Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
SLIEPKYZemědělská zvířata

Chov a péče o brahmany

Brahman. Pokud se chystáte začít chovat drůbež, může pro vás být brahmán dobrou volbou. Toto plemeno slepic je proslulé svou velikostí a stavbou těla. Brahmán je jedním z největších plemen na světě a pochází ze Severní Ameriky.

Brahman

 

Brahman

 

 

Při chovu brahmanů je důležité dbát na správnou péči a výživu. Tyto slepice potřebují k růstu a zdraví dostatek kvalitního krmiva a vody. Kromě toho je nutné zajistit jim vhodné prostředí pro život, které by mělo být dostatečně velké a čisté. Brahmany jsou známé svou láskyplnou a klidnou povahou, takže potřebují dostatek prostoru k pohybu a projevům.

Pokud se rozhodnete brahmany chovat, měli byste se nejprve poradit s odborníkem nebo zkušeným chovatelem. Mohou vám poskytnout rady a tipy, jak se o nová zvířata starat. Při dostatečné péči a správné výživě se můžete těšit nejen z chovu brahmánských krav, ale také z masných výrobků pro svou domácnost.

Brahmanka: původ a historický vývoj

 

Brahmanka: původ a historický vývoj

 

 

Brahman patří mezi velká plemena drůbeže a je známý svou velikostí a masitým tělem. Původ tohoto plemene se datuje do 19. století. století, kdy se v Severní Americe začala křížit asijská plemena drůbeže s kočkami a Malajci. Výsledkem tohoto křížení bylo vytvoření plemene brahman.

Původní asijská plemena drůbeže byla dovezena z Indie, kde byla chována po tisíce let. Brahmany však začali chovat a pěstovat až v USA, kde se stali oblíbenými díky své velikosti a masným vlastnostem. V roce 1852 se poprvé objevily na výstavě drůbeže v USA a o několik let později se dostaly do Evropy.

Brahmani jsou známí svou velikostí a masitým tělem, které se stalo důležitým zdrojem potravy pro mnoho lidí. V současné době se brahmáni chovají po celém světě a jsou oblíbeným plemenem díky své velikosti a klidné povaze. Šampon na hnojení vlasů: zlepšení zdraví vlasů

Původ plemene brahman lze vysledovat až do Indie, kde se původní asijská plemena drůbeže chovala po tisíce let. V USA se však začali křížit s kočkami a malajskými plemeny, což vedlo ke vzniku plemene brahman. Dnes jsou brahmáni oblíbeným plemenem po celém světě a jsou oblíbení pro svou velikost a masné vlastnosti.

Charakteristika plemene Brahman

 

Charakteristika plemene Brahman

 

 

Brahman je velké a těžké plemeno slepic, které se vyznačuje majestátním vzhledem. Jedná se o ušlechtilé masné plemeno, které pochází z USA. V současné době se vyskytuje v mnoha barevných provedeních, například světlá columbia bílá/černá, světlá columbia bílá/modrá, tmavá vlnitá nebo žlutá columbia černá/modrá.

Hmotnost mužského bráhmana může dosahovat více než 3,7 kg, zatímco ženská hmotnost může přesahovat 3,0 kg. Jejich tělesný rámec je velký a tělo mohutné, široké a vysoce nosné. Mají výrazný hřeben a záhyb na krku. Mají dobře vyvinutou peněženku a ocas.

Brahmáni mají odolnou povahu a jsou velmi laskaví a klidní. Jedná se o ušlechtilé plemeno s masnou užitkovostí. Jejich peří je husté a měkké. Barva jejich peří se liší podle barevného vzoru.

Pro úspěšný chov krav plemene brahman je důležité, aby měly v krmné dávce dostatek vlákniny, ale ne její nadbytek, protože ten může snížit stravitelnost a využitelnost krmiva. Je třeba dbát také na kvalitu krmiva, které by mělo být vyvážené a obsahovat všechny potřebné živiny.

Vzhledem k velikosti a hmotnosti brahmínů je důležité jim poskytnout velké a dobře vybavené výběhy, aby se mohli pohybovat a cítili se pohodlně. 5 největších plemen kuřat na světě

Péče o brahmany a jejich chov

 

Péče o brahmany a jejich chov

 

 

Pokud se rozhodnete chovat brahmana, musíte se připravit na pečlivé a kvalitní krmení. Brahmán je citlivé plemeno a vyžaduje dostatek vlákniny v krmné dávce, ale ne v nadbytku. Nadbytek vlákniny může snižovat stravitelnost a využitelnost krmiva. Krmné směsi pro kuřata nejsou pro chov kuřat dostačující, proto je třeba zajistit kvalitní krmivo, zejména v době růstu.

Kromě krmení je také důležité věnovat pozornost povětrnostním podmínkám. Slepice brahmánské jsou odolné a nenáročné slepice, které mohou být venku po celý rok. Jejich bujné opeření však vyžaduje určitou pozornost. Je třeba jim zajistit dostatečný výběh a vhodná hnízda pro jejich zdravé rozmnožování.

Při chovu brahmínů je třeba dbát na jejich zdraví a řádnou péči. Důležité je, aby měly dostatečný dvůr a dostatečnou pozornost. Brahmíni jsou láskyplní až milující, proto je třeba jim věnovat dostatek času a pozornosti.

Nemoci a problémy s arpalitidou se mohou vyskytnout i při chovu brahmanů. Je důležité znát možné nemoci a jejich prevenci. V případě jakýchkoli problémů s brahmanem je vhodné kontaktovat veterinárního lékaře.

