ZDRAVÍ A VÝŽIVAŽivotní styl

Proč špatně spím ? 10 hlavních příčin špatného spánku

Proč špatně spím ? Cítíte se ráno ospalí, unavení, jako byste pracovali celou noc? Nejste sami. Mnoho lidí trpí nedostatkem spánku. I když se snažíte chodit spát brzy, existuje několik důvodů, proč nemůžete klidně spát. Možná vás překvapí těchto deset častých důvodů, proč špatně spíte:

 

Proč špatně spím Top 10 důvodů

Noční občerstvení

 

Pozdní noční občerstvení špatný spánek

Jídlo a pití příliš blízko před spaním může způsobit pálení žáhy a potřebu jít v noci na toaletu. Dbejte na to, abyste si dali zdravou večeři a nejedli ji v noci!V ideálním případě byste neměli jíst po 18:00!

Proč špatně spím ? Úzkost 

Starosti z pracovního dne, které vám nedají spát? Přemýšlení v posteli vám způsobí jen větší úzkost! Čtení knih v pozdních hodinách také není zdravé. Pokud jste unavení, nepřepínejte se, nemyslete na různé konflikty a jednoduše si lehněte. Účesy pro řídké vlasy.

Teplota

Pokud je vám příliš horko nebo zima, pravděpodobně se uprostřed noci probudíte. Před spaním si pomocí termostatu a přikrývky nastavte ideální teplotu, abyste mohli klidně spát celou noc.

Elektronika

 

Elektronika špatně spí

Příliš mnoho podnětů (a umělého světla) před spaním může velmi ztížit usínání. Nenechávejte večer rozsvícené světlo. Omezte elektroniku, jako jsou mobilní telefony, notebooky… Ideální je, pokud spíte v místnosti bez těchto elektrických spotřebičů.

Proč špatně spím – Alkohol

Dát si před spaním skleničku na dobrou noc může znít lákavě, ale i když se po ní cítíte ospalí, narušuje váš spánek. Chcete-li se probudit méně ospalí, vynechejte alkohol. Jak přestat pít alkohol : 14 účinných tipů.

Kofein

Káva, čaj a energetické nápoje mohou být vaším ranním budíkem, ale jejich popíjení příliš pozdě odpoledne nebo dokonce večer může narušit váš spánek.

Spánkový režim

Vytvořte si plán a držte se ho. Usínání a probouzení každý den v jinou dobu zastaví přirozený spánkový rytmus vašeho těla. Takže je ještě těžší si pořádně odpočinout.

 

Proč špatně spím – Cvičení

Nelze popřít, že pocení je pro zdravý životní styl nezbytné. Zvýšená tepová frekvence těsně před spaním bohužel ztěžuje usínání, proto raději zvolte ranní cvičení.

Umělé světlo

 

Umělé světlo, proč špatně spím

Světlo určuje přirozený spánkový režim vašeho těla, takže vypněte noční lampičku a zjistíte, že usínáte mnohem rychleji.

Proč špatně spím – Spánková apnoe

 Proč špatně spím?  Vyhledání léčby výrazně zlepší váš spánek!

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button