Zdraví

Rizikové těhotenství – 10 věcí, na které si dát pozor

Rizikové těhotenství – 10 věcí, na které si dát pozor. Když se žena dozví, že je těhotná, může to být období velké radosti, vzrušení a očekávání. Může to však být také období úzkosti, stresu a obav, pokud je těhotenství považováno za rizikové. Rizikové těhotenství naznačuje, že je třeba věnovat zvýšenou péči tomu, aby těhotenství a porod byly zdravé a úspěšné.

 

Rizikové těhotenství

 

Existuje mnoho důvodů, proč lze těhotenství považovat za rizikové. Mezi nejčastější patří:

Pokročilý věk matky – Rizikové těhotenství

 

Pokročilý věk matky - Rizikové těhotenství

 

Těhotné ženy starší 35 let mají vyšší riziko těhotenské cukrovky, preeklampsie a nitroděložního omezení růstu. Jak poznám, že jsem těhotná – Příznaky těhotenství

Předchozí zdravotní potíže

 

Předchozí zdravotní potíže

 

Zdraví ženy hraje v těhotenství velkou roli. U osob s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, plicními, ledvinovými nebo srdečními problémy, autoimunitními nebo sexuálně přenosnými chorobami je vyšší riziko potratu nebo jiných komplikací.

Souběžné zdravotní potíže

Stavy, které se vyskytují během těhotenství, jako je preeklampsie (vysoký krevní tlak) nebo těhotenská cukrovka, mohou být pro těhotnou ženu nebo její plod nebezpečné nebo dokonce smrtelné, pokud nejsou léčeny lékařsky.

Problémy spojené s těhotenstvím

Některé infekce, zkrácený děložní čípek nebo předchozí předčasný porod mohou těhotnou ženu a její plod vystavit riziku předčasného porodu. Vypadávání vlasů: 3 jednoduché domácí přípravky proti řídnutí vlasů

Vícečetné těhotenství – Rizikové těhotenství

 

U vícerčat (např. dvojčat, trojčat atd.) se také zvyšuje riziko předčasného porodu, těhotenské cukrovky a vysokého krevního tlaku.

Placenta previa

 

Placenta previa je další problém související s těhotenstvím, který může ženu během těhotenství a porodu ohrozit. Tento stav způsobuje nadměrné krvácení, zejména pokud má žena kontrakce. V takovém případě mohou lékaři naplánovat císařský řez, aby minimalizovali riziko krvácení pro matku a dítě.

Deprese

 

Deprese u těhotných žen může vést k předčasnému porodu, nízké porodní hmotnosti a vyššímu výskytu císařského řezu. Co potřebuje novorozenec – kontrolní seznam

Poruchy krve

 

Krevní poruchy, jako je srpkovitá choroba, mohou u žen během těhotenství zvýšit riziko infekcí močových cest, ztráty plodu, předčasného porodu a nitroděložního omezení růstu.

Obezita – Rizikové těhotenství

 

Obezitou tedy trpí přibližně 35 % všech žen v reprodukčním věku. Obezita během těhotenství zvyšuje riziko preeklampsie, těhotenské cukrovky, potratu, porodu mrtvého plodu a opakovaných potratů.

Gestační diabetes

 

Diabetes se v Nevadě vyskytuje u 13 % těhotenství a přísná kontrola cukrů může snížit riziko preeklampsie, porodu císařským řezem a porodního poranění.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button