ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Co je dobré na otoky – 10 způsobů léčby otoků nohou

Co je dobré na otoky? 10 domácích prostředků na oteklé nohy. Nebolestivé otoky nohou nebo kotníků jsou běžné a mohou mít různé příčiny. Mezi příčiny oteklých nohou mohou patřit:

 • příliš dlouhé stání na nohou
 • špatně padnoucí obuv
 • Těhotenství
 • faktory životního stylu
 • některé zdravotní problémy

 

Co je dobré na otoky

 

Co je dobré na otoky

Hromadění tekutiny v tkáních se nazývá edém. Co je dobré na otoky. Přestože otok obvykle ustoupí sám, existují některé domácí prostředky, které mohou otok rychleji zmírnit a zvýšit vaše pohodlí. Zde je 10 doporučení, která můžete vyzkoušet.

 

1. Vypijte denně 8 až 10 sklenic vody

 

Vypijte 8 až 10 sklenic vody denně.

Ačkoli se to může zdát neintuitivní, dostatek tekutin ve skutečnosti pomáhá snižovat otoky. Pokud vaše tělo není dostatečně hydratované, zadržuje tekutiny, které by mělo. To přispívá ke vzniku otoků.

 

2. Koupit kompresní ponožky

 

Koupit kompresní ponožky

Kompresní ponožky najdete v lékárně nebo si je můžete koupit také online. Začněte s kompresními ponožkami, které mají 12 až 15 mm nebo 15 až 20 mm rtuti.

 

Ponožky se vyrábějí v různých gramážích a kompresích, takže je možná nejlepší začít s lehčími ponožkami a pak najít druh, který poskytuje největší úlevu. Pivo na vlasy.

 

3. Namočte se na 15 až 20 minut do chladné koupele s epsomskou solí.

 

Namočte se na 15 až 20 minut do chladné koupele s epsomskou solí.

Epsomská sůl (síran hořečnatý) může pomoci nejen při bolestech svalů. Může také snížit otok a zánět. Teorie říká, že epsomská sůl odvádí toxiny a zvyšuje uvolnění.

 

Jen se ujistěte, že máte epsomskou sůl označenou štítkem USP. To znamená, že splňuje normy stanovené Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a je bezpečné jej používat.

 

4. Zvedněte nohy, nejlépe nad srdce – Co je dobré na otoky

 

Zvedněte nohy, nejlépe nad srdce - Co je dobré na otoky

Během spánku si podložte nohy polštáři, polštáři nebo dokonce věcmi, jako jsou telefonní seznamy. Pokud se snažíte snížit otoky nohou během těhotenství, zkuste si několikrát denně zvedat nohy. Snažte se cvičit přibližně 20 minut v kuse.

Snažte se vyhýbat dlouhému stání a pokud můžete, zůstaňte sedět.

 

5. Pohyb! – Co je dobré na otoky

 

Pohyb! - Co je dobré na otoky

Pokud dlouho sedíte nebo stojíte na jednom místě (například v práci), může to vést k otokům nohou. Snažte se každou hodinu trochu hýbat, i kdyby to měla být jen procházka do odpočívárny, procházka kolem bloku během oběda, ohýbání kolen a kotníků nebo okruh kolem kanceláře. Citáty o lásce 125 nejkrásnějších citátů od zamilovaných.

 

6. Některým lidem mohou pomoci doplňky stravy s hořčíkem.

 

Některým lidem mohou pomoci doplňky stravy s hořčíkem.

Pokud zadržujete vodu, můžete mít nedostatek hořčíku. Pomoci může konzumace potravin s vysokým obsahem hořčíku. Potraviny bohaté na hořčík, které můžete přidat do svého jídelníčku, zahrnují:

 • mandle
 • tofu
 • kešu ořechy
 • Špenát
 • hořká čokoláda
 • brokolice
 • Avokádo

Užívání 200 až 400 miligramů hořčíku denně může pomoci při otocích. Před užíváním jakéhokoli doplňku se však poraďte se svým lékařem. Doplňky hořčíku nejsou vhodné pro každého, zejména pokud máte onemocnění ledvin nebo srdce.

 

7. Proveďte změny ve stravování – Co je dobré na otoky

 

Proveďte změny ve stravování - Co je dobré na otoky

Snížení příjmu sodíku může pomoci snížit otoky v těle, včetně otoků nohou. Co je dobré na otoky. Vybírejte si oblíbené potraviny s nízkým obsahem sodíku a snažte se jídla nesolit.

 

8. Pokud máte nadváhu, zhubněte

 

Pokud máte nadváhu, zhubněte

Nadváha může způsobit snížení krevního oběhu, což vede k otokům dolních končetin. Může také vést k nadměrnému namáhání nohou, což způsobuje bolest při chůzi. To může mít za následek více sedavého zaměstnání – což může také způsobit hromadění tekutiny v chodidlech.

 

Snížení hmotnosti může pomoci zmírnit zátěž nohou a případně také snížit jejich otoky. Poraďte se se svým lékařem, zda potřebujete zhubnout, a poraďte se o zdravých způsobech, jak toho dosáhnout.

 

9. Masáž nohou

 

Masáž nohou

Masáž může být skvělým lékem na oteklé nohy a může také podpořit relaxaci. Masírujte (nebo někoho pověřte masáží!) chodidla směrem k srdci pevnými tahy a mírným tlakem. To může pomoci odvést tekutinu z oblasti a snížit otok. Kdy sázet jahody?

 

10. Zvyšte příjem potravin bohatých na draslík

 

Zvyšte příjem potravin bohatých na draslík

Nedostatek draslíku může přispívat k vysokému krevnímu tlaku a zadržování vody v těle. Co je dobré na otoky. Pokud nemáte žádná dietní omezení, zvažte konzumaci potravin obsahujících draslík. Mezi potraviny bohaté na draslík patří:

 • sladké brambory
 • bílé fazole
 • banány
 • losos
 • pistácie
 • kuře

Zkuste místo limonády pít pomerančový džus nebo nízkotučné mléko. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, zejména problémy s ledvinami, poraďte se s lékařem před přidáním velkého množství draslíku do stravy.

 

Kdy navštívit lékaře

Každý člověk je jiný. V závislosti na příčině otoku nemusí být některé z těchto prostředků účinné vždy a pro každého. Pokud některý z nich nefunguje, zkuste jiný nebo použijte jeden v kombinaci s jiným.

 

Pokud žádný z těchto domácích prostředků nezmírní oteklé nohy nebo pokud zaznamenáte jiné příznaky, které oteklé nohy provázejí, navštivte lékaře. Co je dobré na otoky. Kde hledat lanýže.

 

Pokud jste těhotná, poraďte se se svým lékařem, než začnete užívat jakékoli doplňky stravy nebo než zvýšíte svou aktivitu. Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte nějaké léky, poraďte se před přidáním doplňku se svým lékařem. Dokonce i přírodní doplňky a vitamíny mohou ovlivňovat léky, proto je vždy dobré se nejprve poradit.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button