AUTO A MOTOZajímavosti

Zimní údržba vozu – připravte svůj vůz na zimu

Zimní údržba vozu, jak připravit vůz na nadcházející zimu. Zimní údržba vozu je velmi důležitá, zejména pro bezpečnost vás a všech kolem vás.

 

Zimní údržba vozidel

 

Zimní údržba vozidel

 

Je to důležité pro bezpečnost řidičů a společenskou odpovědnost. Není nic horšího než cestovat v zimě a zjistit, že vaše auto není připraveno na chladné počasí a sníh.

 

Zimní pneumatiky

 


 

Prvním krokem zimní údržby vozidla je výměna pneumatik. Je důležité mít pneumatiky s dobrým profilem a správným tlakem, abyste měli dobrou trakci na silnici. Zimní pneumatiky jsou ideální pro zimní cestování, protože poskytují lepší trakci na sněhu a ledu. Pokud však nemáte zimní pneumatiky, můžete použít celoroční pneumatiky s dobrým profilem. Přečtěte si náš článek
Jak vybrat zimní pneumatiky – 9 důležitých rad

pneuměřič

 Pneuměřič Digitální, 2v1

Compass-Snow-retaze-Winter-ONORM-X90-2-pcs

Sněhové řetězy Zimní ÖNORM X90, 2 ks

 

 

Zimní směs pro odpěňovače

 

Zimní směs pro odpěňovače

 

Dalším důležitým krokem zimní údržby vozidla je kontrola ostřikovačů čelního skla. Je důležité mít čisté a funkční ostřikovače čelního skla, abyste za deštivého nebo zasněženého počasí viděli na cestu. Zkontrolujte, zda jsou všechny trysky ostřikovačů v pořádku, a naplňte nádržku ostřikovačů zimní kapalinou.

 

Kontrola světel na vozidle – Zimní údržba vozidla

 

Kontrola světel na vozidle - Zimní údržba vozidla

 

Důležité je také zkontrolovat směrová světla, brzdová světla a blinkry. Je důležité, aby všechna světla správně fungovala, aby řidiči kolem vás věděli, kam jedete a co děláte. Důležité je také zjistit, zda jsou všechna světla v pořádku, abyste věděli, zda je s vaším vozem něco v nepořádku, nebo ne.

 

Kontrola hladiny kapalin

 

Kontrola hladiny kapalin

 

Další důležitou součástí zimní údržby vozidla je kontrola provozních kapalin. Je důležité mít dostatek oleje, chladicí kapaliny a brzdové kapaliny. Je také důležité zkontrolovat, zda jsou všechny kapaliny v pořádku a čisté.

 

Baterie – Zimní údržba vozidla

 

Baterie - Zimní údržba vozidla

 

Poslední důležitou součástí zimní údržby vozidla je kontrola baterie. Je důležité udržovat baterii v dobrém stavu, protože v zimě je obtížnější nastartovat motor a baterie může být vybitá. Zkontrolujte, zda je baterie dostatečně napájena a zda jsou všechny kontakty čisté a bez koroze.

startovací kabely

Startovací kabely Zipper Bag 200 A, 2,5 m

 

Přenosná nabíječka baterií 6 A, 6 12 V

 

 Přenosná nabíječka baterií 6 A, 6/12 V

 

Zimní výbava – Nejlepší zimní údržba vozu

 

Zimní výbava - Nejlepší zimní údržba vozu

 

Kromě těchto kroků je důležité mít v autě základní vybavení, jako jsou kartáče na sníh, lopata, teplé oblečení a jídlo pro případ, že se na cestě dostanete do nečekané situace.

 

Compass-Scraper-s-kartáčem-Brusle-41-cm

škrabka na sníh 

 

Lopata na sníh

Lopata na sníh Gold, 65 cm

 

Závěrem je třeba připomenout, že zimní údržba vozidel je důležitá pro bezpečnost silničního provozu a společenskou odpovědnost řidičů. Pokud se o svůj vůz staráte a udržujete ho v bezpečí, můžete se vyhnout mnoha problémům a nepříjemnostem během zimy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button