Na závěr je důležité zdůraznit, že chov a péče o brahmana vyžaduje od vás velkou péči a pozornost. Pokud však dodržíte správné postupy a budete se starat o jejich zdraví a pohodu, mohou vám brahmáni přinést mnoho radosti a uspokojení.

Představení Brahman

 

Brahman je plemeno slepic, které se nejčastěji chová pro svou výkonnost. Toto plemeno je známé vysokou produkcí vajec a masa. Slepice brahmánské jsou masný typ slepic, které se vyznačují velikostí a robustností.

Slepice brahmánské jsou výborné nosnice. Ročně snesou v průměru 160-180 vajec o hmotnosti 60-65 gramů. Vejce jsou velká, bílky husté a žloutky mají výraznou oranžovou barvu. Vejce Brahman jsou známá svou vysokou kvalitou a chutností.

Kromě toho jsou brahmíni také vynikajícím masným plemenem. Brahmanské slepice jsou těžké, v průměru váží 4 kg a kohouti až 6,5 kg. Jejich maso je chutné a šťavnaté, má vysoký obsah bílkovin a minerálních látek.

Další výhodou chovu brahmánů je, že se jedná o masné plemeno s kombinovanou užitkovostí. To znamená, že brahmánské slepice mohou být využívány také pro vejce a maso. Toto plemeno je proto vhodné pro chovatele, kteří se zaměřují na produkci vajec a masa.

Při chovu brahmanů je důležité dbát na správné krmení a péči. Brahmáni jsou citliví na krmení a potřebují v krmné dávce dostatek minerálů a vlákniny. K odchovu kuřat a slepic do dospělosti je zapotřebí kvalitní krmení a pečlivá péče.

Výskyt a rozšíření Brahmanu

 

Brahman je plemeno drůbeže pocházející z Indie. Toto plemeno bylo vyšlechtěno z místních druhů kuřat a importovaných plemen z Číny a Malajsie. Brahmánky se vyznačují robustností, širokým tělem a vysokým nosem hlavy. Jsou to masná plemena s klidnou povahou.

Dnes se brahmáni chovají po celém světě, zejména ve Spojených státech, Austrálii, Evropě a Asii. V Evropě se chovají především ve Velké Británii, Německu a Francii. Ve Slovenské republice se brahmáni chovají především na soukromých chovech a v chovatelských stanicích, jako je například Zoo Vyškov.

Brahmáni jsou považováni za velmi odolné a nenáročné plemeno. Jsou schopni přežít v různých klimatických podmínkách, včetně chladného počasí. Jsou velmi dobrými rodiči a lze je chovat i pro vejce a maso.

Dnes lze brahmíny najít také v mnoha online zdrojích, včetně Wikimedia Commons, kde je k dispozici velké množství fotografií a multimediálního obsahu tohoto plemene.

Zdraví a nemoci Brahmanů

 

Při správné péči a výživě brahmíny obvykle netrápí vážné zdravotní problémy. Jako u každého zvířete se však i u brahmana mohou vyskytnout některé nemoci a onemocnění.

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se brahmáni mohou potýkat, je skřehotání. Toto onemocnění způsobují bakterie a může se projevovat různými způsoby, například zvýšenou teplotou, zvýšenou spotřebou vody a potravy nebo nechutenstvím. Pokud zjistíte, že váš brahmán trpí kwashi, je důležité ho izolovat od ostatních zvířat a vyhledat veterinární péči.

Dalším problémem, se kterým se může brahmínka setkat, jsou vnitřní cizinci. Tito parazité se rádi usazují v husté vrstvě prachu a mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Pokud si všimnete, že se váš brahmán často škrábe nebo má suchou a podrážděnou kůži, může to být známkou infekce cizopasníky. Je důležité pravidelně provádět preventivní ošetření a pečlivě čistit prostředí, ve kterém brahmáni žijí.

Posledním problémem, se kterým se může brahmínka setkat, je quoit. Toto chování se projevuje u slepic, které se snaží vychovávat kuřata, i když nemají vejce. Pokud si všimnete, že se váš brahmán chová neobvykle a většinu času tráví na hnízdě, může to být příznakem kvaky. V tomto případě je důležité oddělit ji od ostatních zvířat a pravidelně kontrolovat její zdravotní stav.

Obecně je pro zdraví a pohodu brahmana důležité, aby měl kvalitní krmivo, pravidelné očkování a pečující prostředí. Pokud si všimnete jakýchkoli změn v chování nebo zdravotním stavu vašeho brahmana, je důležité vyhledat veterinární péči a zajistit potřebnou léčbu.

Nákup a cena Brahman

 

Nákup a cena Brahman

 

Pokud se rozhodnete chovat brahmana, musíte také zvážit náklady spojené s jeho nákupem. Cena brahmana se liší podle barvy, věku a pohlaví. Obvykle se cena pohybuje mezi 10 a 20 eury za kus.

Pokud si chcete být jisti kvalitou svých slepic, můžete si je koupit od prověřených chovatelů. Na internetu najdete mnoho stránek, kde se brahmany prodávají. Najdete zde například různé barvy a stáří.

Kromě nákupu je můžete také chovat v umělé líhni. Tato metoda je vhodná zejména pro ty, kteří chtějí chovat větší počet slepic. Umělé líhně umožňují efektivnější využití prostoru a času.

V každém případě, pokud se rozhodnete pro koupi brahmína, ujistěte se, že máte dostatek prostoru a prostředků na péči o něj. Brahmy jsou náročné na údržbu, ale jsou to výborné matky a mají vysoký počet skřehotání.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button