které nabízejí interaktivní akordové diagramy, takže si můžete zkusit zahrát vánoční koledy na kytaru.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button