LIDSKÉ TĚLOZdraví

Příznaky špatné funkce ledvin – 10 příznaků

Příznaky špatně fungujících ledvin. Přestože jediným způsobem, jak s jistotou zjistit, zda máte onemocnění ledvin, je podstoupit testy, zde je 10 možných příznaků, které mohou svědčit o tom, že máte onemocnění ledvin. Pokud jste ohroženi onemocněním ledvin kvůli vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, selhání ledvin v rodině nebo pokud je vám více než 60 let, je důležité nechat se každoročně vyšetřit na onemocnění ledvin. Nezapomeňte se svému lékaři zmínit o všech příznacích, které se u vás objevují.

 

Příznaky špatně fungujících ledvin

 

Příznaky špatně fungujících ledvin

 

Jste více unavení, máte méně energie nebo se hůře soustředíte. Závažné snížení funkce ledvin může vést k hromadění toxinů a nečistot v krvi. Příznaky špatně fungujících ledvin. Lidé se pak mohou cítit unavení, slabí a mohou mít problémy se soustředěním. Další komplikací onemocnění ledvin je anémie, která může způsobovat slabost a únavu.

 

Máte problémy se spánkem

 

Máte problémy se spánkem

 

Pokud ledviny nefiltrují správně, toxiny zůstávají v krvi, místo aby odcházely z těla močí. To může způsobit potíže se spánkem. Příznaky špatně fungujících ledvin. Existuje také souvislost mezi obezitou a chronickým onemocněním ledvin a spánková apnoe je u lidí s chronickým onemocněním ledvin častější než v běžné populaci.

 

Máte suchou a svědivou pokožku

 

Máte suchou a svědivou pokožku

Zdravé ledviny plní mnoho důležitých úkolů. Odstraňují z těla odpadní látky a přebytečné tekutiny, pomáhají vytvářet červené krvinky, pomáhají udržovat silné kosti a udržují správné množství minerálů v krvi. Suchá a svědivá kůže může být příznakem minerální a kostní choroby, která často doprovází pokročilé onemocnění ledvin, kdy ledviny již nejsou schopny udržovat správnou rovnováhu minerálů a živin v krvi.

 

Cítíte potřebu častěji močit.

 

Cítíte potřebu častěji močit.

Pokud cítíte potřebu častěji močit, zejména v noci, může to být příznakem onemocnění ledvin. Při poškození ledvinových filtrů může dojít ke zvýšenému nucení na močení. Příznaky špatně fungujících ledvin. Někdy může být také příznakem močové infekce nebo zvětšené prostaty u mužů. Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu.

 

V moči vidíte krev

 

V moči vidíte krev

Zdravé ledviny normálně zadržují krevní buňky v těle, když filtrují odpadní látky z krve a vytvářejí moč, ale když jsou ledvinové filtry poškozené, mohou tyto krevní buňky začít „unikat“ do moči. Krev v moči může signalizovat nejen onemocnění ledvin, ale také nádory, ledvinové kameny nebo infekci.

 

Moč je zpěněná – příznaky špatné funkce ledvin

 

Moč je zpěněná - příznaky špatné funkce ledvin

Nadměrné bublinky v moči – zejména ty, které vyžadují několikanásobné spláchnutí, než zmizí – ukazují na přítomnost bílkovin v moči. Tato pěna může vypadat jako pěna, kterou vidíte při míchání vajec, protože běžná bílkovina obsažená v moči, albumin, je stejná jako bílkovina obsažená ve vejcích.

 

Máte přetrvávající otoky kolem očí – Příznaky špatné funkce ledvin

 

Máte přetrvávající otoky kolem očí - Příznaky špatné funkce ledvin

Bílkoviny v moči jsou časným příznakem poškození ledvinových filtrů, které umožňují únik bílkovin do moči. Tento otok kolem očí může být způsoben tím, že ledviny uvolňují velké množství bílkovin do moči, místo aby je zadržovaly v těle. Rostliny do kuchyně : 8 nejlepších rostlin do kuchyně.

 

Máte oteklé kotníky a chodidla

 

Máte oteklé kotníky a chodidla

Snížená funkce ledvin může vést k zadržování sodíku, což způsobuje otoky nohou a kotníků. Otoky dolních končetin mohou být také příznakem onemocnění srdce, jater a chronických problémů s žilami na nohou.

 

Máte slabou chuť k jídlu – Příznaky špatně fungujících ledvin

 

Máte slabou chuť k jídlu - Příznaky špatně fungujících ledvin

Jedná se o velmi obecný příznak, ale jednou z příčin může být hromadění toxinů v důsledku snížené funkce ledvin. Kolik vlasů denně ztrácíme?

 

Máte křeče ve svalech

 

Máte křeče ve svalech

Nerovnováha elektrolytů může být důsledkem zhoršené funkce ledvin. Například nízká hladina vápníku a nedostatečně kontrolovaný fosfor mohou přispívat ke svalovým křečím.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button