OBECNÝ ZÁJEMZajímavosti

BTS Fakta: 30 zajímavostí o kapele

BTS Fakta: 30 zajímavostí o slavné hudební skupině. BTS, známí také jako Bangtan Boys, jsou jednou z nejpopulárnějších hudebních skupin na světě. Díky své hudbě, tanečním schopnostem a charismatu si je oblíbili fanoušci po celém světě. Zde je 30 zajímavostí o této slavné kapele:

 

Fakta o BTS

 

Fakta o BTS

 

BTS, známí také jako Bangtan Boys, jsou jednou z nejvlivnějších a nejpopulárnějších hudebních skupin na světě. Tato sedmičlenná korejská skupina založená v roce 2013 je známá svou energickou hudbou, precizní choreografií a texty, které se dotýkají problémů mladé generace. Díky svému talentu, úspěchům v hitparádách a dobročinným aktivitám si získali obrovskou základnu fanoušků po celém světě, kteří si říkají „ARMY“. V následujících řádcích se podíváme na 30 zajímavostí o této slavné hudební skupině.

 

Zajímavá fakta o BTS

 

Zajímavá fakta o BTS

 

1. BTS je zkratka pro „Bangtan Sonyeondan“, což v korejštině znamená „Neprůstřelní skauti“.

 

2. Skupina byla založena v roce 2013 v Jižní Koreji pod hlavičkou Big Hit Entertainment.

 

3. BTS tvoří sedm členů: RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook.

 

4. Jejich první album „2 Cool 4 Skool“ vyšlo v roce 2013 a bylo úspěšným debutem.

 

5. BTS je známá svými texty, které se zabývají problémy mladých lidí, včetně sociálních otázek a duševního zdraví.

 

6. Skupina se vyznačuje energickou a precizní choreografií, kterou její členové předvádějí během vystoupení.

 

7. BTS je první korejskou skupinou, která v roce 2019 vystoupí na slavném hudebním festivalu Coachella.

 

8. Jejich album „Love Yourself: Tear“ z roku 2018 se stalo prvním korejským albem, které se dostalo na první místo v žebříčku Billboard 200.

 

9. Skupina si získala velkou popularitu prostřednictvím sociálních médií, zejména platformy Twitter, kde má miliony sledujících. 10 sportovních účesů

 

10. BTS jsou první korejskou skupinou, která v roce 2017 získala cenu Billboard Music Award v kategorii „Nejlepší umělec na sociálních sítích“ a vyhrála ji i v následujících letech.

 

Hudební skupina BTS

 

Hudební skupina BTS

 

11. Jejich fanouškovská základna se nazývá „ARMY“, což znamená „Adorable Representative MC for Youth“. Jak začít konverzaci online – 9 tipů

 

12. BTS je jednou z největších příčin růstu korejské vlny (Hallyu) po celém světě.

 

13. V roce 2018 vydali album „Love Yourself: Answer“, které obsahovalo skladbu „Idol“ se špičkovými hudebními prvky.

 

14. BTS se stali první korejskou skupinou, která dosáhla 1 miliardy streamů na Spotify.

 

15. BTS Fakta. Jejich hudební videa mají na YouTube často rekordní počet zhlédnutí. Například videoklip k písni „Dynamite“ dosáhl za 24 hodin více než 100 milionů zhlédnutí.

 

16. V roce 2020 vydali anglicky zpívanou skladbu „Dynamite“, která se stala jejich prvním singlem, který se dostal na první místo. na žebříčku Billboard Hot 100.

 

17. BTS je známá svými charitativními aktivitami. V roce 2020 přispěli milionem dolarů hnutí Black Lives Matter.

 

18. Kapela má vlastní dokumentární seriály nazvané „Burn the Stage“ a „Bring the Soul“, které fanouškům nabízejí pohled do jejich života na cestách a v zákulisí.

 

19. BTS působili jako vyslanci korejského cestovního ruchu a vytvořili reklamní kampaň s názvem „Představte si svou Koreu“.

 

20. Časopis Time je zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa v roce 2019.

 

Fakta o BTS

 

Fakta o BTS

 

21. V roce 2020 vydali píseň „Life Goes On“, která se stala první korejskou písní, která se dostala na 1. místo. na žebříčku Billboard Hot 100. Fakta o BTS.

 

22. BTS se věnují také sólovým aktivitám. Každý člen má vlastní sólové skladby a projekty.

 

23. Skupina se angažuje v boji proti šikaně a podporuje kampaň „Miluj se“, která podporuje sebeúctu a sebelásku.

 

24. března BTS vytvořili svůj vlastní komiksový svět nazvaný „The Bangtan Universe“ (BU), který se prolíná s jejich hudebními klipy a texty.

 

25. V roce 2021 vydali anglicky zpívanou skladbu „Butter“, která se stala jejich druhým singlem, který se dostal na první místo. na žebříčku Billboard Hot 100.

 

26. března BTS vystoupili na slavných akcích, jako jsou American Music Awards, Grammy Awards a Valné shromáždění OSN.

 

27. Jejich alba často obsahují osobní a introspektivní písně, které se týkají jejich vlastních zážitků a dobrodružství.

 

28. skupina BTS získala řadu hudebních cen a uznání po celém světě, včetně Billboard Music Awards, MTV Video Music Awards, American Music Awards, iHeartRadio Music Awards a mnoha dalších.

 

Skupina 29 má na módu velký vliv. Jejich styl oblékání je často sledován fanoušky a jejich spolupráce s módními značkami, jako je Louis Vuitton, si získala velkou pozornost.

 

30. BTS Fakta. BTS mají silný vztah k fanouškům a úzce s nimi spolupracují. Pravidelně komunikují prostřednictvím sociálních médií, pořádají setkání s fanoušky a organizují různé akce, aby se přiblížili svým fanouškům.

 

BTS je skupina, která svou hudbou, talentem a charismatem zasáhla světovou hudební scénu. Sledovat jejich růst a úspěch je pro fanoušky po celém světě dechberoucí zážitek. Díky svému nasazení, hudebnímu talentu a dobročinným aktivitám jsou nejen hudebními ikonami, ale také vzory pro mnoho mladých lidí. BTS se stali symbolem jednoty, lásky a pozitivní změny a jejich vliv na hudbu a společnost je nezapomenutelný.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button