ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Smích jako lék na stres – Proč je smích tak důležitý ?

Smích jako lék na stres – Proč je smích tak důležitý ? Zde jsou důvody, proč smích pomáhá proti stresu . Smích je skutečný lékař.Smích je pro naše tělo prospěšný, ať už se smějeme u komedie v televizi nebo slyšíme dobrý vtip. Smích je forma, kterou se zbavujeme stresu z našeho těla.

Smích – úleva od stresu

 

Smích

 

Dobrý smysl pro humor nemůže vyléčit všechny nemoci, ale přibývá důkazů o pozitivních účincích smíchu.

 

Krátkodobé přínosy smíchu :

Smích má skvělé krátkodobé účinky . Odlehčí vaši duševní zátěž , ale také způsobí fyzické změny ve vašem těle:

  • Zvyšuje příjem vzduchu bohatého na kyslík , stimuluje srdce, plíce a svaly a zvyšuje množství endorfinů, které uvolňuje mozek.
  • Zmírňuje stresovou reakci . Náhle se zvýší a poté sníží srdeční frekvence a krevní tlak . Výsledkem je uvolněný pocit .
  • Zklidňuje napětí . Smích stimuluje krevní oběh, a tím pomáhá uvolnit svaly , což může pomoci snížit některé fyzické příznaky stresu.
  • Vtipné obrázky

 

Dlouhodobé přínosy smíchu :

je pro vás z dlouhodobého hlediska také prospěšný.

  • Zlepšuje imunitní systém . Negativní myšlenky se projevují chemickými reakcemi, které mohou ovlivnit váš organismus tím, že zvyšují stres a snižují vaši imunitu. Naopak pozitivní myšlenky mohou uvolňovat neuropeptidy, které pomáhají v boji proti stresu a potenciálně závažnějším onemocněním.
     Ulevuje od bolesti . Dokáže zmírnit bolest tím, že přiměje tělo, aby si vytvořilo vlastní přírodní léky proti bolesti.
  • Může také usnadnit zvládání obtížných situací. Zvýšení osobní spokojenosti. Pomáhá vám také navázat kontakt s ostatními lidmi a zlepšit náladu.
  • Mnoho lidí trpí depresí, někdy v důsledku chronického onemocnění. Smích může pomoci zmírnit depresi a navodit pocit štěstí.

Zlepšete svůj smysl pro humor

 

smích léčí

Bojíte se, že nemáte dostatečně vyvinutý smysl pro humor? Žádný problém. Humor se dá naučit. Rozvíjet nebo zdokonalovat svůj smysl pro humor může být ve skutečnosti snazší, než si myslíte.
Zařaďte do svého obzoru humor. Najděte si několik jednoduchých předmětů, jako jsou fotografie, pohlednice nebo komiksy, které vás rozesmějí. Pak si je pověste doma nebo v kanceláři. Když potřebujete další dávku humoru, mějte vždy po ruce zábavné filmy, knihy, časopisy nebo komediální videa. Procházejte online zábavné webové stránky. Zajděte do komediálního klubu.

Smějte se a svět se bude smát s vámi. Najděte způsob, jak se zasmát svým vlastním situacím, a sledujte, jak se váš stres začne vytrácet. I když se vám smích zpočátku zdá nucený, cvičte ho. Prospěje to vašemu tělu.

 

 

Sdílejte smích

 

Sdílejte smích

 

Zkuste trávit více času s přáteli, kteří vás rozesmějí. Čtěte různé humoristické knihy. V místním knihkupectví nebo knihovně si přečtěte a přidejte několik vtipů, o které se můžete podělit s přáteli.

Koneckonců, co není zábavné. Nesmějte se na účet druhých. Některé formy humoru nejsou vhodné. Dobrý vtip od špatného nebo zraňujícího poznáte podle svého nejlepšího úsudku. 10 tipů pro krásné oči

Smích je nejlepší lék

 

Smějící se

 

Pokračujte. Zvedněte koutky úst do úsměvu a pak se zasmějte, i když je to trochu nucené. Jakmile se zasmějete, zhodnoťte, jak se cítíte. Jsou vaše svaly o něco méně napjaté? Cítíte se uvolněnější nebo vzrušenější? Je to přirozený pocit radosti z práce. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button