ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Jak otěhotnět – 7 tipů, jak otěhotnět rychleji

Jak otěhotnět – 7 tipů, jak otěhotnět rychleji. Přestože matka příroda má vliv na načasování, existuje několik věcí, které můžete udělat – nebo naopak neudělat – abyste zvýšila své šance na co nejrychlejší otěhotnění. Přečtěte si sedm odborníky schválených tipů pro otěhotnění

 

1. Jak otěhotnět

 

Jak otěhotnět

 

Než se začnete oficiálně snažit, absolvujte preventivní prohlídku. Jak otěhotnět. Zeptejte se svého lékaře na prenatální vitamíny obsahující kyselinu listovou, která pomáhá chránit před některými vrozenými vadami, jako je rozštěp páteře. Kyselina listová působí v raných fázích těhotenství, proto je důležité zajistit si dostatečný příjem kyseliny listové ještě před otěhotněním. Co dělat s řídnoucími vlasy během menopauzy.

 

Než se začnete snažit, proveďte tento cyklus. Pokud máte nějaké základní zdravotní problémy, musíte je dostat pod kontrolu, než budete moci bezpečně otěhotnět.

 

2. Poznejte svůj cyklus.

 

Poznejte svůj cyklus

 

Kolik toho víte o svém menstruačním cyklu? Správné pochopení vám pomůže zjistit, kdy jste nejplodnější. Ovulace je nejvhodnější dobou k otěhotnění. Je čas zaměřit se na sex.

 

Pomáhá uvědomit si příznaky ovulace, například změnu cervikálního hlenu. Ta se obvykle stává řídkou a kluzkou, když jste nejplodnější. U některých žen se může vyskytnout i jednostranná bolest.

 

Sady pro předpověď ovulace vám také mohou pomoci předpovědět nejlepší čas k otěhotnění. Nejenže vám pomohou zajistit ovulaci, pokud máte zřídkavý pohlavní styk, ale také vám řeknou, kdy ho máte mít, abyste zvýšila své šance na otěhotnění.

 

Funguje to takto: Za první den menstruace se považuje první den. „Začněte s testováním devátý den a pokračujte, dokud nebudete mít pozitivní výsledek. Mnoho žen má však delší nebo kratší cykly, takže široká škála vám pomůže získat jistotu.

 

Co když používáte antikoncepci? Musíte s pokusem o otěhotnění nějakou dobu počkat? Ne. Před lety platilo, že po vysazení antikoncepce je třeba počkat určitou dobu, než se pokusíte otěhotnět, ale to už neplatí. Jakmile antikoncepci vysadíte, můžete se začít snažit o početí. Jediné, co je třeba mít na paměti, je, že můžete otěhotnět ještě před menstruací, takže sledování ovulace může být obtížné a může být obtížnější zjistit datum porodu. Z tohoto důvodu se někteří lidé mohou cítit lépe, když počkají, až sami dostanou jednu menstruaci.

 

3. Nezabývejte se nejlepšími polohami pro otěhotnění. – Jak otěhotnět

 

Nezabývejte se nejlepšími polohami pro otěhotnění - Jak otěhotnět

 

Mýtů o nejlepších polohách pro otěhotnění je mnoho, ale jsou to jen mýty – mýty. Ve skutečnosti neexistuje žádný vědecký důkaz, že misionářská poloha je lepší než poloha v bdělém stavu, pokud jde o maximální šance ženy na početí dítěte.

 

„Velmi vzácně se děložní čípek ženy nachází v neobvyklé poloze, kdy mohou být důležité určité polohy. Některé polohy, které se vymykají gravitaci, jako například poloha vsedě nebo ve stoje během pohlavního styku, však mohou bránit spermiím v cestě proti proudu. Je to otázka gravitace a nechcete, aby vám všechna semena utekla – a semena jsou rychlá zvířátka.

 

4. Zůstaňte v posteli ihned po pohlavním styku.

 

Zůstaňte v posteli hned po pohlavním styku

 

Pravděpodobně jste to už někdy slyšeli – po sexu si lehněte do postele s nohama ve vzduchu, abyste zvýšili své šance na otěhotnění. Verdikt? Není to (zcela) pravda.

