Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Alexander Malý (Ladniak Kramerov) chov

Alexandr malý (Ladniak kramerov) je druh papouška, který se vyskytuje v severní a střední Africe, Indii, Barmě a jižní Číně. Tento pták je známý i pod jinými jmény, například Ladniak Kramerov, Ladniak Malý nebo Alexander Kramerov. Je důležité dozvědět se něco o tomto zajímavém ptákovi a jeho hnízdění.

Alexander Malý

Alexander Malý

 

Kramer Ladniak je středně velký papoušek s tělesnou velikostí přibližně 30-40 cm. Jeho pohledné, elegantní a přiléhavé peří je většinou zelené, ale v lidském chovu se vyskytují různé barevné mutace. Tento druh žije v řídce zalesněných oblastech a často se vyskytuje v blízkosti lidských sídel.

Alexandr malý snáší 3-5 vajec a inkubační doba trvá 22-24 dní. Po inkubaci se mláďata po sedmi týdnech osamostatní a dospělí jedinci mohou dosáhnout věku až 25-30 let. Pokud se chystáte pustit do chovu tohoto papouška, je důležité mít všechny tyto informace na paměti, abyste svému svěřenci zajistili co nejlepší podmínky.

Charakteristika a velikost

 

Charakteristika a velikost

 

Papoušek malý (Psittacula krameri), známý také jako Alexandr malý, je druh papouška s půvabným vzhledem a velikostí mezi 30 a 40 centimetry. Tento papoušek pochází ze severní a střední Afriky, Indie, Barmy a jižní Číny. Barva opeření jeho základní formy je zelená, ale častý je výskyt modravého zbarvení a žlutozeleného odstínu.

Na hlavě je vidět černý pruh táhnoucí se od oka k zátylku a růžový pruh za okem. Mají tmavě červenou horní čelist a spodní čelist zbarvenou do korálově růžové. Pozoruhodným znakem tohoto papouška je růžový límec, který zdobí jeho hrdlo. Je třeba zmínit, že i u tohoto druhu je zobák korálově růžový.

V zajetí je Alexandr Malý známý svou temperamentní a aktivní povahou a schopností vydávat silné zvuky. Jako domácího mazlíčka je vhodné pořídit si ručně chovaného jedince. Je důležité dbát na jeho stravu, zajistit mu dostatek pohybu, zeleniny, ovoce a sušenek.

Podle informací poskytnutých chovateli se k tuňákovi malému vztahují následující údaje:

  • Velikost: 30-40 cm
  • Počet vajec: 3-5 ks
  • Inkubační doba: 22-24 dní
  • Doba nezávislosti: 7 týdnů
  • Věk: 15-30 let
  • Velikost prstenu: 6,0 – 6,5 mm

Doufáme, že vám tyto informace pomohou při chovu Alexandra malého a zlepší vaše zkušenosti s tímto nádherným ptákem.

Původ a rozšíření

 

Alexandr malý, známý také jako kramář Ladniakův (latinsky Psittacula krameri), pochází ze severní a střední Afriky, Indie, Barmy a jižní Číny. Tento druh papouška se vyskytuje v různých oblastech, včetně střední a severovýchodní Afriky, Afghánistánu, Pákistánu, Indie a až po střední Barmu. Vyskytují se také na několika dalších místech, například na Zanzibaru, v Egyptě, Adenu, Ománu, Kuvajtu, Iráku, Íránu, Hongkongu, Macau a jižní Číně.

V přirozených podmínkách se kramáři ladinští obvykle vyskytují v řídce zalesněných oblastech a často se usazují v blízkosti lidských sídel. To znamená, že se přizpůsobili životu v různých prostředích a běžně se vyskytují v oblastech s lidskou činností.

Co se týče barevných mutací, Alexander Malý má různé barevné projevy včetně modré, zelené, žluté, bílé, šedé a krajkové (kombinace bílé a žluté). Pokud se chystáte tyto papoušky chovat, měli byste zvážit jejich potřebu velkého prostoru, protože se dožívají až 25 až 30 let.

Alejandrova mláďata jsou společenští a inteligentní ptáci. Pokud jsou poštolky chovány samostatně, žijí 7 týdnů a jejich strava se skládá z různých semen, ovoce, zeleniny a ořechů.

