PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Alexander Čínský chov a cena

Alexandr Číňan. Pokud hledáte papouška, který je relativně tichý a vhodný do bytu, může být pro vás správnou volbou Alexandr čínský. Tento druh papouška má převážně zelené opeření s černými pruhy na hlavě a krku. Čínský papoušek Alexander je poměrně inteligentní papoušek, který se dobře učí novým věcem a dokonce se naučí i několik slov. Jeho strava by se měla skládat z granulí, ovoce a zeleniny.

Alexandr Číňan

 

Alexandr Číňan

 

 

Pokud se rozhodnete chovat Alexandra Číňana, musíte si uvědomit, že to není levná záležitost. Cena za jedno mládě se pohybuje kolem 3500 Kč. Kromě toho musíte mít ve svém bytě nebo domě dostatek prostoru, protože tito papoušci potřebují hodně místa k létání a pohybu. Při správné péči však můžete mít z Alexandra Číňana skvělého společníka na mnoho let dopředu.

Charakteristika Alexandra Velikého

 

Charakteristika Alexandra Velikého

 

 

Fyzikální vlastnosti

Alexandr čínský je velký a mohutný papoušek, který patří k největším zástupcům celého rodu. Samci jsou celí zelení s šedomodře zbarvenými tvářemi a zátylkem a tmavým pruhem mezi okem a zobákem. Líce jsou dole lemovány úzkým černým pruhem a vzadu tvoří nápadný růžový pás. Na středních křídlech je tmavě fialová skvrna. Samice se od samce liší především menším límcem.

Velikost Hmotnost Kroužek
50 cm (s ocasem) 228 g 9,5 mm

Chovný pár

Alexandr čínský je monogamní druh, což znamená, že si páry zůstávají věrné po celý život. Páření probíhá od března do července. Samice snáší 2-4 vejce, která jsou inkubována 21-24 dní. Mláďata vylétají z hnízda po 50 dnech.

Druh Alexander of China

Existují dva poddruhy druhu Alexander chinensis – Psittacula derbiana derbiana a Psittacula derbiana chinensis. Poddruh Psittacula derbiana derbiana se vyskytuje v oblastech Indie a Nepálu, zatímco poddruh Psittacula derbiana chinensis se vyskytuje v oblastech Číny. Oba poddruhy se vyskytují v horských oblastech a žijí v jehličnatých, dubových a borových lesích.

Celkově je Alexandr čínský krásný a fascinující druh papouška, který je vhodný pro zkušené chovatele. Jeho strava by se měla skládat z granulí, ovoce a zeleniny. Cena za mládě se pohybuje kolem 130 eur.

Chov Alexandra Číňana

 

Chov Alexandra Číňana

 

 

Pokud se rozhodnete chovat Alexandra Číňana, je třeba dbát na několik věcí. V této části se dozvíte o podmínkách chovu, krmení a potravě, jakož i o zdraví a péči o papoušky.

Chovné podmínky Alexandra Číňana

Alexandr čínský je aktivní papoušek, který potřebuje dostatek prostoru k létání a hraní. Proto je důležité poskytnout mu dostatečně velkou voliéru, kde se může volně pohybovat. Pokud plánujete chovat více papoušků, doporučujeme postavit větší voliéru, abyste předešli případnému zničení voliéry.

Pokud si chcete Alexandra čínského nechat jako domácího mazlíčka, můžete si ho ochočit a krmit ho ručně. To však vyžaduje hodně času a trpělivosti. Pokud si chcete pořídit ručně dokrmené mládě, doporučujeme pořídit si ho od zkušeného chovatele. Šampon na hnojení vlasů

Krmení a jídlo

Číňan Alexander potřebuje kvalitní krmení, aby byl zajištěn jeho zdravý vývoj a růst. Jeho strava by se měla skládat z ovoce, zeleniny, bobulovin a semínek. Můžete ho také krmit krmnými směsmi, které jsou speciálně vyvinuty pro papoušky.

Důležité je také sledovat jeho trus a zdravotní stav, abyste mohli včas odhalit případné problémy s parazity a dalšími nemocemi. Pokud máte jakékoli pochybnosti o zdravotním stavu svého papouška, obraťte se na svého veterináře.

Zdraví a péče

Péče o Alexandra Chinského zahrnuje také pravidelné testy DNA a sledování mutací. Je důležité, abyste se o něj starali s láskou a trpělivostí, aby se cítilo bezpečně a zdravě. V případě hnízdění je důležité mít hnízdní pár, který se bude starat o mláďata.

Všechny tyto faktory jsou důležité pro úspěšný chov Alexandra Čínského. Pokud se rozhodnete tohoto papouška chovat, měli byste se o něj dobře starat a poskytnout mu dostatek lásky a péče. Papoušek Alexandr Veliký

Nákup a cena Alexandra Číňana

 

Nákup a cena Alexandra Číňana

 

 

Pokud máte zájem o koupi Alexandrijského číňana, můžete se poohlédnout po nabídkách na různých webových stránkách nebo v profesionálních obchodech se zvířaty.

Cena Alexandrovy čínštiny se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je pohlaví, věk, zdravotní stav a další. Cena se většinou pohybuje od 50 do 120 eur za kus. Pokud si nejste jisti, zda je cena správná, můžete s prodávajícím o ceně vyjednávat.

Většina čínských prodejců Alexander nabízí zvířata chovaná v roce 2023, která jsou kroužkovaná a mají testovanou DNA. Zvířata jsou ve 100% stavu a jsou připravena k odběru.

Pokud již čínského Alexandra máte a chcete ho vyměnit nebo prodat, můžete se podívat na různé inzeráty na internetu. Vždy uvádějte informace o pohlaví, věku, zdravotním stavu a dalších relevantních faktorech. O ceně lze vyjednávat.

Pokud máte zájem o Alexandera čínského, je důležité si uvědomit všechny náklady a povinnosti, které chov tohoto zvířete obnáší. Zamyslete se nad tím, zda máte čas a finanční prostředky na péči o Alexandra z Číny. Alexander červenohlavý: chov a cena

Závěr Alexander Chinese

 

Závěr Alexander Chinese

 

 

V tomto článku jsme se zabývali chovem a cenou Alexandrovců čínských. Tento druh papouška je poměrně tichý a vhodný pro ty, kteří nemají rádi hlučná zvířata. Jeho strava by se měla skládat z granulí, ovoce a zeleniny.

Pokud se rozhodnete tohoto papouška chovat, měli byste si uvědomit, že potřebuje dostatek prostoru a podnětů, aby se cítil šťastný a zdravý. Důležité je zajistit mu kvalitní výživu a pravidelnou veterinární péči. Alexander Malý (Ladniak Kramerov) chov

V současné době jsou na trhu k dostání vyšlechtěné alexandry čínského původu za cenu kolem 3500 Kč za kuře. Pokud hledáte dospělého papouška, můžete si ho pořídit za přibližně 220 €.

Ve volné přírodě se alexandr čínský vyskytuje v severovýchodní Indii, jeho areál však zasahuje i na Tibetskou náhorní plošinu a do západní Číny. Tento druh papouška je také poměrně oblíbený v chovatelské komunitě, a proto ho najdete také na prodejní platformě Alexander vousatý – chov a péče.

Vzhledem k jeho velikosti a nárokům na péči je důležité zvážit všechny faktory, než se rozhodnete pro chov Alexandera čínského. Pokud mu však dokážete poskytnout dostatek lásky, péče a stimulace, můžete se těšit na zdravého a šťastného papouška, který vám bude dělat společníka po mnoho let.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button