ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Sex v těhotenství – Jak na sex v těhotenství

Sex v těhotenství – Jak na sex v těhotenství. Sex během těhotenství je naprosto bezpečný, pokud vám ho lékař nebo porodní asistentka nedoporučí. Pohlavní styk vašemu dítěti neublíží. Penis nebo penetrační sexuální hračka nemůže proniknout mimo vagínu a dítě nemůže zjistit, co se děje.

 

Sex v těhotenství – Jak na sex v těhotenství

 

Sex v těhotenství - Jak na sex v těhotenství

 

Je však normální, že se váš sexuální apetit během těhotenství mění. Není třeba si s tím dělat starosti, ale je užitečné si o tom promluvit se svým sexuálním partnerem.

Může se stát, že vám sex v těhotenství připadá velmi příjemný, nebo prostě máte pocit, že se vám nechce. Můžete najít i jiné způsoby milování nebo milování. Nejdůležitější je mluvit o svých pocitech s partnerem. Rizikové těhotenství – 10 věcí, na které si dát pozor

Pokud je vaše těhotenství normální a nemáte žádné komplikace, sex a orgasmus nezvyšují riziko předčasného porodu ani nezpůsobují potrat.

V pozdějších fázích těhotenství může orgasmus nebo i samotný sex vyvolat mírné kontrakce. Pokud k tomu dojde, pocítíte, že vám děložní svaly ztvrdly. Tyto kontrakce se nazývají Braxtonovy kontrakce a mohou být nepříjemné, ale jsou zcela normální a není třeba se jich obávat. Možná budete chtít vyzkoušet některé relaxační techniky nebo si prostě lehnout, dokud kontrakce nepřejdou.

 

Kdy se vyhnout sexu v těhotenství

 

Kdy se vyhnout sexu v těhotenství

Vaše porodní asistentka nebo lékař vám pravděpodobně doporučí, abyste se vyhnula sexu, pokud jste v tomto těhotenství silně krvácela. Sex může zvýšit riziko dalšího krvácení, pokud je placenta nízko nebo pokud se v ní nahromadila krev (hematom).

Bude vám také doporučeno, abyste se vyhnuli sexu, pokud:

  • praskla vám voda – to může zvýšit riziko infekce (pokud si nejste jistá, zda vám praskla voda, zeptejte se porodní asistentky nebo lékaře).
  • máte problémy se vstupem do dělohy (děložním čípkem ) – může být vyšší riziko předčasného porodu nebo potratu.
  • čekáte dvojčata nebo jste porodila dříve a jste v pozdějším stádiu těhotenství.
  • Pokud máte vy nebo váš sexuální partner během těhotenství pohlavní styk s dalšími osobami, je důležité používat bariérovou formu antikoncepce, například kondom, abyste sebe i své dítě chránila před pohlavně přenosnými infekcemi.
  • Jak poznám, že jsem těhotná – Příznaky těhotenství

Dobré a špatné sexuální polohy během těhotenství

 

Dobré a špatné sexuální polohy během těhotenství

Ačkoli je sex v těhotenství pro většinu párů bezpečný, nemusí to být tak snadné. Pravděpodobně budete muset najít jiná místa. Může to být čas na společné zkoumání a experimentování. Je pot pro vlasy nebezpečný? Jak proti němu bojovat

Sex s partnerem nahoře může být na počátku těhotenství nepříjemný, a to nejen kvůli bříšku, ale také kvůli citlivým prsům. Může být také nepříjemné, pokud do vás partner pronikne příliš hluboko.

Možná je lepší ležet na boku, buď čelem k sobě, nebo s partnerem za zády. Můžete také zkusit být při sexu nahoře nebo být penetrována zezadu na rukou a kolenou. Udělejte si pohodlí pomocí polštářů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button