Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
O ZEMÍCHZajímavosti

Zajímavosti San Marina – 20 atrakcí

Zajímavosti San Marina. San Marino – nejstarší republika na světě! Tento malý mikrostát v severní části Itálie je plný fascinujících památek a historie. San Marino s rozlohou pouhých 61 km2 a bohatou kulturou se stalo jedinečným a nezávislým místem, které stojí za to objevit. V následujících řádcích se dozvíte o 20 nejzajímavějších aspektech této malebné země. San Marino vás jistě nepřestane udivovat – od svého založení v roce 301 až po úchvatný výhled na okolní krajinu a zajímavé tradice.

 

Zajímavosti San Marina

 

Zajímavosti San Marina

 

San Marino je malý mikrostát na Apeninském poloostrově v severní Itálii. San Marino má rozlohu pouhých 61 km2 a žije v něm přibližně 33 000 obyvatel, a je tak jedním z nejmenších a nejstarších nezávislých států na světě. Zde je 20 zajímavostí o této jedinečné zemi:

 

1. Nejstarší republika

 

San Marino je považováno za nejstarší republiku na světě. Její vznik se datuje do 3. září 301, a je tak jednou z nejstarších nepřetržitě existujících staveb na světě.

 

2. Jméno po patronovi

 

Pojmenován po patronovi

 

Název tohoto mikrostátního města je odvozen od jména svatého Marina, křesťanského světce a patrona San Marina.

 

3. Byrokracie – Zajímavosti San Marina

 

San Marino je známé svou byrokracií a administrativou. Má nejvyšší počet úředníků na obyvatele na světě.

 

4. Nezávislost

 

San Marino je nezávislým státem již více než 1700 let. Nikdy nebyla pod přímou kontrolou jiného státu.

 

5. Jazyk – San Marino Zajímavosti

 

Jazyk - San Marino Zajímavosti

 

Úředním jazykem je italština, ale mnoho obyvatel hovoří také sanmarinským dialektem, který se od italštiny liší.

 

6. Dědictví UNESCO

 

Historické centrum San Marina je od roku 2008 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jedinečné místo s bohatou historií. Křesťanské filmy

 

7. Terasovitá pole

 

Na svazích San Marina jsou terasovitá pole, na kterých se pěstují plodiny a vinice. Tato pole tvoří malebnou krajinu.

 

8. Neozbrojený – San Marino Zajímavosti

 

San Marino je jedinou zemí na světě, která je zcela neozbrojená.

 

9. Nejnižší nezaměstnanost

 

San Marino má jednu z nejnižších měr nezaměstnanosti na světě. V roce 2019 činila nezaměstnanost pouze 2,41 %. Kdy sázet tulipány – pro krásnou zahradu

 

10. Euro

 

San Marino je součástí eurozóny a používá euro.

 

11. Bez cla a daně

 

Bez cla a daně

 

San Marino je známé tím, že jeho obyvatelé neplatí žádné tarify a daně. Toto zajímavé ekonomické opatření přilákalo mnoho turistů a investorů.

 

12. Katedrála San Marino

 

Zajímavosti San Marina. Bazilika San Marino je hlavním náboženským a historickým symbolem města. Je postaven v románském slohu a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Vypadávání vlasů u mužů

 

13. Palazzo Pubblico – Zajímavosti San Marina

 

Palazzo Pubblico - Zajímavosti San Marina

 

Palazzo Pubblico je historická budova, která slouží jako sídlo sanmarinské vlády. Jeho věž, známá jako Guaita, je jednou z nejstarších dochovaných věží v zemi.

 

14. republikový festival

 

Každý rok 3. V září, v den založení republiky, se v San Marinu konají velké republikánské oslavy. Mezi hlavní události patří slavnostní pochod, ohňostroj a tradiční obřady.

 

15. Muzeum svatého Františka

 

Toto muzeum se věnuje kultuře a historii San Marina. Nabízí bohatou sbírku uměleckých děl, historických artefaktů a dokumentů, které osvětlují minulost země.

 

16. Saint Marín

 

Svatý Marin

 

V blízkosti historického centra se nachází památník svatého Marina, zakladatele země. Je to místo, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o životě a odkazu tohoto světce.

 

17. Velká cena San Marina – zajímavosti San Marina

 

V San Marinu se koná motoristický závod známý jako Velká cena San Marina. Závodníci formule 1 se zde setkávají na okruhu nedaleko města Imola, kde se koná atraktivní závod.

 

18. Filatelie San Marina

 

Pro sběratele známek je San Marino rájem. Má vlastní poštu a vydává různé známky, které jsou často vzácné a cenné.

 

19. Korsika – zajímavosti San Marina

 

San Marino má úzké historické vazby na ostrov Korsika. Legenda praví, že San Marinos poskytl útočiště údajným potomkům slavného řeckého hrdiny Dioméda, kteří byli vyhnáni z Korsiky. Tato legenda posílila vztahy mezi oběma regiony.

 

20. Krásná příroda

 

Zajímavosti San Marina.cSan Marino je obklopeno malebnou přírodou. Z kopcovitého terénu se naskýtá úchvatný výhled na okolní údolí a hory. Kdo se vydá na procházku nebo pěší túru, bude okouzlen krajinou a klidem tohoto místa.

 

San Marino je fascinující mikrostát s bohatou historií, malebnými výhledy a zajímavými tradicemi. Díky zachovalým historickým památkám a jedinečnému politickému postavení je tato země jedinečným místem k návštěvě. Ať už vás zajímá historie, kultura, příroda nebo automobilové závody, v San Marinu si každý najde to své.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button