CHILDCAREZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Co nejíst při kojení – 6 potravin, kterým se vyhnout

Co nejíst při kojení? Kojení je pro novorozence velmi důležité, protože mateřské mléko mu poskytuje všechny potřebné živiny a protilátky, které potřebuje pro svůj růst a vývoj. Protože mateřské mléko je hlavním zdrojem výživy dítěte, je důležité, aby matka věnovala pozornost tomu, co konzumuje, protože některé potraviny mohou negativně ovlivnit kvalitu mléka a zdraví dítěte. V následujícím článku se podíváme na potraviny, kterým byste se měli při kojení vyhnout.

 

Co nejíst při kojení

 

Co nejíst při kojení

 

Je důležité, aby matky při kojení dodržovaly zdravou stravu a vyhýbaly se potravinám, které mohou negativně ovlivnit kvalitu mléka a zdraví dítěte. Pokud máte jakékoli obavy nebo otázky týkající se stravy při kojení, poraďte se se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.

Alkohol

 

Alkohol

 

Pokud se rozhodnete pít alkoholické nápoje, měla byste před kojením počkat alespoň dvě hodiny. Tím zajistíte, že se alkohol z vašeho těla dostatečně vstřebá a neovlivní kvalitu mléka. Pokud máte pocit, že jste požila velké množství alkoholu, měla byste vynechat kojení a používat odstříkané mléko nebo kojeneckou výživu.

 

Kofein – Co nejíst při kojení

 

Kofein - Co nejíst při kojení

 

Kofein může mít negativní vliv na spánek vašeho dítěte, proto byste měli omezit konzumaci kávy, čaje a dalších nápojů obsahujících kofein. Doporučuje se, aby matky nepřejídaly 300 mg kofeinu denně, což odpovídá asi 2 až 3 šálkům kávy.

 

Ryby s vysokým obsahem rtuti

 

Ryby s vysokým obsahem rtuti, jako jsou tuňák, mečoun a makrela, by se měly při kojení omezit nebo zcela vynechat. Rtuť může přecházet do mateřského mléka a může negativně ovlivnit vývoj mozku a nervového systému dítěte. Banánová maska na vlasy: získejte lesklé vlasy

 

Alergizující potraviny – Co nejíst při kojení

 

Alergizující potraviny - Co nejíst při kojení

 

Pokud má vaše dítě alergii na některé potraviny, měli byste se konzumaci těchto potravin vyhnout. Alergeny se totiž mohou nacházet i v mateřském mléce. Některé z nejčastějších potravin, které mohou u dětí vyvolat alergii. Jedná se o mléčné výrobky, vejce, arašídy, stromové ořechy, sóju a pšenici. Pokud máte podezření, že vaše dítě trpí alergií na některou z těchto potravin. Je důležité poradit se s lékařem a případně podstoupit test na alergii. Kdy koupit první boty pro dítě

 

Velmi pikantní a silně ochucené pokrmy

 

Velmi pikantní a silně ochucené pokrmy

Potraviny s vysokým obsahem koření a silných přísad mohou způsobovat nevolnost a pálení žáhy. Což může být pro dítě nepříjemné a ovlivnit jeho chuť k jídlu. Proto se doporučuje, aby matky při kojení konzumovaly méně kořeněných a silně ochucených potravin.

 

Potraviny s vysokým obsahem cukru – Co nejíst při kojení

 

Potraviny s vysokým obsahem cukru mohou způsobit rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a následný pokles, což může ovlivnit chuť k jídlu a chování dítěte. Častá konzumace potravin s vysokým obsahem cukru navíc může v budoucnu zvýšit riziko obezity a cukrovky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button