SportSPORT

Nejlepší slovenský hokejista : 10 slovenských hokejistů

Který slovenský hokejista je podle vás nejlepší ? Nejlepší slovenský hokejista. Zanechte nám komentář, ale my jsme pro vás připravili seznam nejlepších slovenských hokejistů všech dob.

10. Marian Gáborík

 

Marian Gáborík

Marián Gáborík je slovenský hokejový útočník, hvězda NHL. Nejlepší slovenský hokejista. V sezoně 2013/14 vyhrál Stanley Cup s Los Angeles Kings.

9. Tomáš Tatar

 

Tomáš Tatar

Tomáš Tatar je slovenský profesionální hokejový útočník. Nejlepší slovenský hokejista.

8. Marian Hossa

 

  Marian Hossa

Marián Hossa je bývalý slovenský hokejový reprezentant. Je považován za jednoho z nejlepších útočníků v NHL a také za jednoho z nejrychlejších bruslařů v lize.

 

7. Andrej Sekera – Nejlepší slovenský hokejista

 

Andrej Sekera nejlepší slovenský hokejista

Andrej Sekera je slovenský hokejový obránce hrající v týmu Dallas Stars v kanadsko-americké NHL.

5 věcí, které byste měli vědět o mužské plešatosti

6. Jozef Stümpel

 

  Jozef Stümpel

Jozef Stümpel je slovenský hokejista hrající na pozici centra. Je považován za tvůrce hry s konstruktivní hrou a přesnými přihrávkami. Na klubové i reprezentační úrovni tvořil produktivní dvojici se Žigmundem Pálffym. Jako doplňkový sport hraje hokej, v říjnu 2012 byl zvolen prezidentem Slovenského hokejového svazu.

5. Zikmund Pálffy

 

Žigmund Pálffy

Žigmund Pálffy je bývalý slovenský hokejový útočník, mistr světa a přední hráč NHL. S Jozefem Stümpelem tvořil produktivní dvojici na klubové i reprezentační úrovni.

4. Zdeno Chára

 

Zdeno Chára

Zdeno Chára je slovenský hokejový obránce. Je nejvyšším hráčem, který kdy hrál v NHL, a prvním slovenským hokejistou, který získal Stanley Cup jako kapitán týmu (v sezoně 2010/11). Ve slovenském národním týmu získal dvě stříbrné medaile na mistrovství světa 2000 a na mistrovství světa 2012. Jeho otec Zdeněk Chára pochází z České republiky, byl česko-slovenským reprezentantem v zápase.

 

3. Miroslav Šatan – nejlepší slovenský hokejista

 

Miro Šatan Nejlepší slovenský hokejista

Miroslav Šatan je současným prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje. V minulosti působil jako hokejový útočník a je nejlepším střelcem v historii slovenské reprezentace, držitelem všech čtyř medailí z mistrovství světa a vítězem Stanley Cupu s týmem Pittsburgh Penguins v roce 2009. Kolik zlata obsahuje trofej pro vítěze mistrovství světa ve fotbale?

2. Jaroslav Halák

 

Jaroslav Halák nejlepší slovenský hokejista

Jaroslav Halák je slovenský hokejový brankář. Je považován za nejlepšího slovenského brankáře.

1. Pavol Demitra – nejlepší slovenský hokejista

 

  Nejlepší slovenský hokejista Pavol Demitra

Pavol Demitra byl slovenský hokejový útočník. Naposledy hrál za ruský klub KHL Lokomotiv Jaroslavl. Byl kapitánem slovenského národního týmu na několika národních akcích. Poslední zápas za ně odehrál 9. září. květen 2011 proti Dánsku (4:1).

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button