Závěrem lze říci, že původ a rozšíření kramáře ladního zahrnuje oblasti známé svou biologickou rozmanitostí a přístupem k vodě, díky čemuž je schopen přežít a přizpůsobit se řadě různých podmínek a prostředí. Při chovu těchto papoušků dbejte na jejich nutriční potřeby, potřebu dostatečného prostoru a dlouhověkost, abyste jim mohli zajistit co nejlepší podmínky pro život a prospívání.

Stravování Alexander Malý

Stravování Alexander Malý

 

Při chovu Alexandra malého (Kramáře Ladniakova) je důležité zajistit vhodnou a vyváženou stravu. Papouškovi byste měli poskytovat pestrou stravu, která zahrnuje krmivo, zelené krmivo, ovoce a zeleninu.

Pokud jde o krmivo, můžete se spolehnout na speciální směsi pro papoušky obsahující semena, obiloviny a luštěniny. Vždy připravte papouškovi dostatek krmiva, aby měl k němu vždy přístup.

Zelená strava je nedílnou součástí papouščího jídelníčku. Zahrnuje zeleninu, jako jsou. salát, petržel, zelí, špenát, mrkev, ředkvičky a papriky. Zelené krmivo dodá papouškovi potřebné vitamíny a minerály.

Papouškům by se mělo nabízet také ovoce, například pomeranče, fíky, jablka nebo hrušky. Ovoce je dobrým zdrojem vitaminů a antioxidantů, zlepšuje trávení a dodává papouškovi energii. Dbejte na to, aby bylo ovoce vždy čisté a čerstvé.

Při podávání zeleniny mějte na paměti, že papouškům můžete podávat jen některé druhy, například brokolici, celer, cuketu, rajčata a okurky. Je důležité zajistit, aby zelenina byla čerstvá a neobsahovala pesticidy a jiné škodlivé látky.

Kromě krmiva, zelených potravin, ovoce a zeleniny můžete papouškovi připravit příležitostné pochoutky, jako jsou sušenky, vejce, bobule a dokonce i avokádo. Tyto potraviny však papouškům podávejte pouze v omezeném množství a v různých intervalech, abyste se vyhnuli nadměrnému množství tuků nebo cukrů.

Základem zdravého vývoje a dlouhověkosti papouška Alexandra malého je strava. Dodržujte pravidla pestré a vyvážené stravy a váš papoušek bude žít zdravý a spokojený život. Horský papoušek charakteristiky, chov a cena

 

Odchov mláďat

 

Alexander Little. Při chovu mláďat kramářů malých (Psittacula krameri) je důležité věnovat zvláštní pozornost krmení, protože zdravá a vyvážená strava zajistí, že mladí ptáci vyrostou silní a zdraví. Vaším úkolem je poskytnout jim vhodné podmínky pro jejich rozvoj a růst.

Mláďata Alexandry menší se obvykle líhnou z většího počtu vajec. Na jedné snůšce najdete přibližně 3-5 vajec. Inkubační doba trvá zhruba 22-24 dní, poté se líhnou mláďata. V prvních dnech života se o mláďata stará a krmí je matka.

Při krmení mladých mníků Alexandrových se snažte zajistit pestrou a výživnou stravu. Zařaďte do jejich jídelníčku ovoce a zeleninu, semena, obiloviny a vlákninu. Je třeba dbát na to, aby mladým ptákům bylo nabízeno krmivo přiměřené velikosti, které mohou snadno sníst.

Mladí ptáci postupně vyrostou a začnou se sami učit, jak se správně starat o své potřeby. V tomto období je důležité sledovat jejich aktivitu a přizpůsobit jim prostředí tak, aby se cítily bezpečně a mohly se snadno pohybovat. Poskytněte jim dostatek prostoru pro pohyb a hru.

Pokud se budete věnovat výchově mláďat Alexandrů, vytvoříte optimální podmínky pro jejich růst a vývoj. Při dobré péči a výživě se z mladých ptáků stanou pěkní a zdraví dospělí jedinci. Papoušek senegalský Cena, charakteristika a chov

Péče a podmínky chovu Alexander Malý

 

Při chovu Alexandra malého (Ladniak kramer) je důležité zajistit vhodné podmínky a péči. Voliéry pro tyto papoušky by měly být dostatečně velké, aby jim umožňovaly volný pohyb. Poskytněte jim čerstvé větvičky k okusování, aby si udržely zobák v kondici.

Krmivo: Strava papouška Alexandra malého by měla obsahovat směs pro středně velké papoušky. Tato směs bude základem potravy, která by v jejich jídelníčku neměla chybět. Používání vaječných směsí může být přídavkem k výživě.

