DesignRADY PRO DOMÁCNOST

Jak vybrat odsavač par – 7 faktorů, které byste měli znát

Jak vybrat digestoř?  Při výběru odsavače par je důležité zvážit několik faktorů, které ovlivňují jeho výkon a účinnost. Odsavač par je nezbytným doplňkem každé kuchyně, který pomáhá odstraňovat pachy, kouř a páru vznikající při vaření. V následujících řádcích se podíváme na některé klíčové faktory, které je třeba při výběru digestoře zvážit.

Jak vybrat kapotu

 

Jak vybrat odsavač par - 7 faktorů, které byste měli znát

 

Výběr odsavače par závisí na mnoha faktorech, včetně typu, velikosti, výkonu, typu filtru, hlučnosti, designu a ceny. Je důležité vzít tyto faktory v úvahu a vybrat si digestoř, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud si nejste jisti svým výběrem, můžete se poradit s odborníkem v prodejně kuchyňských spotřebičů nebo s designérem kuchyní.

 

1. Typ digestoře

 

Typ digestoře

 

Existují různé typy odsavačů par, včetně stolních, nástěnných nebo vestavných. Stolní odsavač par je malý a přenosný, nástěnný odsavač par se umisťuje na stěnu a vestavný odsavač par lze zabudovat přímo do kuchyňské skříňky. Každý typ odsavače par má své výhody a nevýhody, proto je důležité zvolit správný typ pro uspořádání a požadavky vaší kuchyně.

 

2. Velikost kapoty

 

Velikost kapoty

 

Velikost odsavače par by měla být úměrná velikosti kuchyně a počtu varných desek. Jak vybrat kapotu. Obecně platí, že čím větší je kuchyň, tím větší by měl být i odsavač par. Každá varná deska by také měla mít vlastní výstup vzduchu. Pokud tedy máte více než jednu varnou desku, měli byste zvážit větší digestoř nebo více digestoří.

 

3. Výkon kapoty – Jak vybrat kapotu

 

Výkon kapoty - Jak vybrat kapotu

 

Výkon digestoře se měří v metrech krychlových za hodinu (m3/h). Obecně platí, že kapacita odsavače by měla být alespoň desetinásobkem objemu místnosti, ve které je umístěn. Pokud tedy máte kuchyň o objemu 40 metrů krychlových, měl by být výkon vašeho odsavače par alespoň 400 m3/h. Pokud máte otevřenou kuchyň, musíte také zvážit výkon a kapacitu odsavače vzhledem k celkovému objemu místnosti.

 

4. Typ filtru

 

Typ filtru

 

Existují dva základní typy filtrů – tukový filtr a uhlíkový filtr. Jak vybrat digestoř? Tukový filtr zachycuje tuky a oleje z vaření a uhlíkový filtr odstraňuje pachy z páry a kouře. Některé odsavače par mají kombinovaný filtr, který zachycuje mastnotu i pachy. Je důležité zvolit správný typ filtru podle vašich potřeb a požadavků. Venkovní kuchyně: co byste měli vědět

 

5. Hluk – Jak vybrat digestoř

 

Dalším faktorem, který je třeba při výběru digestoře zvážit, je její hlučnost. Hluk se měří v decibelech (dB) a obecně platí, že čím nižší je hladina decibelů, tím tišší je digestoř. Protože je odsavač par v provozu i během vaření, je důležité zvolit odsavač s nízkou úrovní decibelů, abyste při vaření nemuseli poslouchat nepříjemné zvuky. vlasy.

 

6. Design

 

Jak vybrat digestoř? Design odsavače par může ovlivnit celkový vzhled kuchyně. Existuje mnoho různých designů, včetně tradičního, moderního, minimalistického a mnoha dalších. Záleží na vašem vkusu a stylu vaší kuchyně, jakou digestoř si vyberete.

 

7. Cena – Jak vybrat digestoř

 

Cena - Jak vybrat digestoř

 

Cena digestoře může být významným faktorem při výběru. Obecně platí, že čím vyšší je cena, tím vyšší je kvalita a výkon digestoře. Existují však i levnější odsavače, které mohou být pro vaše potřeby dostačující.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button