PtáciPTÁCI A PAPOUŠCI

Amazonka černohřbetá: Chov a péče

Amazonky černoocasé:. Pokud hledáte zajímavého a pestrého domácího mazlíčka, amazoňan černoocasý může být skvělou volbou. Tento středně velký papoušek pochází z Jižní Ameriky a je známý svým krásným zbarvením a hravou povahou. Ačkoli je amazoňan černoprsý oblíbeným druhem papouška, na Slovensku není příliš rozšířený a najít samičku může být velmi obtížné.

Břehouš černoocasý

 

Břehouš černoocasý

 

 

Amazoňan černopásý (Pionites melanocephalus) měří asi 23 cm a živí se směsí semen pro velké papoušky, přičemž asi 40 % denní krmné dávky by měla tvořit směs ovoce a zeleniny. Tento papoušek je krásně zbarvený a díky svým povahovým vlastnostem je vhodný jako domácí mazlíček. Ručně dokrmované amazoňanky jsou neuvěřitelně milí a velmi hraví ptáčci, kteří mohou být skvělým společníkem pro každého majitele.

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

 

Amazonka černohřbetá je středně velký papoušek, který dosahuje délky 23 cm a hmotnosti přibližně 170 g. Tento druh papouška je krásně zbarvený, s černou horní částí hlavy lemovanou zelenou barvou. Křídla jsou zbarvena tmavě zeleně, zobák je světle šedý a ocas tmavě zelený.

Muži a ženy se navíc liší i vzhledem. Samice mají světlejší tváře s bílým peřím, zatímco samci mají tmavší tváře bez bílého peří.

Amazoňan černoocasý je také známý svou schopností vydávat různé zvuky, včetně hlasitého křiku a melodií. Tento druh papouška má silný a ostrý zobák, kterým dokáže rozdrtit tvrdé ovoce a ořechy.

Celkově je amazonský papoušek černohřbetý krásný a zajímavý druh papouška s výraznými fyzickými vlastnostmi, které mu umožňují přežít ve volné přírodě i v zajetí. Amazonka bělolící – Chov a péče

Chov a péče

 

Chov a péče

 

 

Voliéra a klec

Je důležité zajistit amazoňanovi černohřbetému dostatečný prostor pro pohyb a létání. Při volném létání musí být tito papoušci nejméně 2 metry dlouzí a 1 metr širocí. Proto je vhodnější chovat je ve voliéře, která by měla být umístěna uvnitř nebo v chráněném venkovním prostoru, aby byla chráněna před větrem a deštěm. Pokud chováte amazoňana černohnědého v kleci, měla by mít rozměry alespoň 80 x 80 x 150 cm.

Voliéra a klec by měly být vybaveny různými hračkami, které papouškům poskytnou fyzickou i psychickou zábavu. V kleci by měly být také dřevěné výplně, které pomohou zabránit deformaci zobáku.

Krmení amazoňanů černoocasých

Amazoňan černoocasý by měl být krmen vyváženou stravou, která zahrnuje ovoce, zeleninu, ořechy a semena. Je důležité vyvarovat se krmení papoušků potravinami, které jsou pro ně toxické, jako je avokádo, čokoláda a alkohol.

Kromě toho musíte zajistit dostatečný přístup k pitné vodě. Voda by měla být čistá a čerstvá a měla by se denně měnit.

Při péči o amazonku je důležité dbát na její zdraví. Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků nemoci, jako je nechutenství, změna barvy pysků nebo peří nebo změna chování, je důležité okamžitě kontaktovat veterináře.

Papoušek vlnkovaný: Chov a péče

Původ a rozšíření amazoňanů černoocasých

 

Původ a rozšíření amazoňanů černoocasých

 

 

Papoušek černohnědý (Pionites melanocephala) je druh papouška pocházející z Jižní Ameriky. Jeho přirozeným prostředím jsou deštné pralesy v Ekvádoru, Peru, Surinamu, Kolumbii a Brazílii. Tento druh papouška byl poprvé popsán v roce 1825.

Amazoňan černopásý je středně velký papoušek s pěkným zbarvením. Horní část hlavy je černá, zeleně konturovaná, na temeni přechází do oranžové, která směrem dopředu přechází do žluté. Má světlejší tváře a bílé rty. Zobák je tmavě šedočerný a má tendenci zarůstat.

Tento druh papouška není příliš rozšířený a při vytváření páru je obtížné získat samičku. Na Slovensku je chová jen několik chovatelů. Ve volné přírodě se amazoňan černoocasý živí ovocem, semeny, květy a hmyzem.

V zajetí je tedy amazoňan černoocasý vhodný i jako domácí mazlíček. Je velmi hravý a dokáže provádět různé akrobatické kousky. Je to velmi inteligentní papoušek, který se snadno učí a dokáže se naučit i několik slov.

Pokud se rozhodnete chovat amazoňana černoocasého, je důležité poskytnout mu dostatek prostoru k pohybu a zábavě. Potřebuje také vhodnou stravu, která by měla zahrnovat ovoce, zeleninu a semena. Papoušek Ara – Cena, charakteristiky a péče

Reprodukce

 

Reprodukce

 

 

Pokud se rozhodnete chovat amazoňana černoocasého jako domácího mazlíčka, měli byste se také zajímat o jeho rozmnožování. Tento druh papouška je monogamní a páry spolu zůstávají po celý život. Samice snáší vejce do hnízda, které vytváří společně se samcem.

Výchova mláďat

Mláďata se od dospělců liší zbarvením až do dospělosti. Abyste měli zdravá mláďata, měli byste dbát na to, aby se páry geneticky lišily. Odchov mláďat pod rodiči je běžný, ale pokud se rozhodnete odchovávat mláďata ručně, měli byste na to dbát již od prvních dnů života mláďat.