Krmivo: Kromě mixované stravy potřebují také běžné ovoce a zeleninu, například salát nebo kousky jablek. Sušenky jsou vhodné také jako příležitostná odměna a obohacení stravy. Vždy zajistěte čerstvou pitnou vodu.

Základními znaky kramáře ladniackého jsou růžový límec a korálově růžový zobák. Tělo je převážně zelené, charakteristické pro tento druh jsou také šedé nohy a šediny.

Rodiče jsou velmi starostliví a obvykle se o svá mláďata dobře starají i bez zásahu člověka, ale v případě potřeby můžete mláďata vychovávat ručně. Ve správných podmínkách a péči bude váš malý beruška vynikajícím společníkem, který vám dokáže zpříjemnit chvíle nejen svou nápaditou zábavou, ale také rozmanitým repertoárem hlasových projevů, jimiž dokáže nejen napodobovat zvuky života kolem sebe, ale také vytvářet vlastní „písničky“.

Nezapomeňte, že chovná zvířata si na své chovatele zvyknou, proto je důležité věnovat jim dostatek času a pozornosti, aby se necítila odstrčená nebo zanedbaná. Dodržujte zásady čistého a zdravého životního stylu a neustále kontrolujte svůj zdravotní stav. Výsledkem bude šťastný a spokojený pták, který vám přinese spoustu radosti a zajímavých zážitků. Papoušek královský charakteristiky, chov a cena

Zdraví

 

Při chovu je důležité dbát na zdraví a pohodu kramára malého (Ladniak kramer). Pro udržení optimální kondice a dlouhověkosti, která může dosahovat 15-20 let, je třeba řešit několik aspektů.

V první řadě je důležité zajistit dostatečně velký a vhodný obytný prostor. Vhodná velikost klece by měla umožňovat volný pohyb a roztažení křídel. Dbejte na to, aby byla klec umístěna tak, aby byla chráněna před průvanem, nadměrným hlukem a přímým slunečním světlem.

Strava by měla být pestrá a vyvážená. Základem stravy Alexandra malého je směs semen pro střední papoušky, doplněná ovocem a zeleninou a v případě potřeby minerálními doplňky. Pravidelný přísun čerstvé vody je nezbytný.

Při kontrole zdravotního stavu je třeba se zaměřit na správné zarostení zobáku a drápků. Pro správný růst a opotřebení zobáku můžete poskytnout speciální minerální kameny. Při nadměrném růstu nehtů je nutné je pečlivě zastřihovat. Jak naučit papouška mluvit 10 nejlepších tipů

Zdravotní problémy mohou způsobovat také parazité, jako jsou roztoči a vnitřní parazité. Proto pravidelně provádějte preventivní kontroly a ošetření. Pokud máte podezření na onemocnění nebo zdravotní problém, neváhejte navštívit svého veterinárního lékaře.

Ke správné chovatelské praxi patří také správné kroužkování mláďat, které se u Alexandra malého provádí pomocí kroužků o průměru 6,0-6,5 mm.

Mutace Alexander Malý

Mutace Alexander Malý

 

V případě kramáře Alexandrova (Ladniak’s kramer) se můžete setkat s různými barevnými mutacemi. Tyto mutace jsou výsledkem genetických změn, které ovlivňují zbarvení ptáků. Nejznámější barevné mutace Alexandra Malého jsou:

  • Modrá mutace: tato varianta se vyznačuje krásným modrým zbarvením na hlavě, krku, hřbetě a bílých rtech pod křídly. Mezi nejcharakterističtější znaky této mutace patří modrý horní pysk s černým a modrým spodním pyskem.
  • Šedá mutace: šedá mutace se vyznačuje tmavě šedým zbarvením hlavy, krku a hřbetu, které postupně přechází do světlejšího šedého odstínu na končetinách a břiše. Kriely mají šedé až černé zbarvení, včetně spodní části zobáku.

Pokud máte zájem o chov Alexandra malého, je dobré vědět, že různé barevné mutace mohou mít odlišné nároky na prostředí a péči. Ačkoli základní požadavky na chov jsou stejné, je důležité si uvědomit, že některé mutace mohou být vzácné a méně odolné vůči chorobám. Šampon na vlasy

Než si pořídíte Alexandera Malého s určitým zbarvením, ujistěte se, že jste si důkladně prostudovali všechny dostupné informace o dané mutaci. Tímto způsobem budete připraveni poskytnout svému exotickému ptáku tu nejlepší péči a zajistit mu spokojený a zdravý život.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button