 

Dobrá rada je, abyste si po pohlavním styku na 10 až 15 minut lehli do postele, ale nemusíte mít nohy ve vzduchu. Když dáte nohy do vzduchu, pánev se nepohybuje. Během této doby nechoďte na toaletu. Pokud počkáte 10 až 15 minut, spermie, které se dostanou do děložního hrdla, budou v děložním hrdle.

 

5. Nepřehánějte to. – Jak otěhotnět

 

Nepřehánějte to - Jak otěhotnět

 

Každodenní sex, a to i během ovulace, nemusí nutně zvýšit vaše šance na otěhotnění. Obecně platí, že každá druhá noc v době ovulace pomáhá zvýšit šance na otěhotnění. Spermie mohou ve vašem těle žít až 5 dní. Nejlepším doporučením je mít pravidelný sex – když máte ovulaci, i když ji nemáte.

 

Pokud jde o spermie, nošení přiléhavého oblečení může negativně ovlivnit počet spermií. Problémem může být i pobyt ve vířivce nebo vířivce. Zvyklosti vašeho muže v oblasti mobilních telefonů mohou také vyžadovat určitou změnu. Studie ukázala, že muži, kteří používali hands-free zařízení s mobilním telefonem a drželi telefon v blízkosti varlat, měli horší kvalitu spermií.

 

6. Zbavte se stresu jakýmkoli způsobem.

 

  Zbavte se stresu jakýmkoli způsobem.

 

Snažte se nestresovat založením rodiny. Když vám to někdo řekne, můžete obrátit oči v sloup: Uvolněte se a ovulace přijde, ale stres může skutečně narušit ovulaci. Čím více se uvolníte, tím lépe!

 

Cokoli, co vám pomůže zbavit se stresu, je v pořádku, pokud je to zdravé. Existují důkazy, že akupunktura může pomoci snížit stres a zvýšit šance na otěhotnění. A přestože pití nadměrného množství alkoholu při snaze otěhotnět není rozumné, sklenka vína neuškodí.

 

7. Žijte zdravě. – Jak otěhotnět

 

Žít zdravě. - Jak otěhotnět

 

Cvičení je zdravý návyk – zejména pokud vám pomáhá udržet si ideální hmotnost. Stejně jako u všeho ostatního však platí, že dobrého je příliš mnoho. Příliš mnoho cvičení může způsobit, že nebudete mít ovulaci.

 

Co je příliš mnoho? U různých žen to může být různé. Pokud cvičíte intenzivně a přesto pravidelně dostáváte menstruaci, není pravděpodobně problém ve vašem cvičebním režimu. Menstruace není to první, co se vám může stát, pokud cvičíte příliš intenzivně. První věc, která se stane, je, že budete mít kratší druhou polovinu cyklu. Menstruaci byste měla dostat 14 dní po ovulaci, ale příliš mnoho cvičení může tuto fázi zkrátit. To by byl první signál, že je třeba omezit svůj fitness režim. Jako nejlepší způsob, jak to s jistotou zjistit, doporučuje sledovat, za jak dlouho po ovulaci dostanete menstruaci.

 

Nejlepším způsobem, jak zvýšit své šance na otěhotnění a zároveň získat zdraví prospěšné účinky pravidelného cvičení, je věnovat se středně intenzivnímu cvičení – například rychlé chůzi – po dobu dvou a půl hodiny týdně (nebo alespoň 30 minut pět dní v týdnu). Nejsilnější přírodní testosteron – 5 způsobů, jak ho získat.

 

Přestaňte kouřit, abyste zvýšili své šance na otěhotnění. Kromě všech ostatních negativních účinků kouření na zdraví tento zlozvyk také snižuje plodnost. Ovlivňuje hladinu estrogenu a ovulaci.

 

A nedělejte si příliš velké starosti s denním plánovačem. Osmdesát pět procent žen otěhotní do jednoho roku po pokusu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button