Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KOČKY A DOMYZemědělská zvířata

Čínské křepelky – Chov a péče

Křepelka čínská. Pokud se zajímáte o chov exotického ptactva, určitě jste slyšeli o křepelce čínské. Tento superdruh kulíka je jedním z nejmenších druhů na světě a pochází z čínských pastvin. Vědecký název křepelky čínské je Coturnix chinensis a patří do rodu křepelka. Nominovaný poddruh se vyskytuje v zemědělských oblastech, na loukách a v nížinách v nadmořské výšce 1200 až 2000 metrů.

Čínské křepelky

Čínské křepelky

 

Křepelka čínská je poměrně nenáročný pták na chov a péči. Ve volné přírodě migruje, ale v zajetí se mu daří dobře i v malých prostorách. Může být chován v klecích nebo voliérách s výběhem nebo bez něj. Její strava by měla obsahovat trochu trávy nebo jiné zeleně. Kromě toho je důležité zajistit jí dostatek vody a minerálů. Pokud se rozhodnete chovat čínské křepelky, můžete se těšit na vejce s jemnou chutí a maso, které připomíná maso bažantů.

Charakteristika čínských křepelek

Charakteristika čínských křepelek

 

Fyzikální vlastnosti

Křepelka čínská je jedním z nejmenších druhů vrabcovitých ptáků na světě. Její velikost se pohybuje mezi 11 a 15 cm a její hmotnost obvykle nepřesahuje 40 gramů. Samci a samice mají černé zobáky a žlutooranžové nohy. Zbarvení křepelek se může lišit od šedomodrého přes červenohnědé až po hnědé.

Chování a životní styl křepelky čínské

Křepelky čínské jsou plaší a křehcí ptáci, kteří se ve volné přírodě dožívají přibližně 3 až 6 let. Jsou to užitkoví ptáci, kteří se chovají pro maso a vejce. Ve volné přírodě se křepelky čínské živí hmyzem, ovocem a semeny.

Výskyt a rozšíření

Křepelky čínské se vyskytují v různých částech Asie, včetně Indie, Srí Lanky, Tchaj-wanu a jihovýchodní Číny. Na Malajském poloostrově žije několik poddruhů křepelky čínské, včetně Coturnix chinensis chinensis, která žije na Nikobarských ostrovech, Sulawesi, Timoru a Lomboku.

Rozdíl mezi čínskou a japonskou křepelkou

Čínské a japonské křepelky jsou si velmi podobné, ale existují mezi nimi určité rozdíly. Křepelka čínská má větší tělo a delší ocas než křepelka japonská. Kromě toho má křepelka čínská maskovací zbarvení a hnědočerné skvrnité peří se světlejšími kostěnými pruhy. Japonské křepelky – Chov a péče

Výživa křepelky čínské

Čínské křepelky jsou obvykle krmeny směsí zrnin, vitamínů a minerálů. Jejich krmivo by mělo obsahovat dostatek fosforu, draslíku, mědi a dalších minerálních látek. Kromě toho dostávají také zeleninu, jako je špenát a mrkev, a hmyz. Jak chovat křepelky na maso a vejce

Chov a péče o čínské křepelky

Čínské křepelky jsou velmi vhodné pro chov v domácích podmínkách. Pro jejich chov je nutné mít vhodné místo, například voliéry nebo klece. K hnízdění potřebují dostatek světla a tepla. Hnízda by měla být umístěna na suchém a čistém dně a křepelky by měly být chovány v párech. Šampon na vlasy

Využití a produktivita

Křepelky čínské jsou komerční ptáci chovaní na maso a vejce. Jejich produkce vajec je obvykle vysoká a vejce jsou velmi chutná a výživná. Kromě toho se křepelčí maso a vejce používají také v tradiční asijské kuchyni.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button