Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Australská zebřička: Chov a péče

Australská zebřička. Pokud hledáte zajímavého ptáka do klece, australská zebřička může být tou správnou volbou. Tento druh ptáka pochází z Austrálie a je nejrozšířenější a nejznámější v centrální části tohoto kontinentu. Australská zebřička je oblíbená nejen pro své krásné barevné variace, ale také pro svou schopnost se v zajetí snadno množit a rozmnožovat.

Australská houba zebra

Australská houba zebra

 

Pokud se rozhodnete chovat australské zebřičky, budete potřebovat správnou péči a vybavení pro své ptáky. Australské zebřičky jsou malí ptáci, kteří potřebují přiměřenou velikost klece a dostatek prostoru k létání. Měli byste se také ujistit, že ptákům poskytujete dostatek potravy a vody. Pokud se rozhodnete chovat australské zebřičky, budete mít možnost pozorovat tyto krásné ptáky v jejich přirozeném prostředí a dozvědět se o jejich zajímavém chování a životním cyklu.

Základní informace

Základní informace

 

Pokud se rozhodnete chovat australskou zebřičku, je důležité znát o těchto ptácích několik základních informací. Zebřička australská (Taeniopygia guttata) je druh astrilidního ptáka, který se vyskytuje ve střední Austrálii. Tento druh ptáků je mezi asteridy nejrozšířenější a nejznámější.

Průměrná délka života australské zebřičky se pohybuje kolem 5 až 10 let. Délka zebry australské je přibližně 10 až 12 cm a její hmotnost se pohybuje kolem 10 až 15 gramů. Existují dva poddruhy australské zebřičky: Taeniopygia guttata guttata a Taeniopygia castanotis.

Zebřička australská je oblíbeným domácím mazlíčkem díky svému pestrému zbarvení a přátelskému chování. Tento druh ptáků se snadno ochočí a rychle se učí novým věcem. Australská zebra je vynikající společník a může být skvělým domácím mazlíčkem.

Pokud se rozhodnete chovat australskou zebru, musíte se o ni řádně starat. Australská zebřička potřebuje přiměřenou stravu složenou ze semen, ovoce a zeleniny. Australská zebřička také potřebuje přiměřenou velikost klece a dostatek prostoru k létání. Klec by měla obsahovat také hračky a další předměty, které může zebřička australská používat ke hře a cvičení.

Obecně lze říci, že australská zebřička je nenáročný pták na chov a péči. Při správné péči a správné stravě se zebřička australská může dožít dlouhého a zdravého života.

Chov a péče

 

Chov a péče

 

 

Při chovu australských zebřiček je důležité mít na paměti několik skutečností. Hnízdo by mělo být umístěno v dostatečně velkém a útulném košíku. Vhodná jsou také hnízda z kokosového vlákna nebo papíru. V hnízdě by měla být dostatečná vrstva podestýlky, například mech nebo piliny.

Hnízdo

Australské zebřičky si rády vybírají materiál na hnízdo. Proto je vhodné poskytnout jim dostatek materiálu, jako jsou suché trávy, mech nebo kokosové vlákno.

Potraviny

Krmivo pro australské zebřičky by se mělo skládat z různých semen, jako je proso, kanárské semeno, oves a další. Je důležité, aby měly vždy k dispozici čerstvou vodu a zeleninu, například mrkev nebo celer.

Odchov mláďat

V období odchovu je důležité zajistit dostatek potravy a vody pro samici i mláďata. Mladé australské zebřičky se od dospělých ptáků liší zbarvením a velikostí.

Reprodukce

Australské zebřičky jsou poměrně nenáročné na chov. Samec se snaží přilákat samici zpěvem a tancem. Po páření samice klade vajíčka, která inkubuje 12 až 14 dní.

Obecná péče Australské zebřičky

 

Obecná péče

 

Péče o australské zebřičky je poměrně snadná. Je důležité zajistit jim dostatek potravy a vody, čisté prostředí a dostatek prostoru k pohybu.

Zdraví a výživa

Je důležité dbát na správnou výživu a zajistit dostatek vitamínů a minerálů. Při nedostatku těchto látek může dojít k různým onemocněním.

Původ a rozšíření australské zebřičky

Zebřička australská pochází ze střední Austrálie a vyskytuje se po celém australském kontinentu s výjimkou nejchladnějších a nejvlhčích oblastí na severu a jihu. Šampon na vlasy

Druhy a varianty Zebra australská

 

Druhy a varianty Zebra australská

 

Existuje několik druhů a variant australských zebřiček, například zebřička červenobřichá, Taeniopygia guttata castanotis a další. 10 nejlepších zvířat vhodných pro vaše děti

Závěr

Chov australských zebřiček je snadný a příjemný koníček. Důležité je věnovat ptákům náležitou péči, zajistit jim dostatek potravy a vody a vhodné prostředí. Při dodržení správného postupu můžete mít v domácím chovu krásné a zdravé australské zebřičky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button