Mláďata jsou schopna opustit hnízdo po třech týdnech, ale jsou stále závislá na rodičích. V tomto období je důležité, aby rodiče dostávali kvalitní stravu, která mláďatům poskytne dostatek vitamínů a minerálů.

Testy DNA

Pro určení pohlaví mláďat je nutné provést test DNA. Samici od samce nelze rozeznat pouhým pohledem. Testy DNA jsou spolehlivé a lze je provést již ve věku 5 týdnů.

Mláďata jsou kroužkována v 6 letech. týden života. V této době již lze rozlišit samce a samice. Od této chvíle mohou být mláďata prodávána novým majitelům.

Jelikož je amazoňan černý chráněným druhem, je důležité registrovat všechna odchovaná mláďata. Papoušek Jacko charakteristiky a péče

Charakteristika amazonek černoocasých

 

Charakteristika amazonek černoocasých

 

 

Amazoňan černoocasý je známý svými hravými a láskyplnými povahovými rysy. Tento papoušek je velmi zvědavý a rád zkoumá své okolí. Díky své hravosti je skvělým společníkem pro děti i dospělé. Můžete s ním hrát různé hry, například mu házet míčky nebo ho učit nové triky.

Kromě toho je amazoňan černopásý velmi láskyplný papoušek. Rád se tulí ke svému páníčkovi a nevadí mu, když ho majitel hladí nebo se s ním mazlí. Tento papoušek zpívá velmi krásně a jeho zpěv může být v domácnosti velmi příjemným zvukem.

Pro svou hravost a láskyplnou povahu je amazoňan černoocasý vhodný jako domácí mazlíček pro rodiny s dětmi nebo pro jedince, kteří hledají společníka. Je však důležité si uvědomit, že papoušci potřebují hodně pozornosti a péče, aby byli šťastní a zdraví. Alexander the Great Papoušek: Charakteristika druhu a péče

Vztah k lidem

 

Amazoňan černopásý je oblíbený druh papouška, který si získal srdce mnoha chovatelů. Tento druh je známý svou inteligencí a schopností naučit se mnoho slov a frází. Proto je často vyhledáván jako domácí mazlíček.

Pokud uvažujete o koupi tohoto papouška, měli byste si uvědomit, že se jedná o zvíře, které vyžaduje velkou pozornost a péči. Amazoňan černoocasý je velmi společenský a rád tráví čas se svým majitelem. Proto je vhodný pro lidi, kteří mají dostatek času a energie na jeho ošetřování.

Pokud máte děti, může jim být amazoňan černý skvělým společníkem. Tento druh je velmi hravý a zvědavý, což z něj dělá skvělého kamaráda pro děti. Měli byste si však uvědomit, že papoušek může být hlučný a někdy i agresivní, proto je důležité, aby děti byly poučeny, jak se v jeho přítomnosti chovat.

Pokud máte v domě jiná zvířata, může se vztah amazoňana černoocasého k nim lišit. Tento druh papouška je velmi zvědavý a rád objevuje nové věci, takže může být zvědavý i na jiná zvířata. Některá zvířata však pro něj mohou být nebezpečná a může se s nimi pokusit bojovat.

Pokud k vám přijdou přátelé nebo návštěva, může být amazonský bahňák černoocasý skvělým společníkem. Tento druh papouška je velmi společenský a rád se zapojuje do konverzace. Měli byste si však uvědomit, že papoušek může být hlučný a někteří lidé mohou na jeho hlas jakkoli reagovat.

Obecně může být amazoňan černoocasý skvělým společníkem pro lidi, kteří vědí, jak se o něj starat, a věnují mu dostatek lásky a péče. Pokud máte zájem o koupi tohoto papouška, ujistěte se, že jste si o něm přečetli dostatek informací a že jste připraveni na péči o něj. Šampon na vlasy

Další informace Amazonka s černým stonkem

 

Další informace Amazonka s černým stonkem

 

 

Amazoňan černohřbetý je středně velký papoušek pocházející z Jižní Ameriky. Tento druh papouška se vyznačuje kontrastním zbarvením, které mu dodává nezaměnitelný vzhled. Horní část hlavy je černá, zeleně konturovaná, na temeni přechází do oranžové, která směrem dopředu přechází do žluté, na tvářích je světlejší s bílými pírky.

Amazoňan černoocasý je známý svými zvuky, které jsou podobné zvukům vydávaným jinými druhy amazoňanů. Tento druh papouška dokáže napodobovat různé zvuky a slova, a proto se často chová jako domácí mazlíček.

Pokud hledáte papouška, který se snadno učí a má skvělou povahu, amazoňan černoocasý může být skvělou volbou. Tento druh papouška se dokáže velmi dobře přizpůsobit svému majiteli a může být velmi oddaný. Pokud však není správně socializován a vycvičen, může být agresivní a obtížně se o něj stará.

Pokud se rozhodnete pro amazoňana černoocasého, je důležité si uvědomit, že se jedná o dlouhodobý závazek. Tento druh papouška se může dožít až 50 let, takže na péči o něj budete potřebovat hodně času a energie. Kromě toho je amazoňan černoocasý velmi inteligentní a zvědavý, takže bude potřebovat hodně podnětů a zábavy.

Při výběru amazoňana černoocasého je důležité vybrat si spolehlivého chovatele, který vám poskytne zdravého a dobře socializovaného papouška. Pokud se rozhodnete pro ručně krmeného amazoňana černoocasého, budete mít větší šanci, že se z něj stane milující a oddaný domácí mazlíček.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button