Zdraví

Kdy je nejlepší provést těhotenský test

Kdy je nejlepší provést těhotenský test.  Rozhodnutí, kdy si udělat těhotenský test, může být pro mnoho žen velkým zdrojem úzkosti. Někdy je stres způsoben touhou být těhotná. Někdy je to proto, že nechcete být.

Ať už doufáte v negativní nebo pozitivní výsledek, může se zdát, že včasné provedení testu je dobrý způsob, jak ihned zjistit, zda jste těhotná. Včasné testování může bohužel poskytnout negativní výsledek, i když jste těhotná.

 

Kdy je nejlepší provést těhotenský test

 

Kdy je nejlepší provést těhotenský test

 

Je důležité provést test ve správný čas, abyste maximalizovali své šance na získání přesného výsledku. Zjistěte, kdy je nejvhodnější provést těhotenský test, abyste získali co nejpřesnější výsledek, a také rizika spojená s příliš časným testováním. Kdy je nejlepší čas otěhotnět – nejlepší věk

 

Jak brzy si můžete udělat těhotenský test?

 

Jak brzy si můžete udělat těhotenský test

Těhotenský test si nejlépe udělejte po skončení menstruace. Vyhnete se tak falešným negativním výsledkům. Nejprve byste si měla udělat test jeden den po očekávaném začátku menstruace. Mějte na paměti, že čím dříve si test uděláte, tím větší je pravděpodobnost falešně negativního výsledku, i když jste těhotná. Pokud si ještě nevedete kalendář plodnosti, je správné načasování těhotenského testu dobrým důvodem, proč si ho začít vést.

 

Pokud jsou vaše cykly nepravidelné nebo si je nezaznamenáváte, neprovádějte test, dokud nemáte nejdelší menstruační cyklus, který obvykle míváte. Pokud se například váš cyklus pohybuje v rozmezí 30 až 36 dní, je nejvhodnější doba pro provedení testu 37 dní. den nebo později.

 

Ještě je třeba zvážit, zda vůbec víte, zda se vaše menstruace opozdí. Z každých 100 lidí 10 až 20 nezíská pozitivní výsledek těhotenského testu v den, o kterém si myslí, že je těsně po vynechání menstruace, i když jsou těhotné.

 

Testy označené pro včasnou detekci těhotenství mohou být schopny odhalit těhotenství několik dní před očekávanou menstruací. Nejpřesnější výsledky však přicházejí po zpoždění menstruace.

 

Nejlepší denní doba pro provedení těhotenského testu

 

Nejlepší denní doba pro provedení těhotenského testu

Do jisté míry záleží na denní době, kdy si těhotenský test děláte. Přesný výsledek testu získáte spíše ráno. To platí zejména v případě, že vaše menstruace ještě nemá zpoždění nebo se opozdila jen o několik dní.

Domácí těhotenské testy fungují na základě detekce hormonu lidského choriového gonadotropinu v moči. Pokud v noci nevstáváte často k močení (nebo během noci nepijete vodu), je vaše moč po prvním probuzení koncentrovanější. To obvykle znamená, že množství choriového gonadotropinu je o něco vyšší a je pravděpodobnější, že v případě těhotenství dostanete pozitivní výsledek.

Těhotenský test si však můžete udělat i uprostřed dne nebo dokonce večer. Pravděpodobnost falešně negativního výsledku je vyšší, zejména pokud nemáte tak pozdní menstruaci a pokud jste pila hodně vody a vaše moč je zředěná. Sex v těhotenství – Jak na sex v těhotenství

Provedení těhotenského testu na příznaky

 

Provedení těhotenského testu na příznaky

Možná se rozhodnete provést těhotenský test, protože máte příznaky časného těhotenství. Mějte však na paměti, že stejné hormony, které způsobují příznaky podobné těhotenství, jsou přítomny každý měsíc mezi ovulací a menstruací. Mnoho příznaků podobných těhotenství může mít jiné příčiny, například nachlazení, chřipku nebo dokonce několik nocí špatného spánku.

Časné příznaky těhotenství

 

V závislosti na tom, zda je pozitivní těhotenský test dobrou nebo špatnou zprávou, vás tyto příznaky mohou naplnit strachem nebo vzrušením. Ale tady je dobrá (nebo špatná) zpráva: těhotenské příznaky neznamenají, že jste těhotná. Ve skutečnosti se můžete cítit těhotná a nebýt těhotná, nebo se necítit těhotná, i když jste ve skutečnosti v očekávání.

Jak fungují těhotenské testy?

 

Jak fungují těhotenské testy

Znalost toho, jak těhotenské testy fungují, vám pomůže pochopit, kdy si je máte nechat udělat. Těhotenské testy zprostředkovávají reakci moči s kouskem papíru, který dokáže zjistit přítomnost choriového gonadotropinu. Výsledky se obvykle zobrazují jako jedna nebo dvě čárky nebo znaménko plus nebo minus.

 

Domácí těhotenský test nemůže změřit přesné množství těhotenského hormonu v moči. Dokáže však zjistit, zda je přítomno minimální množství. Jak poznám, že jsem těhotná – Příznaky těhotenství

Negativní výsledek těhotenského testu neznamená, že vaše moč neobsahuje těhotenský hormon (hCG). Znamená to jen, že neobsahuje dostatečné množství, aby vyvolalo pozitivní výsledek.

 

Jak přesné jsou těhotenské testy?

 

Jak přesné jsou těhotenské testy

Pokud si pozorně přečtete návod, většina testů slibuje 99% přesnost v den vynechání menstruace – ne však u časných výsledků. Pokud očekáváte menstruaci ve středu, je čtvrtek dnem, kdy ji můžete vynechat. Testy bývají přesnější po vynechání menses. Stejně tak může být první ranní moč koncentrovanější a přesněji odhalit hCG. Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat

Proměnné ovlivňující přesnost

Mějte na paměti, že přesnost testu může záviset na několika proměnných. Patří mezi ně:

  • Kdy si udělat test během cyklu
  • načasování ovulace
  • Jak důsledně dodržujete pokyny
  • denní dobu, kdy testujete
  • Účinnost včasného testování

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button