ZajímavostiZDRAVÍ A VÝŽIVA

Bramborové kalorie a formy brambor podle kalorií

Bramborové kalorie. Brambory jsou jednou z nejoblíbenějších příloh na světě. Používají se v mnoha světových kuchyních jako příloha k masu, rybám nebo i jako základ salátů. Mnozí se však obávají, že brambory jsou velmi kalorické a při jejich konzumaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

 

Bramborové kalorie

 

Bramborové kalorie

 

100 gramů vařených brambor obsahuje přibližně 87 kalorií. Pokud se však brambory konzumují v jiných formách, mohou být mnohem kaloričtější. Například 100 gramů chipsů obsahuje až 319 kalorií a 100 gramů bramborové kaše až 110 kalorií.

 

Výhody brambor

 

Brambory jsou však také bohatým zdrojem živin. Jsou plné vitamínů, minerálů a vlákniny. Obsahují také vitamin C, který posiluje imunitní systém, a draslík, který pomáhá udržovat zdravý krevní tlak a zdraví srdce. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

Jak jíst brambory

 

Jak jíst brambory

 

Bramborové kalorie. Chcete-li si užít výhod brambor, můžete je připravit zdravým způsobem. Vařené brambory jsou nejzdravější volbou, protože se vaří ve vodě a neobsahují žádné přidané tuky. Můžete také zkusit nahradit klasické hranolky bramborovými kroketami nebo pečenými bramborami, abyste snížili příjem kalorií. Jak skladovat papriky na zimu

 

Závěr – Bramborové kalorie

 

Brambory jsou chutnou a výživnou přílohou, kterou lze zařadit do zdravého jídelníčku. Pokud se však chcete vyhnout příliš vysokému příjmu kalorií, snažte se omezit konzumaci příloh, které obsahují brambory v jiné než vařené podobě. A nezapomeňte, že správný způsob přípravy jídla může mít významný vliv na jeho kalorické složení.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button