Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
LIDSKÉ TĚLOZdraví

Kde se nachází děloha a její funkce

Kde se nachází děloha? Děloha je jedním z nejdůležitějších orgánů ženského reprodukčního systému. Nachází se v pánvi mezi močovým měchýřem a konečníkem. Je to dutý svalový orgán, který hraje klíčovou roli v procesu těhotenství a porodu.

 

Kde se nachází děloha

 

Kde se nachází děloha

 

Děloha se nachází v pánvi ženského reprodukčního systému. Jedná se o dutý svalový orgán ve tvaru vaku směřujícího dolů, který slouží k udržení a růstu plodu během těhotenství. Děloha se nachází mezi močovým měchýřem a konečníkem a je spojena s pochvou prostřednictvím děložního čípku. V horní části dělohy se nacházejí dva vstupy zvané vejcovody, kterými se vajíčka z vaječníků dostávají do dělohy.

 

Struktura a poloha dělohy

 

Kde se nachází děloha? Děloha má hruškovitý tvar a měří zhruba 7,5 až 10 cm na délku. Dělí se na několik částí, včetně těla, děložního hrdla a vnitřního otvoru děložního hrdla, tzv. cervixu.

 

Děloha je k pánevnímu dnu připevněna vazy a svaly. Jeho horní část, nazývaná fundus, se nachází na úrovni pupku břicha. Tělo dělohy se nachází mezi fundem a děložním čípkem. Kdy je žena v přechodu: fáze a příznaky menopauzy

 

Funkce dělohy

 

Funkce dělohy

 

Děloha plní v ženském těle několik důležitých funkcí:

 

  • 1. Menstruační cyklus. Tento proces se opakuje každý menstruační cyklus, pokud nedojde k oplodnění vajíčka.
  • 2. Těhotenství. Děloha se postupně rozšiřuje, aby poskytla dostatek prostoru pro rostoucí dítě.
  • 3. Porod: Během porodu děloha svými kontrakcemi vytlačuje plod z těla matky děložním hrdlem a pochvou. Tento proces je možný díky svalové tkáni dělohy, která se stahuje a vytváří potřebnou sílu k vypuzení dítěte.

 

Závěr – Kde se nachází děloha

 

Děloha je důležitý orgán ženského těla, který hraje klíčovou roli v reprodukčním systému. Nachází se v pánvi mezi močovým měchýřem a konečníkem. Děloha má důležité funkce, včetně menstruačního cyklu, těhotenství a porodu. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů

 

Zdraví dělohy mohou ovlivnit různá onemocnění, jako jsou myomy, endometrióza, záněty dělohy a výhřez dělohy, která vyžadují odpovídající diagnostiku a léčbu. Je důležité věnovat pozornost zdraví ženy a pravidelně navštěvovat gynekologa, aby byla zajištěna péče o dělohu a včasná identifikace možných problémů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button