OKRASNÉ ROSTLINYOkrasné rostliny

Nejlépe kvete na přímém slunci: 10 nejlepších květin

Nejlépe kvete na přímém slunci: 10 nejlepších květin pro slunné záhony. Každá zahrada má svá slunná místa, kde rostliny během dne přicházejí do kontaktu s přímým slunečním světlem. Pro některé rostliny může být přímé sluneční světlo zničující, pro jiné je životně důležité. Pokud chcete své zahradě dodat krásu a barvy, vyberte si z těchto 10 nejlepších květin, kterým se daří na přímém slunci.

Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Těchto 10 nejlepších květin pro přímé slunce je ideální volbou pro zahrádkáře, kteří chtějí zkrášlit a obarvit své slunné záhony. Nejenže se těmto rostlinám daří na slunných místech, ale také přilákají opylovače a rozzáří vaši zahradu. Ať už hledáte květiny do záhonů, nádob nebo závěsných košů, tyto rostliny vás nezklamou.

1. Gaillardia (Gaillardia x grandiflora)

 

Gaillardia (Gaillardia x grandiflora)

 

 

Nejlépe kvete na přímém slunci. Zářivá krása pro slunné záhony. Gaillardia, známá také jako ušlechtilý kruh, je vytrvalá rostlina, která miluje slunce a dobře snáší suché podmínky. Díky svým úžasným oranžovým a žlutým barvám vnese do vaší zahrady zářivou krásu. Gaillardia kvete od začátku zimy až do podzimu, takže je ideální volbou pro dlouhotrvající záhony.

 

2. Slunečnice roční (Helianthus annuus)

 

Slunečnice roční (Helianthus annuus)

 

Symbol léta a slunečných dnů. Slunečnice patří mezi nejznámější květiny milující slunce. Jsou vysoké od 30 cm do několika metrů a jsou výrazným a krásným prvkem zahrady. Slunečnice se také velmi snadno pěstují a jejich obrovské květy poskytují velké množství nektaru pro opylovače.

 

3. Levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia) – Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia) - Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Vůně zahrady a uklidňující účinek. Levandule je nejen krásná rostlina s fialovými květy a výraznou vůní, ale také mimořádně odolná vůči suchu a slunečnímu záření. Tato trvalka je vhodná nejen do záhonů, ale také jako okrasný prvek na terasách a balkonech. Pěstování levandule

 

4. Portulaca grandiflora (Portulaca grandiflora)

 

Portulaca grandiflora (Portulaca grandiflora)

 

Barevná a nenáročná rostlina pro slunná stanoviště. Purslane, známá také jako řeřicha, je jednoletá rostlina s různými barvami, například růžovou, oranžovou, žlutou a červenou. Tato nenáročná rostlina miluje plné slunce a dobře snáší sucho. Je ideální do záhonů, skalek a nádob, kde vyniknou její šťavnaté listy a zářivé květy. Jak pěstovat kaktusy v domě nebo bytě

 

5. Kosatce (Iris spp.) – Nejlepší květy na přímém slunci

 

Kosatce (Iris spp.) - Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Krása a elegance pro vaši zahradu. Kosatec je vytrvalá rostlina s velkým počtem druhů a hybridů, které nabízejí širokou škálu barev a tvarů. Miluje slunná místa, ale snese i polostín. Její velké, nápadné květy dodají zahradě eleganci a jedinečný půvab.

 

6. Plavuně (Coreopsis spp.)

 

Plavuně (Coreopsis spp.)

 

Žluté a oranžové hvězdy na vaší zahradě. Plavuně je další trvalka, která miluje slunce a kvete v nádherných odstínech žluté a oranžové. Díky jemným listům a zářivým květům je ideální volbou pro obruby, skalky i závěsné nádoby. Koupelník je také velmi atraktivní pro opylovače, jako jsou včely a motýli.

 

7. Rudbeckia (Rudbeckia spp.)

 

Rudbeckia (Rudbeckia spp.)

 

Květiny zalité sluncem pro veselou zahradu. Další trvalkou, která miluje slunná místa, je rudbekie, často nazývaná sluneční klobouk. Její velké, živé květy s tmavým středem kvetou od léta do podzimu a vnesou do každé zahrady veselou atmosféru. Rudbekie je také odolná vůči suchu a velmi atraktivní pro opylovače. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

8. Agastache (Agastache spp.)

 

Agastache (Agastache spp.)

 

Nejlépe kvete na přímém slunci. Vůně a barva pro vaše lehátko. Agastache, známá také jako anýzová metla, je vytrvalá rostlina s výraznou vůní a krásnými barevnými květy. Tato rostlina miluje slunce, snáší sucho a nabízí květy v odstínech modré, fialové, růžové a oranžové. Agastache je ideální pro slunné záhony a vynikající pro opylovače, jako jsou včely, motýli a kolibříci.

 

9. Verbena (Verbena spp.) – Nejlepší květy na přímém slunci

 

Verbena (Verbena spp.) - Nejlepší květiny pro přímé slunce

 

Jemné květy s dlouhou dobou kvetení. Verbena je rod rostlin, který zahrnuje jednoleté i vytrvalé druhy, které milují slunce. Květy verbeny jsou jemné a nápadné, kvetou v různých odstínech růžové, fialové, červené a bílé. Verbena je ideálním doplňkem do záhonů, nádob nebo závěsných košů a je velmi atraktivní pro opylovače.

 

10. Jalovec (Salvia spp.)

 

Jalovec (Salvia spp.)

 

Nejlépe kvete na přímém slunci. Aromatická rostlina s bohatým kvetením. Jalovec je velmi rozmanitá skupina rostlin, která zahrnuje jednoleté i vytrvalé druhy. Většina druhů jalovců miluje slunečné podmínky a kvete v různých barvách, například modré, fialové, růžové, červené a bílé. Jalovec je známý svými aromatickými listy a je velmi oblíbený u opylovačů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button