DOBRÉ RADY PRO VAŘENÍRecepty

Jak dlouho vařit kukuřici – způsoby vaření

Jak dlouho vařit kukuřici? Kukuřice je oblíbená zelenina, která se často podává jako příloha nebo se jí samotná. Pokud však není správně uvařená, může být tvrdá a nepříjemná k jídlu. Proto je důležité znát správnou dobu vaření kukuřice, abyste dosáhli dokonalé chuti a konzistence. V následujícím článku vám poskytnu jednoduchý návod na dobu vaření kukuřice, abyste mohli tento oblíbený pokrm bez problémů připravit.

 

Příprava kukuřice před vařením

 

Příprava kukuřice před vařením

 

Před samotným vařením kukuřice je třeba provést několik přípravných kroků. Z kukuřice odstraňte vnější listy a odřízněte stonek. Jak dlouho vařit kukuřici. Poté kukuřici opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili veškeré nečistoty. Během přípravy si můžete připravit hrnec s vodou, ve které se bude kukuřice vařit.

 

Doba vaření čerstvé kukuřice – Jak dlouho vařit kukuřici?

 

 

Pokud máte čerstvou kukuřici, doba vaření závisí na její zralosti. Červená kukuřice se obecně vaří rychleji než bílá. Zde je uvedena doporučená doba vaření čerstvé kukuřice:

 

– Bílá kukuřice: Vařte ji 6 až 8 minut.

– Červená kukuřice: Vařte ji 4 až 6 minut.

 

Doba vaření mražené kukuřice

 

Doba vaření mražené kukuřice

 

Pokud používáte mraženou kukuřici, může se doba vaření lišit od doby vaření čerstvé kukuřice. Pro mraženou kukuřici platí následující doporučené doby vaření:

 

 

Jak zjistit, zda je kukuřice uvařená

 

Jak zjistit, zda je kukuřice uvařená

 

Jak dlouho vařit kukuřici? Zda je kukuřice dostatečně uvařená a připravená ke konzumaci, můžete zjistit několika jednoduchými způsoby:

 

1. Vidlicový test. Pokud vidlička pronikne do zrna bez většího odporu a kukuřice je měkká, je pravděpodobně uvařená.

 

2. Test jádra. Pokud je zrno měkké a snadno se žvýká, je kukuřice hotová. Pokud je zrno tvrdé nebo nepříjemné k jídlu, nechte ho ještě několik minut povařit. Jak vařit kukuřici – 6 způsobů vaření kukuřice

 

3. Vizuální test. Pokud se listy snadno oddělují a kukuřice má intenzivní žlutou barvu (nebo barvu v závislosti na druhu kukuřice), je pravděpodobné, že je uvařená. Pokud se listy špatně oddělují a kukuřice vypadá nezralá, je třeba ji vařit ještě déle.

 

Doba vaření v tlakovém hrnci – Jak dlouho vařit kukuřici

 

Doba vaření v tlakovém hrnci - Jak dlouho vařit kukuřici

 

Pokud máte tlakový hrnec, můžete k přípravě kukuřice využít jeho rychlé vaření. V tomto případě se doba vaření liší od běžného vaření. V tlakovém hrnci můžete kukuřici přivést k varu a vařit ji 2 až 4 minuty.

 

Správné skladování vařené kukuřice

 

Po uvaření kukuřice je důležité ji správně skladovat, aby zůstala čerstvá a chutná. Pokud máte v plánu kukuřici ihned sníst, vyjměte ji z hrnce a nechte ji trochu vychladnout. Pak ji můžete podávat s máslem, solí a dalšími přísadami podle chuti.

 

Pokud nemáte v plánu kukuřici ihned spotřebovat, můžete ji uskladnit v chladničce. Kukuřici zbavte klasu, zabalte ji a uložte do neprůhledné nádoby nebo nádoby s průhledným víkem. Uchovávejte ji v chladničce a spotřebujte ji  za 1 až 2 dny. Po uplynutí této doby ztrácí kukuřice svou čerstvost a chuť.

 

Tipy a triky pro vaření kukuřice – Jak dlouho vařit kukuřici?

 

  •  Chcete-li obohatit chuť kukuřice, můžete ji uvařit v osolené vodě nebo do vody přidat několik lžic cukru.
  • Pokud chcete zkrátit dobu vaření kukuřice, můžete ji nejprve nastrouhat a poté uvařit. Strouhanka se uvaří rychleji a kukuřice bude mít jemnější konzistenci.
  • Pokud máte rádi grilovanou kukuřici, můžete ji vařit kratší dobu (3 až 5 minut) a poté ji na několik minut položit na gril, aby získala dobrou grilovanou chuť.

 

Závěr

 

Vaření kukuřice je jednoduchý proces, který vyžaduje správný čas pro dosažení dokonalé chuti a konzistence. Díky těmto jednoduchým tipům a průvodci dobou vaření kukuřice byste měli být schopni připravit lahodnou kukuřici bez problémů. Nezapomeňte dodržet doporučené časy a vyzkoušejte kukuřici, abyste zjistili její správnou konzistenci. Nyní si můžete vychutnat čerstvou a křupavou kukuřici, kdykoli budete chtít.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button